اپل مک بوک‌هایی با صفحه نمایش لمسی تولید خواهد کرد

برخی از طرفداران اپل مدت‌هاست که دوست دارند اپل عملکرد آیپد را با مک بوک ترکیب کند و به نظر می‌رسد که بالاخره این اتفاق خواهد افتاد. شایعه شده که اپل در حال کار بر روی فناوری مک بوک‌هایی با صفحه نمایش لمسی است و ما می‌توانیم اولین مک لمسی را در چند سال آینده ببینیم.

در این مطلب همه چیزهایی که تاکنون در مورد مک‌های لمسی می‌دانیم مشخص شده است.

مدل های قابل عرضه مک بوک

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، مهندسان اپل به طور جدی مشغول توسعه مک بوک با صفحه نمایش لمسی هستند و یکی از اولین مک‌های دارای صفحه نمایش لمسی می‌تواند نسخه OLED مک بوک پرو باشد.

مک بوک

مک های با صفحه نمایش لمسی چگونه کار خواهند کرد

انتظار می‌رود طراحی اولین مک لمسی به مانند لپ‌تاپ‌های فعلی، شمال ترک‌پد و کیبورد باشد.

با وجود اینکه این مک بوک‌ها از طراحی استاندارد نوت بوکی استفاده می‌کند، اما این دستگاه‌ها دارای صفحه نمایشی هستند که از ورودی‌های لمسی مانند آیفون یا آیپد پشتیبانی خواهد کرد.

سیستم عامل

گورمن می‌گوید که اولین مک بوک‌های لمسی احتمالاً از macOS، سیستم عاملی که به صورت پیش فرض روی مک اجرا می‌شود استفاده می‌کنند. اپل در حال حاضر به دنبال ترکیب iPadOS و macOS نیست، اما گفتنی است که فاصله بین سیستم عامل‌ها با راه اندازی مک‌های سیلیکونی اپل از بین رفته است.

برنامه‌های آیفون و آیپد در حال حاضر می‌توانند روی مک‌های دارای تراشه‌های سیلیکونی اپل اجرا شوند، مگر اینکه یک توسعه‌دهنده‌ مانع از عملکرد کراس پلتفرم برنامه خود شود.

تاریخچه مک‌های با صفحه نمایش لمسی 

مدیران اپل در طول این سال‌ها بارها گفته‌اند که اپل برنامه‌ای برای عرضه مک بوک با صفحه نمایش لمسی ندارد. به عنوان مثال، در سال ۲۰۲۱، جان ترنوس، مدیر مهندسی سخت‌افزار اپل، گفت که بهترین کامپیوتر لمسی همان آیپد است، و مک بوک به‌ جای استفاده از قابلیت‌های لمسی، «کاملاً برای ورودی‌های غیرمستقیم بهینه‌سازی شده است». او گفت: «ما واقعاً دلیلی برای تغییر این شرایط احساس نکرده‌ایم».

کریگ فدریگی، رئیس مهندسی نرم‌افزار اپل در سال ۲۰۲۰ گفت که به اعتقاد اپل، ارگونومی مک بوک‌ مستلزم قرار گرفتن دست‌ها بر روی یک سطح است. او ادعا می‌کند که «بالا بردن بازو برای لمس صفحه نمایش» خسته‌کننده است. عملکرد لپ تاپ‌های لمسی سایر شرکت‌ها نیز برای اپل قانع‌کننده نبود.

فدریگی مدتی بعد در سال ۲۰۲۰ گفت که رابط کاربری لمسی برای مک در نظر گرفته نشده و اپل هیچ برنامه پنهانی برای تغییر روش کار مک ندارد. اپل تقریباً یک دهه است که ادعاهای مربوط به عرضه مک بوک با صفحه نمایش لمسی را رد کرده است.

رقابت

تقریباً تمام تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی نوعی دستگاه هیبریدی تبلت/لپ‌تاپ لمسی می‌سازند که بسیاری از آنها در دسته دستگاه‌های همه‌کاره یا قابل تبدیل قرار می‌گیرند.

apple

اچ پی، لنوو، دل، ایسوس، مایکروسافت، گوگل و سامسونگ همگی نوت بوک‌هایی با نمایشگر لمسی دارند. به عنوان مثال، رقیب اصلی اپل، سامسونگ، گلکسی بوک را عرضه کرده که دارای کیبورد و ترک‌پد سنتی همراه با صفحه نمایش لمسی است.

تاریخ انتشار

اولین مک بوک با صفحه نمایش لمسی ممکن است در سال ۲۰۲۵ وارد بازار شود، اما هنوز زمان زیادی وجود دارد که اپل برنامه‌های خود را تغییر دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید