در نهایت قابلیت message reactions در واتس اپ نیز راه اندازی می‌شود

قابلیت message reactions در واتس اپ

گرچه اپلیکیشن واتس‌اپ یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های پیام رسان در گوشی‌های هوشمند است اما با این حال هیچکس نمی‌تواند منکر ایرادات و کمبود‌های این برنامه شود. رفته رفته واتس‌اپ نیز تلاش کرده تا این مشکلات را حل کند و پا به پای رقیبان خود قدم بردارد. بنا به گزارش phonearena هم اکنون واتس‌اپ با راه‌اندازی قابلیت message reactions یک قدم دیگر به رقیبان خود نزدیک‌تر می‌شود.

در بسیاری از پیام رسان‌های برتر در فضای مجازی مانند توییتر، فیسبوک، اینستاگرام، iMessage و حتی سیگنال قابلیت message reactions وجود دارد و شما می‌توانید به راحتی به هریک از پیام‌های فرستاده شده عکس‌العمل نشان داده و نظر خود را واضح‌تر از پیش بیان کنید.

در نهایت قابلیت message reactions به واتس اپ می‌آید

در نهایت قابلیت message reactions در واتس اپ

قابلیت message reactions به کاربران اجازه می‌دهد تا با ارسال تنها یک ایموجی، به هر پیام دوستان خود واکنش نشان دهند و این امر یک راه سرگرم کننده و راحت برای تعامل از طریق چت به حساب می‌آید. اکنون به نظر می‌رسد WhatsApp روی این ویژگی کار می‌کند. این ویژگی متاسفانه هنوز در فاز بتا قرار قرار داشته و به احتمال زیاد باید مدتی صبر کرد تا این ویژگی برای عموم در دسترس قرار گیرد.

به عنوان اولین قدم برای توسعه ویژگی جدید، WhatsApp به کاربران اطلاع می‌دهد که برای دریافت پشتیبانی از این ویژگی در برنامه خود باید به روز شده و برنامه خود را آپدیت کنند. این پیام را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

قابلیت message reactions در واتس اپاین تصویر به تست آزمایشی واتس‌اپ در فاز بتای اندروید مربوط بوده و هنوز مشخص نیست که واتس‌اپ چه زمانی این قابلیت را به طور کامل پیاده سازی کرده و چه برنامه‌ای در سر دارد. اگرچه هنوز تستی روی سیستم عامل IOS انجام نشده است با این حال انتظار می‌رود که این ویژگی برای هردوی این سیستم عامل‌ها قابل اجرا و پشتیبانی باشد.

در سال ۲۰۱۷، برای اولین بار فیسبوک این ویژگی را به برنامه مسنجر خود اضافه کرد، و این امکان را فراهم کرد که به پیام یا عکسی که مخاطب شما برای شما ارسال کرده است، از طریق یک ایموجی واکنش نشان دهید. این ویژگی در حال حاضر در دسترس اکثر سرویس‌ها و پلتفرم‌های محبوب مردم برای چت است که اکثر مردم امروزه از آن استفاده می‌کنند، بنابراین این ویژگی به بخشی مهمی از مکالمات روزمره مردم در قالب چت تبدیل شده است.

علاوه بر message reactions  چه ویژگی‌های جدید به فاز بتای واتس‌اپ اضافه شده است؟

 قابلیت message reactions در واتس اپ

اخیرا به نسخه بتا واتس‌اپ ویژگی‌های بسیار زیادی اضافه شده که کارایی این پیام رسان را بسیار بیشتر از پیش کرده است. ما از محدودیت زمانی جدیدی برای ناپدید شدن پیام‌ها در بستر چت با خبر شده‌ایم. در حال حاضر، تنها محدودیت زمانی موجود ۷ روز است، اما WhatsApp روی افزودن ۲۴ ساعت و ۹۰  روز مهلت زمانی به محدودیت زمانی پیام‌های ناپدید شونده کار می‌کند.

علاوه بر قابلیت message reactions موضوع واتس‌اپ ویژگی بسیار جالبی را برای کاربران IOS خود ارائه می‌دهد. در این ویژگی جدید کاربران IOS می‌توانند کیفیت تصاویر ارسالی خود را بنا به خواست خود تغییر دهند. این کاربران قادر خواهند بود که از بین سه گزینه بهترین کیفیت، ذخیره داده و خودکار یکی را انتخاب کرده و تصاویر با کیفیت‌تری را برای دوستان خود ارسال کنند. گزینه بهترین کیفیت، کیفیت بهتر عکس‌ها را با فشرده سازی کمتر تضمین می‌کند. با این وجود نیاز به فشرده سازی عکس‌ها امری غیر قابل انکار است، بنابراین عکس‌ها هرگز با کیفیت اصلی خود در دسترس نیستند.

و نکته آخر اینکه به تازگی WhatsApp روی پشتیبانی از چند دستگاه کار می‌کند و ویژگی جدید در نسخه‌های بتا برنامه پیش‌تر نشان داده شده است. پشتیبانی Mutli-device این اطمینان را به شما می‌دهد که از برنامه محبوب خود WhatsApp،  حتی بدون داشتن گوشی خود و اتصال به اینترنت استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید