پردازنده A15 با فناوری ۵ نانومتری در دست ساخت قرار گرفته‌است

پردازنده A15طبق گزارش‌های رسیده، شرکت TSMC ساخت پردازنده A15 را که با فناوری ۵ نانومتری ساخته می‌شود، شروع کرده است. این پردازنده که دنباله‌رو راه A14 Bionic خواهد بود، برای استفاده در گوشی‌های آیفون 13 در نظر گرفته شده است.

به نقل از GSM Arena، بنا بر گزارش‌هایی که از کمپانی TSMC به دست آنالیزورهای شرکت اپل رسیده، ظاهرا ماه سپتامبر (شهریور/مهر) برای معرفی و عرضه گوشی‌های آیفون 13 در نظر گرفته شده است. با این وجود مشکل کمبود چیپ همچنان وجود دارد و بسیاری از کمپانی‌های همکار اپل مانند خود TSMC که وظیفه ساخت چیپ را بر عهده دارند، کار سختی را پیش رو خواهند داشت.

با این حال جالب است بدانید که سال گذشته چیپ A14 به حدی قدرتمند ظاهر شد که حتی با برخی پردازنده‌های رایانه شخصی اینتل (Intel) نیز رقابت می‌کرد! به همین دلیل نیز بسیاری از کاربران فکر می‌کردند که امسال نیز اپل دوباره از همین چیپ بهره می‌برد و آن را داخل گوشی‌های آیفون 13 قرار می‌دهد. اما چنان که به نظر می‌رسد پردازنده A15 دنباله رو راه آن بوده و حتی قدرت بیشتری را ارائه می‌دهد.

پردازنده A15 به مسیر ۴ نانومتری نمی‌رود

پردازنده A15انتظار می‌رفت که امسال شرکت اپل ساخت و قرار دادن پردازنده‌های جدید با فناوری ۴ یا حتی ۳ نانومتری در گوشی‌های هوشمند را شروع کند. با این وجود اپل ظاهرا این ترفند را برای سال آینده نگه داشته و پرونده ۲۰۲۱ را با پردازنده‌های ۵ نانومتری M1 و A15 می‌بندد.

همچنین هنوز مشخص نیست که نام گوشی‌های سری آیفون 13 به همین اسم خواهد ماند یا اینکه باید شاهد اضافه شدن یک s در کنار عنوان آیفون 12 باشیم. به هر حال چنان که گزارش شده، خانواده جدید گوشی‌های اپل از همان الگو سال گذشته پیروی کرده و در چهار مدل مینی، پایه، پرو و پرو مکس عرضه خواهد شد. از پیشرفت‌های آن‌ها نیز می‌توان به ارتقا سطح کیفیت دوربین و همچنین نرخ تازه‌سازی تصویر در مدل‌های پرو و پرو مکس اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید