اگر قوانین جدید واتساپ را نپذیرید استفاده شما به شدت محدود خواهد شد

قوانین جدید واتساپ

طبق اعلام وبسایت رسمی Whatsapp، هر کس که قوانین جدید واتساپ را نپذیرد با مشکلات فراوانی هنگام استفاده از این پیامرسان بر خواهد خورد. به نحوی که شاید حتی فرستادن یک پیام ساده نیز از شما گرفته شود!

به نقل از GSM Arena، در ابتدا اگر از افرادی هستید که قصد دارید تا این قوانین را قبول نکنید، برای شما یک اعلان هنگام ورود به برنامه ظاهر خواهد شد که به شما نشان قبول کردن آن را گوشزد می‌کند. اما اگر تا چند هفته این اعلان را نادیده بگیرید، درخواست آن به صورت مداوم و ثابت برای شما ارسال خواهد شد.

حال اگر نادیده گرفتن اعلان‌های دائم برای پذیرفتن قوانین جدید واتساپ را همچنان نادیده بگیرید، در نهایت با محدود شدن قابلیت‌های اپلکیشن مواجه خواهید شد. به نحوی که دیگر افراد قادر نخواهند بود تا لیست چت‌های خود را مشاهده کنند، اما اگر پیامی از سوی کاربری دیگر (که قوانین را پذیرفته) برای آن‌ها ارسال شود، از داشبورد اعلان‌ها می‌توانند که به آن جواب دهند. همچنین اگر فردی با شما تماس بگیرد همچنان می‌توانید آن را پاسخ دهید، اما خود قابلیت برقراری تماس را نداشته و به اصطلاح اکانت شما یک طرفه خواهد شد.

قوانین جدید واتساپ دسترسی کاربران را خفه می‌کند!

قوانین جدید واتساپ

به هر حال هنوز مشخص نشده که دقیقا در چه تاریخی قرار است تا این قوانین جدید واتساپ عملی شود و به گفته سازندگان به خود کاربر بستگی خواهد داشت. این در حالی است که تاریخ ۲۵ اردیبهشت (۱۵ می) برای ایجاد تغییرات در این اپلکیشن در نظر گرفته شده و ظاهرا کاربران تا آن زمان فرصت دارند تا این قانون‌ها را بپذیرند. اما باز هم مشخص نیست که بعد از این تاریخ، تا چه حدی محدودیت‌های ذکر شده برای افراد در نظر گرفته خواهد شد.

پیامرسان واتساپ از همان ابتدای راه‌اندازی تا به امروز هرگز اجازه حذف اکانت را به کاربران نداده است، اما اگر چنین محدودیت‌هایی اعمال شود، نگه داشتن پروفایل واتساپ برای صحبت کردن با دوستان به صورت صوتی یا متنی کاملا بی‌فایده خواهدبود.

مدتی پیش در همین سال بود که سازندگان پیامرسان واتساپ و مدیران فیسبوک که حقوق این برنامه را خریداری کرده‌اند، اعلام کردند که کاربران برای در قوانین جدید، اکانت خود را به یک حساب فیسبوک وصل کنند. این طرح در قالب یک پیشنهاد کاملا کاری بیان شد که طی آن کاربران می‌توانند از واتساپ به عنوان یک اپلکیشن کاری برای برگذاری مراسم و غیره استفاده کنند. با این وجود نکته قابل توجه اینجا است که اگر اتصال به فیسبوک انجام شود، اطلاعات بسیاری از گوشی در این شبکه اجتماعی و برای مدیران آن لو خواهد رفت. بدین ترتیب جمع زیادی از کاربران قوانین جدید واتساپ را قبول نکردن و اکانت خود را رها کرده‌اند.

در واقع این کاربران طی چند ماه گذشته به سایر پیامرسان‌های مطمئن‌تر مانند تلگرام و سیگنال مهاجرت کرده‌اند؛ کاری که شاید هیچکس فکرش را هم نمی‌کرد که روزی درباره پیامرسان واتساپ انجام شود!

با این وجود جالب است بدانید که این پیامرسان همچنان حتی با وجود ترک بسیاری از کاربران، ویژگی‌های جدیدی را اضافه می‌کند تا کار با برنامه را برای افرادی که هنوز آن را همراهی می‌کنند، راحت‌تر باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید