دو کارت‌ گرافیک جدید از سری GeForce RTX 30 انویدیا در راه است

دو کارت‌ گرافیک جدید از سری GeForce RTX 30 انویدیا در راه است

براساس گزارش تازه انتشاریافته شرکت انویدیا در حال آماده‌سازی چند مدل کارت گرافیک از سری محصولات قدیمی است. گفته شده کارت‌های جدید سری GeForce RTX 30 دو مدل هستند که یکی از آنها مدل GeForce RTX 3060 ساده خواهد بود.

کارت‌های جدید سری GeForce RTX 30 انویدیا مدل‌هایی میان‌رده

یکی از کارت‌های جدید سری RTX 30 مدل RTX 3060 Ti با حافظه GDDR6X بوده و دیگری GeForce RTX 3060 با حافظه ویدئویی ۸ گیگابایتی. این خبر را پیشتر منبعی به نام MEGAsizeGPU فاش کرد اما نمی‌توانستیم به آن اعتماد کنیم اما با فاش شدن مجدد توسط Videocardz، به آن اعتماد کردیم.

کارت‌های جدید سری RTX 30 انویدیا جی‌فورس در راهندRTX 3060 دارای ۱۲ گیگابایت حافظه بوده و نسخه ۸ گیگابایتی به انویدیا این امکان را می‌دهد که شکاف بین کارت موجود و RTX 3050 را پر کند. در این صورت، رابط حافظه کارت جدید به جای آن ۱۲۸ بیتی خواهد بود. در نسخه فعلی رابط حافظه ۱۹۲ بیتی است. در نتیجه، عملکرد همچنان پایین‌تر خواهد بود و به دلیل میزان حافظه نیست.

 

در حال حاضر، RTX 3060 دارای قیمت ۳۳۰ دلاری بوده و مدل ۳۰۵۰ نیز با قیمت ۲۵۰ دلاری به فروش می‌رسد. کارت‌های جدید سری RTX 30 در واقع مدل‌هایی از سری 3060 هستند و مدلی  با حافظه GDDR6X همان ۸ گیگابایت حافظه خود را حفظ می‌کند، فقط سریع‌تر می‌شود. می‌توان انتظار داشت که فرکانس در سطح RTX 3070 Ti باشد، یعنی ۱.۹ گیگاهرتز. در این حالت، توان عملیاتی از ۴۴۸ به ۶۰۸ گیگابیت در ثانیه افزایش می‌یابد.

کارت‌های جدید سری RTX 30 انویدیا جی‌فورس در راهندهمان کاربر MEGAsizeGPU همچنین در مورد RTX 3070 Ti مبتنی بر پردازنده گرافیکی GA102 به جای GA104 فعلی نیز اطلاعاتی ارائه کرد و به گفته او پارامترهای تغییریافته چندان مهم نیستند. کارت‌های جدید سری RTX 30 تا پایان ماه اکتبر خواهند رسید و برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید