واتساپ قابلیت Voice Notes را به‌زودی به وضعیت خواهد افزود

ضبط صوتیشرکت متا مدتی پیش، استوری‌ها را علاوه بر اینستاگرام و فیس‌بوک به واتساپ هم اضافه کرد، جایی که ما چیزی کاملاً مشابه را در قالب به‌روزرسانی‌های «وضعیت» دریافت می‌کنیم. هم اکنون شما می‌توانید، تصاویر، ویدیوها، فایل‌های GIF و پیام‌های متنی را در وضعیت خود پست کنید، اما به زودی، قابلیت جدید Voice Notes به وضعیت واتساپ اضافه خواهد شد.

قابل ذکر است که اسنپ‌چت پیشگام مفهوم «آپلود استوری‌های ۲۴ ساعته» یا آپلود عکس/فیلم/متن است که به طور خودکار پس از یک روز ناپدید می‌شوند. این برنامه قبل از تقلید توسط اینستاگرام و متعاقباً هر برنامه تصویری دیگر در دسترس بود.

واتساپ قابلیت Voice Notes را به‌زودی به وضعیت خواهد افزود - InShot ۲۰۲۲۰۷۱۶ ۱۵۴۴۵۱۰۸۸

بر اساس داده‌های به‌دست‌آمده توسط WABetaInfo، به نظر می‌رسد واتساپ در حال کار بر روی ویژگی‌ای است که به کاربران اجازه می‌دهد، پیام‌های صوتی را در وضعیت WhatsApp خود ضبط و ارسال کنند. هنگامی که این ویژگی یا همان قابلیت ارسال Voice Notes به وضعیت در دسترس است، برنامه باید به شما امکان ضبط یک پیام صوتی را بدهد.

این کار بسیار شبیه به آنچه که اکنون می‌توانید در یک چت انجام دهید، است. این قابلیت می‌تواند شامل آپلود فایل‌های صوتی موجود هم باشد، چرا که این فایل‌ها می‌توانند به صورت پیام در چت‌های WhatsApp ارسال شوند اما با این حال ما هنوز برای این موضوع، هیچ مدرکی معتبری ندیده‌ایم.

Voice Notes در وضعیت، از طریق تنظیمات حریم خصوصی مشابه تصاویر و ویدیوها، با مخاطبین واتس‌اپ شما به اشتراک گذاشته می‌شوند و لازم به ذکر است که آن‌ها نیز رمزگذاری سرتاسری خواهند بود. همچنین واتس اپ تنها اپلیکیشنی نیست که ضبط Voice Notes در وضعیت را آزمایش می‌کند.

چرا که از مدتی پیش، توییتر توانایی ارسال توییت‌های صوتی را در iOS آزمایش می‌کند، اما هنوز همه به این قابلیت دسترسی ندارند. با این حال، در مورد WhatsApp، به نظر می‌رسد گسترش منطقی‌تری از ویژگی وضعیت انجام شود. چرا که این برنامه قبلاً پیام‌های صوتی را فعال کرده و چندین سال است که این کار را انجام داده است.

ضبط صوتی

زمان عرضه قابلیت Voice Notes در وضعیت واتساپ

زمان عرضه این قابلیت هنوز مشخص نیست. هم اکنون این ویژگی در حال توسعه است و هنوز حتی برای آزمایش‌کنندگان بتا، قابل استفاده نمی‌باشد و احتمالاً عرضه این قابلیت با کاربران بتا برنامه شروع می‌شود و سپس به بقیه کاربران می‌رسد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید