معامله خرید توییتر به دلیل حساب های فیک به تعویق افتاد

معامله خرید توییتر به دلیل حساب های فیک به تعویق افتاد

ایلان ماسک گفته است که قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری او برای معامله خرید توییتر پس از پرس و جو درباره تعداد حساب‌های جعلی یا اسپم در پلت‌فرم رسانه‌های اجتماعی متوقف شده است. او گفته که منتظر اطلاعاتی است که «حساب‌های هرزنامه/جعلی کمتر از ۵ درصد کاربران را نشان می‌دهند».

آقای ماسک سپس اضافه کرد که “هنوز به [این] خرید متعهد است”. با این حال، تحلیلگران حدس می‌زدند که او می‌تواند به دنبال مذاکره مجدد در مورد قیمت یا حتی کناره‌‌‌گیری از تصاحب باشد. توییت‌های آقای ماسک باعث شد که قیمت سهام توییتر در معاملات صبحگاهی نیویورک ۱۰ درصد کاهش یابد.

حتی قبل از اظهار نظر وی، سهام شرکت به قیمت کمتر از ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهمی که آقای ماسک پیشنهاد کرده بود فروخته می‌شد، نشانه‌ای از اینکه بازارها متقاعد نشده بودند که او خرید را تکمیل کند. دن ایوز، تحلیلگر فناوری در شرکت سرمایه گذاری Wedbush Securities، گفته که اظهارات آقای ماسک “این نمایش سیرک توییتری را به جمعه سیزدهمین نمایش ترسناک ارسال می‌کند”.

معامله خرید توییتر در هاله‌ای از ابهام

معامله خرید توییتر به دلیل حساب های فیک به تعویق افتاد

او در یادداشتی نوشت: «بسیاری این موضوع را به‌عنوان ماسک در نظر می‌گیرند که از این حساب‌های بایگانی/اسپم توییتر به عنوان راهی برای خروج از این معامله در یک بازار بسیار متغیر استفاده می‌کند.”

“ماهیت ماسک ایجاد این بی اعتمادی در یک توییت برای ما بسیار نگران کننده است و اکنون کل این معامله را به یک نمایش سیرک تبدیل کرده که سوالات زیادی دارد و هیچ پاسخ مشخصی در مورد مسیر این معامله وجود ندارد.” آقای ماسک در مورد «شکست دادن ربات‌های هرزنامه» صحبت می‌کند و آن را به عنوان یک هدف کلیدی پس از تصاحب برنامه‌ریزی‌شده‌اش بر شرکت معرفی می‌کند.

توییتر در پرونده‌ای بیش از دو هفته پیش تخمین زد که حساب‌های جعلی کمتر از 5 درصد از کاربران فعال روزانه آن را در سه ماه اول سال جاری تشکیل می‌دهند. این سازمان هشدار داد که ارقام بر اساس برآوردها بوده و ممکن است بالاتر باشد.

این ادعاها با آنچه شرکت در افشای قبلی به اشتراک گذاشته بود تفاوتی نداشت. سوزانا استریتر، تحلیلگر Hargreaves Lansdown، گفته که تعداد ربات‌های هرزنامه در این سرویس یک آمار کلیدی است، زیرا رقم بالاتر از حد انتظار می‌تواند به توانایی افزایش درآمد تبلیغات یا اشتراک‌های پولی آسیب برساند.

اما او گفت که مشخص نیست نگرانی‌های آقای ماسک چقدر واقعی است. وی افزود: «همچنین سؤالاتی در مورد اینکه آیا حساب‌های جعلی دلیل واقعی این تاکتیک تأخیر هستند، مطرح خواهد شد، زیرا به نظر می‌رسد ترویج آزادی بیان به جای تمرکز بر تولید ثروت، انگیزه اصلی وی برای تصاحب بوده است».

برچسب قیمت ۴۴ میلیارد دلاری بسیار زیاد است و ممکن بوده یک استراتژی برای عقب نشینی از مبلغی باشد که او آماده است برای خرید این پلتفرم بپردازد. هفته‌ها آشفتگی بازار در ایالات متحده میلیاردها دلار را از ارزش بسیاری از شرکت‌ها از جمله شرکت‌های فناوری که زمانی مورد علاقه بودند، از بین برده است.

حال باید منتظر ماند معامله خرید توییتر توسط ماسک به کجا ختم خواهد شد و آیا ثروتمندترین فرد جهان به این معامله حکم تایید می‌زند یا خیر.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید