قابلیت اسپیس توییتر برای همه کاربران فعال شد

قابلیت اسپیس توییتر برای همه کاربران فعال شد - ویس چت توییترحدود یکسال از زمانی که توییتر در آبان سال گذشته قابلیت اسپیس(Spaces) را برای به چالش کشیدن کلاب‌هاوس معرفی کرد. این قابلیت یک چت‌روم صوتی است که البته تنها برای کاربرانی قابل فعال‌سازی بود که دارای ۶۰۰ دنبال‌کننده یا بیشتر بودند. حال پس از گذشت یک سال توییتر این مکان را برای همه فراهم نموده که میزبان یک اتاق صوتی باشند. البته این مورد می‌توانست خیلی قبل‌تر از این‌ها برای همه کاربران فعال می‌شد.

همگانی شدن اسپیس با چندماهی تاخیر

انگار توییتر اندکی از برنامه خود عقب افتاده است زیرا پیشتر این قول را به کاربران داده بود که این قابلیت در ماه آوریل (فروردین‌ماه) برای همه فعال می‌شود. حال تیم اسپیس این در توییتی اعلام کرده که تمام کاربران اندروید و iOS می‌توانند از قابلیت میزبانی اتاق‌های صوتی استفاده کنند. همچنین این توییت حاوی یک فایل گیف است که نحوه کار با Spaces را برای کسانی که در این مدت کار با آن را فراموش کرده‌اند، یادآوری می‌کند. تیم Spaces در این توییت نوشته است:

حالا وقت‌اش رسیده!!. ما قابلیت میزبانی با Spaces را برای همه کاربران اندروید و iOS فعال کردیم! اگر اولین باری است که می‌خواهید میزبان باشید فایل گیف را به عنوان یادآوری ببینید.

قابلیت اسپیس توییتر برای همه کاربران فعال شد - Untitled 1

توییتر در یکسال گذشته برخی قابلیت‌های متنوع را به اسپیس اضافه نموده است. از جمله این قابلیت ها می‌توان به میزبانی مشترک چند نفر در یک روم، افزایش تعداد سخنرانان تا ۱۰ نفر، Spark Program برای تولیدکنندگان محتوای اسپیس و Ticketed Spaces که برای برخی روم‌ها قابلیت ورود با بلیط و کسب درآمد را فراهم می‌کند، اشاره کرد. البته تمام این قابلیت‌ها بدون توجه به آن مورد حیاتی بود که همه می‌خواستند و آن قابلیت فعالسازی آن برای همه بود.

اسپیس

توییتر سابقه خوبی در رقابت ندارد!

رقیب توییتر در این زمینه یعنی کلاب‌هاوس از تیرماه دیگر نیازی به دعوتنامه برای ورود ندارد و همه کاربران گوشی‌های هوشمند می‌توانند از آن لذت ببرند. حال به نظر می‌رسد که توییتر در برداشتن محدودیت‌های اسپیس اندکی دیر عمل کرده و فرصت مهمی را در جلب توجه کاربران از دست داده است. حال باید ببینیم ک قابلیت Spaces می‌تواند رقیبی برای Clubhouse باشد یا همچون قابلیت شبیه به استوری Fleets آن را کنار خواهد گذاشت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید