حتی زمانی که ماسک زده‌اید قفل آیفون را با Face ID باز کنید

iOS ۱۴.۵ به شما این امکان را می‌دهد که در هنگام استفاده از ماسک، در صورت داشتن اپل واچ بتوانید قفل آیفون خود را با Face ID باز کنید.

Face ID با ماسک

اپل فناوری شناسایی چهره Face ID را در آیفون X در سال ۲۰۱۷ برای اولین بار امتحان کرد‌، اما ثابت شده است که این فناوری خالی از نقص هم نیست، زیرا در هنگام استفاده از ماسک ، قفل آیفون را نمی‌توان با Face ID باز کرد؛ بنابراین شما باید با وارد کردن رمز عبور روی آیفون خود استفاده کنید.

با این حال ، اپل با نسخه iOS ۱۴.۵ در تلاش است تا کار را برای دارندگان آیفون‌هایی با فناوری Face ID آسان کند. غول فناوری مستقر در کوپرتینو، نسخه بتا iOS ۱۴.۵ را منتشر کرده که دارای یک ویژگی خاص است که به شما اجازه می‌دهد هنگام استفاده از ماسک، قفل آیفون خود را با Face ID باز کنید، البته به شرط داشتن Apple Watch.

Face ID with Mask

این ویژگی “باز کردن قفل با اپل واچ” نام دارد و شبیه اسمارت لاک اندروید است و برای آنکه قفل آیفون را با Face ID باز کند باید اپل واچ گوشی باشد. اما توجه داشته باشید که Face ID باید ماسک را برای این کار شناسایی کند و Apple Watch شما هم باید روی مچ‌تان باشد. برای باز شدن ساعت نیز لازم است رمز گذاشته باشید و قفل آن را باز کنید تا از این قابلیت استفاده کنید.

اگر همه این شرایط محیا باشد، هنگام باز شدن قفل آیفون با Face ID، یک اعلان بازخورد لمسی در اپل واچ دریافت خواهید کرد.

لازم به ذکر است که ویژگی “باز کردن قفل با اپل واچ” فقط قفل iPhone شما را باز می‌کند و در App Store و iTunes قابل استفاده نیست‌، این یعنی اگر ماسک استفاده می‌کنید باید رمز عبور را برای تأیید اعتبار وارد کنید.

علاوه بر “باز کردن قفل با اپل واچ” ، iOS ۱۴.۵ بتا از کنترلرهای Xbox سری X و پلی استیشن ۵ DualSense نیز پشتیبانی می‌کند . همچنین در این نسخه پشتیبانی از دو سیم کارت 5G در همه دنیا و AirPlay 2 برای  اپل فیتنس پلاس دیده شده است.

از همه مهم‌تر، iOS ۱۴.۵ بتا با امکان کنترل شفافیت ردیابی اپلیکیشن‌ها همراه است، که  به شما این امکان را می‌دهد که اجازه ندهید اپلیکیشن‌ها رفتار و فعالیت‌های شما را ردیابی و از اطلاعات به دست آمده استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید