استفاده از قابلیت واکی تاکی در اپلیکیشن‌های شخص ثالث

 

واکی تاکی
واکی تاکی

به تازگی شرکت اپل APIهای جدیدی به iOS 16 اضافه کرده که با آن می‌توانید از قابلیت واکی تاکی در اپلیکیشن‌های شخص‌ثالث استفاده کنید.

اپل با رونمایی از iOS 16 که ویژگی‌های جدیدی مانند صفحه قفل بازطراحی شده با ویجت‌ها، حالت فوکوس گسترش یافته، بهبود iMessage، کلیدهای عبور و… دارد، کاربران خود را غافلگیر کرد.

همچنین iOS 16 دارای چندین API جدید و بسیار کاربردی است. از جمله آنها می‌توان به APIهایی اشاره کرد  که قابلیت‌های واکی تاکی را برای برنامه‌های شخص ثالث فعال می‌کند.

نام این API جدید Push to Talk» بوده و برای توسعه دهنگان قابلیت اضافه کردن یک دستگاه واکی تاکی به برنامه‌های iOS را فراهم کرده است.

اپل در جلسه‌ای در WWDC 2022، از نحوه عملکرد API جدید رونمایی کرده و نشان داد که چگونه توسعه دهندگان می‌توانند آن را پیاده سازی کنند.

iOS قبلاً به برنامه‌های صوتی اجازه اجرا شدن در پس‌زمینه را می‌داد، ولی بعد از گذشت زمان این کار به مواردی مانند پیام‌های صوتی معمولی یا حتی تماس صوتی محدود شد. هم اکنون شما با استفاده ازPush to Talk API، می‌توانید پیام‌های صوتی خود را در پس‌زمینه گوشی به‌صورت بلادرنگ ارسال و پخش کنید.

PushToTalk چگونه کار می‌کند؟

هنگامی که شخصی برای شما پیامی ارسال می‌کند، ارتباط واکی تاکی در بالای صفحه گوشی شما پدیدار می‌شود و iOS نماد برنامه و نام شخصی که می‌خوهد با شما صحبت کند را نمایش می‌دهد. پس از شنیدن پیام، گزینه‌هایی برای پاسخ به موقع با صدا یا ترک مکالمه وجود دارد. Push to Talk برای مکالمات فردی یا حتی گروهی کار می‌کند.

واکی تاکی اپل با Push to Talk تفاوت دارد؟

کاربران اپل واچ  با برنامه واکی تاکی اپل آشنا هستند. این برنامه به طور پیش فرض از watchOS 5 بر روب اپل واچ نصب شده است. اگرچه API جدید در iOS 16 به روشی مشابه کار می کند، اما خب در کل چیزهای متفاوتی هستند.

برنامه Walkie-Talkie اپل از زیرساخت صوتی FaceTime برای ارسال و دریافت پیام‌ها در زمان واقعی استفاده می‌کند. در مورد API جدید، توسعه دهنده ملزم به پیاده سازی پشتیبان خود برای ارائه و دریافت پیام های صوتی می‌باشد. تنها چیزی که این API جدید فعال می‌کند یک رابط جهانی برای مکالمات واکی تاکی است که حتی در پس زمینه هم کار می‌کند.

البته اپل با این API جدید می‌تواند اپلیکیشن واکی تاکی خود را در آینده برای آیفون و آی‌پد هم فعال کند. ولی خب در حال حاضر، این ویژگی به برنامه‌های شخص ثالث متکی می‌باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره Push to Talk API می‌توانید به وب‌سایت Apple Developer مراجعه کنید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید