بیانیه رسمی گروه صنعتی افرا درباره انتشار فیلم آتش سوزی ولوو XC90

آتش گرفتن ولوو xc90 سبب شده تا اخیرا فردی با انتشار کلیپی از یک خودروی ولوو XC90 سوخته مدعی شودکه موتور خودروی مذکور به طرز ناگهانی آتش گرفته و کامل از بین رفته است اما خوشبختانه سرنشینان آسیب ندیدند. صاحب خودرو با چاپ بنر و انتشار کلیپ در فضای مجازی قست دارد این اعتراض را به گوش شرکت ولوو برساند. با گیگ تک همراه باشید.

آتش گرفتن ولوو xc90

لازم به ذکر است که مدل XC90 ولوو جز ایمن‌ترین خودروهای جهان است و سال 2002 تا کنون هیچ تلفات انسانی در تصادفاتی که این خودرو داشته گزارش نشده است. حتی در سال 2019 شزکت ولوو فراخوانی جهانی برای 9 مدل خودرو صادر کرد که دست بر قضا سری XC90 هم جز آن هاست.

جیلی چین که صاحب برند ولوو است در ‌آن زمان اعلام کرد که پس از تحقیقات بازرسان این خودروساز مشخص شد در برخی موارد نادر ممکن است سوپاپ موتور این خودروها نشتی کرده و باعث ذوب یا بد فرم شدن منیفلد شود. در صورت هر گونه آسیب به منیفلد، موتور می‌تواند از کار بیفتد. خودروهای مشمول فراخوان بین سال‌ های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ به تولید رسیده‌‌اند و به موتورهای چهار سیلندر با حجم دو لیتری مجهز هستند. این خودروساز با مالکان خودروهای مشمول تماس گرفته بود و از آن‌ها خواسته بود برای تعمیر رایگان خودروی خود به نزدیک‌ترین نمایندگی این خودروساز مراجعه کنند.

بیانیه رسمی گروه صنعتی افرا درباره انتشار فیلم آتش سوزی ولوو XC90 - 13991226000787637515194311413956 75106 PhotoT78 1

اما این گمان می‌رود مدل‌هایی که در ایران هستند به خاطر عدم نگه‌داری صحیح بعضی صاحبان، همچنان این مشکل را داشته باشند. حتی اگر در شبکه‌های مجازی جستجو ساده‌ای داشته باشید متوجه می‌شوید که حد اقل سه عدد از ولوو های XC90 داخل کشور تعمه حریق شده‌اند؛ اما خوش بختانه تلفات جانی در این موارد گزارش نشده است.

آتش گرفتن ولوو XC90

حالا گروه افرا که در زمان باز بودن واردات اقدام به واردات این خودرو کرده بود و حال خدمات آن را ارائه می‌دهد، بیانیه رسمی را منتشر کرده که در زیر می‌توانید بخوانید:

اطلاعیه شماره ۱

جوابیه تجارت بین الملل گروه افرا (خدمات پس از فروش خودرو ولوو سواری در ایران)

موضوع: جوابیه در خصوص حادثه پیش آمده برای خودروی XC90 که اخیراً در صفحات اجتماعی مورد توجه مشتریان و علاقه مندان قرار گرفته است.

بر طبق ماده 14 آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو مصوب هیات محترم وزیران مقرر می‌دارد:

“عیوب ناشی از عدم انجام خدمات دوره‌ای مطابق با شرایط مندرج در کتابچه راهنمای مصرف کننده خودرو در شبکه نمایندگی‌های مجاز شرکت عرضه کننده، باعث خروج مجموعه‌های مرتبط خودرو به خدمت مورد نظر از شرایط تضمین می‌گردد”

و از آنجا که خودروی ولوو به شماره شاسی 1055299 از تاریخ 12 خردادماه 99 که با شماره کیلومتر 119393 به تعمیرگاه مرکزی گروه افرا مراجعه نموده، تا این تاریخ (10 فروردین 1400) و تا حدود 165000 کیلومتر هیچگونه مراجعه‌ای به تعمیرگاه مرکزی گروه افرا نداشته و خدماتی از شرکت دریافت ننموده و با توجه به صحبت‌های مالک خودرو که در تعمیرگاه متفرقه اقدام به تعویض و نصب کاتالیزور به صورت غیر استاندارد کرده‌اند، در نتیجه خودروی مذکور مشمول نص صریح مقررات قانونی فوق بوده و تمامی مسئولیت‌های ناشی از آتش سوزی خودرو به عهده مالک محترم می‌باشد.

بدیهی است نصب بنر و تبلیغ علیه خودروی ولوو که ایمنی آن از طریق مراجع رسمی بین المللی صادر کننده گواهی ایمنی‌های خودرو تایید گردیده تبلیغ سوء و تهدید شرکت محسوب و حق اقامه دعوا علیه اقدامات خلاف قانون برای این شرکت محفوظ می‌باشد.

با احترام شرکت تجارت بین الملل گروه افرا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید