ردیابی نیروهای روسیه به وسیله ایرپادهای غارت شده از اوکراینی‌ها

ایرپاد

باز هم اپل با محصولات و برنامه‌هایش توجه جهان را به‌ خود جلب کرد؛ این بار با ایرپاد و ردیابی آنها! تهاجم روسیه به اوکراین شاید عجیب‌ترین اتفاق سال ۲۰۲۲ است. کشوری پهناور و دومین قدرت نظامی جهان پس از حمله به کشوری نه چندان قدرتمند، در کمال تعجب تقریبا شکست خورد! استفاده اوکراینی‌ها به‌ویژه رئیس جمهور این کشور از تکنولوژی و فضای مجازی برای همراهی جهان با آنها، در این شکست بی‌تاثیر نبود.

نیروهای روسیه پس از ورود به شهرهای اوکراین بسیاری از وسایل مردم این کشور را غارت کردند. از جمله این وسایل می‌توان به ایرپادهای اپل اشاره کرد. همان‌گونه که می‌دانید؛ محصولات شرکت اپل قابل ردیابی هستند و کاربران اوکراینی و ارتش این کشور با ردیابی وسایل غارت شده این شرکت، به محل اختفای نیروی‌های روسی پی می‌برند.

ردیابی نیروهای روسیه به وسیله ایرپادهای غارت شده از اوکراینی‌ها - 149146 phones news feature what is apple s find my app and how do i use it to find my iphone headphones or watch image1 a9nws084cf

ردیابی ایرپادها

اپل ویژگی “Find My” را در برنامه مربوطه ارائه می‌دهد تا امکان ردیابی ایرپادها را فراهم کند. این گجت‌ها که به راحتی گم می‌شوند را می‌توان در این برنامه ردیابی کرد و آخرین محلی که از آنها استفاده شده را متوجه شد. البته ممکن است از این برنامه همانند ایرتگ‌های اپل، استفاده‌های دیگری نیز بشود؛ اما تا این‌جا به کمک نیروهای اوکراینی آمده است.

ردیابی نیروهای روسیه به وسیله ایرپادهای غارت شده از اوکراینی‌ها - how to set up and use find my iphone

به گفته مشاور رهبر اپوزیسیون بلاروس، از همین عملکرد برای ردیابی عقب نشینی روس‌ها از  پایتخت اوکراین به سوی مرز بلاروس که منطقه‌ای امن برای نیروهای روسی است؛ استفاده شده‌است. ردیابی این وسایل نشان می‌دهد که نیروهای روسی در حال عقب نشینی هستند و به نوعی روسیه در این جنگ تقریبا شکست خورده است.

این عقب‌نشینی نیروهای روس به اوکراینی‌ها نیروی دوچندان برای مقابله داده‌است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید