واتس‌اپ به زودی دسترسی انتقال دیتا از اندروید به iOS را در اختیار کاربران قرار می‌دهد

چنان که به نظر می‌رسد، سازندگان پیامرسان واتس‌اپ – Whatsapp به زودی خواسته کاربران را برآورده کرده و قابلیت انتقال داده‌ها از اندروید به iOS و برعکس را فراهم خواهد کرد. با گیگ‌تک همراه باشید.

درواقع این پیامرسان محبوب طی چند سال گذشته پیشرفت‌های بسیاری کرده و از دید کاربران نیز بسیار محبوب شده است. با این وجود یکی از مشکل‌هایی که همیشه باعث شده تا افراد هنگام استفاده از آن ناراضی باشند، نداشتن ویژگی انتقال داده‌هایی مانند عکس، فیلم، موسیقی و در کل چت‌ها از یک سیستم عامل به پلتفرمی دیگر است.

تغییرات جدید واتس‌اپ

حال طبق آخرین گزارش‌ها، ظاهرا سازندگان پیامرسان واتس‌اپ روی یک پروژه جدید برای اضافه کردن قابلیت Multi-Device کار می‌کنند که در آن شما می‌توانید تنها با استفاده از یک اکانت، روی چند پلتفرم به راحتی چت‌ها و داده‌های آن را انتقال دهید. همچنین لازم به ذکر است که پیش از این برنامه‌های مجزا و به اصطلاح 3rd Party دیگری این کار را انجام می‌داده‌اند که هیچکدام با قوانین Whatsapp همخوانی ندارند.

پیامرسان واتس‌اپ - Whatsapp

در تصویر لو رفته بالا می‌توانید وجود این قابلیت را مشاهده کنید که تنها با زدن یک دکمه به شما دسترسی لازم در پلتفرم‌های دیگر را خواهد داد. به علاوه، از آنجایی که این روش کاملا قانونی و رسمی است، دیگر لازم نیست تا نگران مسائل امنیتی باشید.

این ویژگی به زودی و در آپدیت‌های بعدی برنامه واتس‌اپ به آن اضافه خواهد شد تا کاربران دو سیستم عامل اندروید و iOS بتوانند اکانت خود را روی آن‌ها جا به جا کنند‌. با این وجود اینکه دقیقا در چه تاریخی این به روزرسانی عرضه می‌شود، هنوز اعلام نشده و لازم به ذکر است که قاعدتا برای استفاده از این ویژگی حتما باید روی هر دو دستگاه آخرین نسخه از برنامه را نصب کرده باشید.

به هر حال امروزه افراد بسیاری از پیامرسان Whatsapp استفاده می‌کنند؛ هم افرادی که برای ارسال پیام‌های شخصی از آن بهره می‌برند، و هم کاربرانی که برای مقاصد کاری در گروه‌های آن فعال هستند. با این حال اگر افراد قصد داشته باشند تا گوشی جدیدی در یک پلتفرم دیگر را خریداری کنند، به کلی باید داده‌های خود را فراموش کنند. همچنین لازم به ذکر است که قوانین جدید واتس‌اپ خود باعث شده‌اند تا در حال حاضر نیز بسیاری از حساب‌های کاربری آن غیرفعال شوند؛ حال بعید نیست که این ویژگی بتواند آن‌ها به سمت این پیامرسان بازگرداند!

منبع: iPhone Hacks

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید