قابلیت جدید واتساپ!

واتساپواتساپ همیشه چند قدم از تلگرام عقب‌تر بوده و هست؛ اکنون اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ ویژگی جدیدی را معرفی کرده که مدت‌هاست در تلگرام دیده می‌شود.

در آخرین به‌روزرسانی، کاربران می‌توانند با استفاده از پلتفرم واتساپ برای خودشان پیام ارسال کنند. قابلیتی که قبلاً در برنامه‌هایی مانند تلگرام امکان‌پذیر بود.

قابلیت جدید واتساپ

قبل از این به روز رسانی، تنها راه برای ارسال پیام به خود در واتس اپ این بود که یک گروه ایجاد کنید که فقط شما در آن حضور داشته باشید. با این حال، این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد که خود را از لیست مخاطبین برای شروع یک مکالمه جدید انتخاب کنند.

بنابراین، اکنون می توانید پیام ها، URL ها، برچسب‌ها و سایر رسانه‌ها را فقط برای خودتان ارسال کنید. حتی اگر ارسال پیامک برای خودتان غیرعادی به نظر برسد، بسیاری از مردم این کار را برای یادداشت‌های شخصی یا حتی برای ذخیره برخی رسانه‌های مهم انجام می‌دهند و بعداً در دستگاه دیگری به راحتی به آن دسترسی پیدا می‌کنند.

این ویژگی با نسخه بتا واتس اپ برای آیفون آزمایش شده است و اکنون برای همه کاربران با آخرین نسخه این برنامه در دسترس است، اما این پایان ماجرا نیست؛ واتساپ همچنین ویژگی‌های جدید دیگری از جمله امکان جستجوی پیام بر اساس تاریخ، پشتیبانی از کشیدن و رها کردن برای اشتراک‌گذاری رسانه و کلید لغو برای پیام‌های حذف شده را ارائه کرده.

واتس اپ اکنون از سرورهای پروکسی پشتیبانی می‌کند اوایل امسال، متا اعلام کرد که کاربران واتس اپ اکنون می‌توانند از طریق سرورهای پروکسی به این پلتفرم متصل شوند. برای کسانی که آشنایی ندارند، یک پروکسی به عنوان لایه سوم بین کاربر و اینترنت کار می‌کند. می توان از آن برای اطمینان از امنیت و حریم خصوصی بهتر هنگام مرور وب استفاده کرد.

این بدان معناست که کاربران واتس اپ اکنون می‌توانند یک سرور پروکسی برای اتصال به پلتفرم حتی در کشورهایی که برنامه مسدود شده است راه اندازی کنند. واتساپ همچنین تاکید می‌کند که پیام‌های ارسال شده از طریق سرور پروکسی رمزگذاری شده باقی می‌مانند. WhatsApp به صورت رایگان در اپ استور در دسترس است. این برنامه به یک آیفون دارای iOS 12 یا بالاتر نیاز دارد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید