کابل‌های USB با لوگوی جدید وارد بازار می‌شوند!

کابل‌های USBکابل‌های USB، ابزاری برای ایجاد ارتباط و هماهنگی(همچون کیبورد، دستگاه اشاره‌ای، دوربین دیجیتال، چاپگر، مدیاپلیرهای قابل‌حمل، حافظه جانبی و راه‌انداز شبکه) با رایانه هستند و همچنین برای ارتباطات و شارژ دستگاه‌هایی با تغذیه الکتریکی و دیگر دستگاه‌های مرسوم استفاده می‌شود(همچون گوشی‌های هوشمند و کنسول‌های بازی)

هدف از درج لوگوی جدید روی کابل‌های USB

انجمن مجریان USB، اقدامی جهت جلوگیری از فروش کابل‌ها و شارژر‌های تقلبی و ارزان قیمت در بازار انجام داده‌اند تا دست سودجویان را از این حوزه کوتاه کنند. این انجمن لوگوی جدیدی را تایید کرده است، این لوگو براساس مشخصات USB4 ،USB Type-C و USB Power Delivery، روی کابل‌ها و شارژرها و حتی بسته بندی محصول درج می‌شود.

کابل‌های USB که در حال حاضر دارای استاندارد USB PD 3.1 جدید ۶۰ وات یا ۲۴۰ وات هستند، نشان لوگوی جدید روی آنها درج می‌شود که به وضوح رتبه قدرت و سرعت کابل را مشخص می‌کند. در تصویر زیر لوگویی که برای کابل ۲۴۰ وات را نشان می‌دهد، یک لوگوی مشابه نیز هم برای کابل‌هایی با قدرت ۶۹ وات قابل مشاهده است.

کابل‌های USB

به طور مشابه، کابل‌های USB4 که از سرعت ۲۰ یا ۴۰ گیگابایت در ثانیه پشتیبانی می‌کنند دارای لوگوی جدیدی هستند که نه تنها سرعت انتقال داده جدید، بلکه سرعت شارژ پذیری را نیز نشان می‌دهد.

این لوگوی جدید روی همه کابل‌ها، شارژرها و بسته بندی آنها درج می‌شود. این امر باعث می‌شود علاوه بر اینکه مصرف کننده قدرت و رتبه داده کابل خود را ببیند، متوجه شود که کابلی را که خریداری می‌کند، دارای استاندارد USB-IF است که این استانداردها را برآورده می‌کند.

کابل‌های USBبا این حال ، به نظر نمی‌رسد که انجمن USB-IF برای جلوگیری از چاپ لوگوهای تقلبی بر روی کابل‌های ارزان قیمت که استانداردها را رعایت نمی‌کنند، قدمی برداشته باشد. زیرا به خودی خود، تنها لوگو کافی نیست و درج لوگوی تقلبی روی محصولات بسیار آسان است. به عنوان مثال، HDMI LA نه تنها لوگو، بلکه یک تصویر هولوگرافیک و یک کد QR ارائه کرده است که کاربر می‌تواند از پشت جعبه کد QR کابل خود را اسکن کرده و بررسی کند که آیا یک کابل HDMI 2.1 معتبر است یا خیر. در این روش جایی برای فروش محصولات تقلبی با این نام نیست.

به هر حال، کابل‌های USB با این لوگوی جدید باید به زودی وارد بازار شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید