واتس‌اپ مجوز گسترش WhatsApp Pay به ۴۰ میلیون کاربر در هند را به دست آورد

واتس‌اپ مجوز گسترش WhatsApp Pay به ۴۰ میلیون کاربر در هند را به دست آورد - 85219b04 1b33 421e 8d0e b76cb3edb30fبه گزارش رویترز، واتس‌اپ مجوز نظارتی را از شرکت ملی پرداخت هند(NPCI) دریافت نموده است که این امکان را به این شرکت می‌دهد تا سرویس WhatsApp Pay را تا ۴۰ میلیون نفر در هند گسترش دهد.

پلتفرم رابط پرداخت یکپارچه (UPI) اطلاعاتی منتشر کرده است که نشان می‌دهد سرویس واتس‌اپ‌پی در هند به ۲۰ میلیون کاربر محدود شده است. مجوز NPCI برای دو برابر شدن کاربران این سرویس قطعا خبر خوشحال کننده‌ای است. البته واتس‌اپ علاقه‌مند بود که این محدودیت برداشته شود، بنابراین شاید این شرکت به اندازه کاربران خوشحال نباشد.

WhatsApp Pay

WhatsApp Pay گسترده‌تر می‌شود ولی کافی نیست!

این محدودیت باعث شده است که این سرویس تنها ۸ درصد از جمعیت هدف ۵۰۰ میلیونی کاربران هندی قادر به استفاده از WhatsApp Pay باشند. کم شدن یا حذف این محدودیت باعث می‌شود که واتس‌اپ بتواند به تعداد افراد بیشتری در این کشور سرویس‌دهی کند. همچنین این رفع محدودیت واتس‌اپ را قادر خواهد ساخت که وارد رقابت سختی با دیگر سرویس‌های محبوب رقیب‌اش در هند چون گوگل‌پی، PhonePe و Paytm شود.

واتس‌اپ که شرکتی متعلق به متا (که در گذشته فیس‌بوک نامیده می‌شد) است که به صورت آزمایشی راه‌اندازی واتس‌اپ‌پی را از سال ۲۰۱۸ در هند آغاز کرد و آن را به طور رسمی در نوامبر(آبان و آذر) گذشته رونمایی کرد. تنها کشور دیگری که واتس‌اپ سرویس پرداخت خود را به صورت زنده در آن فعال کرده برزیل است، یعنی دومین بازار بزرگ این پیامرسان در جهان.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید