پشتیبان‌گیری سرتاسری واتس‌ آپ برای کاربران Android و ‌iOS فراهم شد

پشتیبان‌گیری سرتاسری واتس‌ آپواتس آپ در پشتیبان‌گیری ابری به هر دو سیستم عامل Android و iOS در تاریخ ۱۴ اکتبر(۲۲ مهر ماه)، قابلیت رمزگذاری سرتاسری را اضافه کرد. در حالی که خود WhatsApp به طور پیش فرض در طول پنج سال گذشته رمزگذاری می‌شد.

نحوه‌ی پشتیبان‌گیری سرتاسری واتس‌ آپ

اگر تا قبل از این، پشتیبان‌گیری سرتاسری واتس‌ آپ خود را از طریق Google Drive (از نسخه Android WhatsApp) یا iCloud (اگر از iOS استفاده می‌کنید) انجام می‌دادید، باید بیان کرد که آن پشتیبان‌گیری‌ها هرگز رمزگذاری نمی‌شدند.

اکنون می‌توانید پشتیبان‌گیری سرتاسری واتس‌ آپ خود را فعال کنید. به نظر می‌رسد به طور پیش فرض روشن نمی‌شود.  فیس بوک در اطلاعیه خود روش فعال کردن رمزگذاری سرتاسری را توضیح داده است. برای فعال کردن رمزگذاری سرتاسری باید ابتدا به ترتیب گزینه‌ها را انجام دهید:

  •  تنظیمات
  • گپ ها
  • پشتیبان گیری چت
  • فعال‌سازی پشتیبان‌گیری
  • رمزگذاری سرتاسری – به هنگامی که این کار را انجام می‌دهید، باید از گذرواژه دلخواه یا کلید رمزگذاری ۶۴ رقمی که فقط شما می‌دانید استفاده کنید.

هنگامی که همه این موارد را تنظیم کردید، نه WhatsApp، نه Google و نه Apple نمی‌توانند اطلاعات شما را بدون کلید یا رمز عبور شما بخوانند.

پشتیبان‌گیری سرتاسری واتس‌ آپفیس‌بوک به درستی اشاره می‌کند که WhatsApp، تنها سرویس پیام‌‌رسان جهانی است که چنین سطح امنیتی را در چنین مقیاسی ارائه می‌دهد. ویژگی جدید، امکان رمزگذاری کامل اطلاعات را برای کسانی که آخرین نسخه WhatsApp را برای Android دارند یا iOS را بر روی تلفن همراه خود دارند، فراهم می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید