برنامه WhatsApp به‌زودی مانع گرفتن اسکرین‌شات از چت‌ها می‌شود

برنامه WhatsApp بزودی موجب بلاک شدن تصاویر رسانه‌های یک بار مصرف می‌شود

به‌روزرسانی‌های اخیر برنامه WhatsApp روی ایموجی‌ها، کنترل‌های اضافی برای مدیران چت گروهی و ایمن‌سازی چت‌ها واتس‌اپ متمرکز شده‌اند، اما همین چند روز پیش، مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا اعلام کرد که می‌توانیم منتظر سه تغییر جدید با محوریت حریم خصوصی باشیم که در واتس‌اپ به کار گرفته خواهد شد. یکی از این نشانه‌ها، بلاک شدن تصاویر رسانه‌های یک بار مصرف است. بنابراین، به‌زودی، نمی‌توانید اسکرین‌شات بگیرید و پیام‌هایی را که فرستندگان قصد داشتند فقط یک بار ببینید، ذخیره کنید.

قابلیت جدید برنامه Whatsapp

آخرین به‌روزرسانی بتا برنامه WhatsApp نشان‌دهنده علاقه متا به استفاده فعالانه از نماد برنامه پویا اندروید ۱۳ است. WABetaInfo گزارش می‌دهد که همین به‌روزرسانی (نسخه ۲.۲۲.۱۸.۱۶) همچنین نشان می‌دهد واتس‌اپ در حال کار بر روی بلاک کردن اسکرین‌شات برای مشاهده یک بار ویدیوها و تصاویر است. این ویژگی در حال توسعه روی iOS مشاهده شده و اکنون به اندروید رسید.

برنامه WhatsApp بزودی موجب بلاک شدن تصاویر رسانه‌های یک بار مصرف می‌شود

این پیاده‌سازی می‌تواند شبیه برخی از برنامه‌های بانکی مانند Google Pay باشد که به شما اجازه عکس گرفتن از صفحه را نمی‌دهند. ژست یا میان‌بر برای گرفتن اسکرین‌شات کار می‌کند، اما برنامه فقط یک پیام خطایی به شما نشان می‌دهد که می‌گوید مجاز به گرفتن اسکرین‌شات نیستید.

با این حال، ما معتقدیم که فضایی برای بهبود وجود دارد و برنامه WhatsApp می‌تواند راه Snapchat را دنبال کند و هنگامی که گیرنده از محتوای زودگذر عکسی از صفحه‌نمایش می‌گیرد به فرستنده اطلاع دهد. هنگامی که این ویژگی منتشر شد، یک درخواست تسترهای بتا را به این نسخه بهبودیافته از مشاهده یک بار رسانه معرفی می‌کند. همچنین تکرار کرده که نمی‌توانید محتوا را به اشتراک بگذارید، فوروارد، کپی یا ذخیره کنید.

 

اگرچه این گامی در مسیر درست است، اما باید بدانید که راه‌هایی برای کار کردن با مسدودکننده اسکرین‌شات نیز وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید