کاربرد جدید دستگاه ردیابی AirTag اپل توسط پلیس کانادا کشف شد

کاربرد جدید دستگاه ردیابی AirTag اپل توسط پلیس کانادا کشف شدکاربرد جدیدی برای دستگاه ردیابی AirTag اپل در کانادا کشف شده است، این کاربرد جدید تاکنون در تبلیغات اپل مشاهده نشده است. بیانیه مطبوعاتی پلیس منطقه‌ای یورک (از طریق Cult of Mac) به ساکنان هشدار داد که روش جدیدی را کشف کرده‌اند که توسط سارقان برای ردیابی و سرقت وسایل نقلیه گران‌ قیمت در سراسر منطقه یورک استفاده می‌شود.

کاربرد جدید دستگاه ردیابی AirTag اپل

از ماه سپتامبر (شهریور)، پلیس منطقه‌ای یورک، دستگاه‌های ردیاب کوچک مورد استفاده در وسایل نقلیه پیشرفته را مورد بررسی قرار داد که برای کمک به سارقان برای پیدا کردن و سرقت خودرویی که در اوایل روز مشاهده کرده بودند، در آنجا قرار داده شده بودند.

پلیس‌ها می‌گویند که ردیابی با نام تجاری “AirTags” در مکان‌های دور از دید صاحبان خودروهای گران قیمت که در مناطق پرتردد مانند مراکز خرید یا پارکینگ‌ها پارک شده‌اند، قرار می‌گیرد. وسایل نقلیه پس از رسیدن محل سکونت صاحبان خود، ردیابی می‌شوند و دقیقاً از همان محل به سرقت می‌روند. سارقان با استفاده از پیچ گوشتی از درب راننده یا سرنشین وارد خودروی مورد نظر می‌شوند.

کاربرد جدید دستگاه ردیابی AirTag اپل توسط پلیس کانادا کشف شد - airtagstracking

وقتی سارقان داخل ماشین هستند، از یک دستگاه عیب‌یابی الکترونیکی مانند دستگاهی که در مکانیکی‌ها استفاده می‌شود، استفاده می‌کنند. سارقان، خودرو را با این دستگاه طوری تنظیم می‌کنند که خودرو بتواند کلیدی را که با خود آورده‌اند، بپذیرد. پس از انجام این کار، سارقان سوار ماشین می‌شوند و به سادگی ماشین را حرکت می‌دهند.

پلیس یورک پیشنهاداتی دارد که چه در کانادا زندگی کنید، چه در ایالات متحده و چه در هر جای دیگری واقعاً مؤثر است، وسیله نقلیه خود را در یک گاراژ قفل شده‌ پارک کنید، زیرا اکثر وسایل نقلیه از یک فضای باز به سرقت رفته‌اند. قفل فرمان به عنوان یک بازدارنده عمومی نیز مؤثر است.

قرار دادن قفل روی درگاه داده از دستیابی سارقان به پورت کامپیوتر که در آن سارقان خودرو می‌تواند تنظیمات کلید خودرو را برنامه‌ریزی کند، جلوگیری می‌کند. پلیس همچنین خرید یک سیستم نظارت تصویری خانگی مانند Ring را پیشنهاد می‌کند. مطمئن شوید که دوربین برای نظارت بر خودروی شما در روز و شب تنظیم شده است و در صورت مشاهده موارد مشکوک با پلیس تماس بگیرید. نسخه فعلی iOS (نسخه آزمایشی iOS 15.2) توسط اپل به صورت دستی در AirTag ها نصب است.

کاربرد جدید دستگاه ردیابی AirTag اپل توسط پلیس کانادا کشف شد - Canadian police find a new use for AirTags that Apple will never promote

اگر دستگاه ردیابی AirTag بیش از ۲۴ ساعت از صاحب خود دور باشد، یک زنگ هشدار صادر می‌کند. بنابراین اگر متوجه شدید AirTag را در خودروی خود جا گذاشته‌اید، بهتر است زودتر به سراغ آن بروید زیرا در عرض ۲۴ ساعت ممکن است صدای هشدار AirTag همه را خبر کند.

نحوه کار دستگاه ردیابی AirTag اپل

دستگاه ردیابی AirTag برای ردیابی مواردی مانند کلید، سگ، دوچرخه و موارد دیگر استفاده می‌شود. هر چیزی که بتوانید دستگاه ردیابی AirTag را از طریق حلقه کلید یا هر نوع حلقه‌ای به آن وصل کنید، با استفاده از برنامه FindMy قابل ردیابی است. اگر آیفون ۱۱ یا بالاتر دارید، یا اپل واچ سری ۶ یا اپل واچ سری ۷ دارید، تراشه U1 داخل این دستگاه‌ها می‌تواند مسیرهای دقیق AirTag را به شما اطلاع دهد.

کاربرد جدید دستگاه ردیابی AirTag اپل توسط پلیس کانادا کشف شد - airtag vnexpress 1620216784 3178

دستگاه ردیابی AirTag این قابلیت را دارد که به یک ماشین پولسازی بزرگ برای اپل تبدیل شود. قیمت هر ایرتگ ۲۹ دلار است و یک بسته چهارتایی برای شما ۹۹ دلار قیمت دارد و این شامل لوازم جانبی مانند حلقه کلید چرمی ۳۵ دلاری یا حلقه ۳۹ دلاری نمی‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید