قابلیت ضبط ویدئو در حالت اضطراری به گوشی‌های پیکسل اضافه شد

حالت اضطراریگوگل به تازگی در قالب یک بروزرسانی، قابلیت ضبط ویدئو را در حالت اضطراری به گوشی‌های پیکسل اضافه کرده است.

گوشی‌های هوشمند روز به روز تواناتر می‌شوند و غول‌های فناوری جهان همچون گوگل به افزایش قابلیت‌های این دستگاه‌ها به نحوی که به کمک شما بیایند، می‌افزایند. یکی از این موارد توسعه حالت اضطراری (Emergency mode) است.

حالت اضطراری

گوشی‌های Pixel دارای یک نرم‌افزار با نام Personal Safety هستند. این نرم‌افزار دارای ویژگی‌هایی است که در موقعیت‌هایی همچون یافتن صحنه تصادف، اشتراک مکان در حالت اضطرار و گزارش بحران‌هایی که در مجاورت شما در حال روی‌ دادن است، به شما کمک می‌کند.

Personal Safety میزبان ویژگی‌های جدید

بروزرسانی جدید Personal Safety یک امکان جدید دیگر با نام Emergency SOS را در اختیار شما می‌گذارد. طبق گزارش توسعه دهندگان XDA  با بروزرسانی این نرم‌افزار به نسخه ۲۰۲۱/۸/۲۷، این ویژگی که شامل ضبط ویدئو در حالت اضطراری است، در دسترس خواهد بود.

قابلیت ضبط ویدئو در حالت اضطراری به گوشی‌های پیکسل اضافه شد - Emergency SOS Setup Page 7

چگونه فعال می‌شود؟

دو راه برای روشن کردن این ویژگی وجود دارد. یکی استفاده مستقیم از نرم‌افزار Personal Safety و فعال کردن گزینه Use Emergency SOS است. راه دیگر رفتن به تنظیمات گوشی پیکسل و وارد شدن به گزینه Safety & emergency است.

قابلیت ضبط ویدئو در حالت اضطراری به گوشی‌های پیکسل اضافه شد - Emergency SOS Setup Page 9

سرنوشت ویدئویی که در حالت اضطراری ذخیره می‌شود

ویدئویی که در این حالت گوشی پیکسل شما ضبط می‌کند، می‌تواند تا ۴۵ دقیقه درازا و حجم تقریبی ۱۰ مگابایت به ازای هردقیقه داشته باشد. همانطور که انتظار داشتیم، این ویدئو در فضای ابری حساب گوگل فرد ذخیره می‌شود و تا ۷ روز آنجا می‌ماند. قابل ذکر است که کاربر می‌تواند زودتر از موعد ذکر شده  این ویدئو را حذف کند.

قابلیت ضبط ویدئو در حالت اضطراری به گوشی‌های پیکسل اضافه شد - Emergency SOS Setup Page 8

در هر مرحله‌ای از ضبط ویدئو شما می‌توانید با لمس گزینه stop، آن را متوقف کنید. همچنین پس از پایان ضبط، یک پنجره زمان‌دار به مدت ۱۵ ثانیه به شما نمایش داده می‌شود. در این پنجره شما می‌توانید تصمیم بگیرید که ویدئو را برای مخاطب اضطراری خود بفرستید یا خیر.

غیر فعال‌سازی تماس‌های اضطراری

همچنین گزینه دیگری که به Personal Safety اضافه شده است، امکان غیر فعال کردن تماس‌های اضطراری است. این ویژگی برای کمک به افرادی است که به صورت ناخواسته این تماس‌ها را برقرار می‌کنند. حال این افراد با این ویژگی می‌توانند از برقراری تماس اضطراری تصادفی جلوگیری کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید