ضرب الاجل برای آیفون از سوی اتحادیه اروپا

در نهایت یک ضرب الاجل رسمی اعلام شد برای زمانی که گوشی‌های جدید فروخته شده در اتحادیه اروپا – از جمله آیفون‌های آینده – باید از USB-C برای شارژ سیمی استفاده کنند؛ ۲۸ دسامبر ۲۰۲۴ (۸ دی ماه ۱۴۰۳) آخرین فرصتی است که برندهای گوشی‌ساز اگر دوست دارند در اتحادیه اروپا گوشی به فروش برسانند باید دستگاه‌های خودشان را برای شارژ شدن به درگاه تایپ سی مجهز کنند.

آیفون باید به درگاه تایپ سی مجهز شود

تمام این خبر از آن جا آمده که قانون جدید اتحادیه اروپا برای USB-C به تازگی در مجله رسمی اتحادیه منتشر شده و آن را به طور رسمی الزام آور می‌کند.

اکنون می‌دانیم که این قوانین تا ۲۰ روز دیگر به طور رسمی لازم الاجرا خواهند شد و کشورهای عضو اتحادیه اروپا حداکثر ۲۴ ماه فرصت خواهند داشت تا آن‌ها را به عنوان قانون ملی اعمال کنند. این تاریخ کم و بیش مطابق با پیش‌بینی‌های قبلی سیاستمداران است.

اما تاکنون، با توجه به تعداد مراحلی که هر قانون اتحادیه اروپا باید طی کند، تاریخ دقیق مبهم مانده بود. زمانی که قانونگذاران در ژوئن به توافق اولیه درباره این قانون دست یافتند، اعلام کردند که این قانون در «پاییز ۲۰۲۴» قابل اجرا خواهد بود، اما در اکتبر، یک بیانیه مطبوعاتی گفت که این قوانین «تا پایان سال ۲۰۲۴» اعمال خواهند شد.

آیفون

علاوه بر گوشی‌ها، این قانون برای دستگاه‌هایی از جمله تبلت‌ها، دوربین‌های دیجیتال، هدفون و کنسول‌های بازی ویدیویی دستی نیز اعمال خواهد شد. لپ‌تاپ‌ها در نهایت تحت پوشش قرار خواهند گرفت، اما تا آوریل 2026. این قوانین فقط برای دستگاه‌هایی اعمال می‌شود که شارژ سیمی دارند، به این معنی که آن‌هایی که فقط به‌صورت بی‌سیم شارژ می‌شوند مجبور به استفاده از USB-C نخواهند بود.

اپل که بزرگترین تولیدکننده گوشی است پیش از این USB-C را به کار نگرفته و علناً تأیید کرده است که قصد دارد از قوانین جدید پیروی کند. بر اساس برنامه زمان‌بندی فعلی عرضه، از نظر فنی تا زمان عرضه آیفون پرچمدار ۲۰۲۵ نیازی به تغییر آن نخواهد بود، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که ممکن است اپل زودتر دست به کار شود.

مینگ چی کو، تحلیلگر اپل ادعا می‌کند که این کمپانی می‌تواند این تغییر را در سال آینده ایجاد کند. در همین حال بلومبرگ تأیید کرده است که این شرکت با استفاده از این پورت آزمایش‌های خودش را شروع کرده و گفته است که در خوش بینانه‌ترین حالت سوییچ کردن به درگاه تایپ سی تا ۲۰۲۳ اتفاق نخواهد افتاد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید