نکاتی برای عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند که باید بدانید

عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمندعکس‌ها ماشین زمان به گذشته هستند. هیچ چیز بهتر از تصاویر تعطیلات نشان دهنده این موضوع نیست. ما این عکس‌ها را برای خود نمی‌گیریم، بلکه آنها را برای روزهای بعدی می‌گیریم تا به عقب نگاه کنیم. این مقاله روش‌هایی را برای عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند و چگونگی استفاده از تلفن هوشمند برای ایجاد خاطرات ماندگار به اشتراک می‌گذارد.

عکاسی عریض را فراموش نکنید

وقتی در تعطیلات از مکان‌های جدید دیدن می‌کنیم، حواسمان شروع به کارکردن بیشتری می‌کند. بین مناظر، صداها و بوهای جدید، چیزهای زیادی برای دیدن و آشنایی وجود دارد. گاهی اوقات این موضوع می‌تواند آرامش بخش باشد، اما در موارد دیگر ممکن است گمراه کننده باشد. برای یک عکاس، این احساسات خام را می‌توان تفسیر کرد و به عنوان راهنمایی برای ایجاد تصاویری متناسب با فضا استفاده کرد. عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند یکی از بهترین گزینه‌ها در این زمان است.
یکی از عکس‌های کلیدی که می‌توان در این شرایط تهیه کرد، عکسبرداری عریض یا واید است. تصاویر عریض و حتی فوق عریض می‌توانند حس مکان و مقیاس را به یک مکان بدهند بنابراین یکی از مهم‌ترین نکات عکاسی در تعطیلات با تلفن هوشمند است. در موقعیت عکاسی از تعطیلات، عکس‌های واید یک عکس حماسی ایجاد می‌کند که همه چیزهای جدید را که در اطراف شما اتفاق می‌افتد به طور کامل شامل می‌شود. وقتی به این عکس‌های با وضوح بالا نگاه می‌کنیم، نوستالژی به شدت وارد ذهن ما می‌شود. معمولا خودمان را با بزرگنمایی و حرکت در اطراف یک تصویر می‌بینم تا تجربه سفر را دوباره زنده کنیم و آن احساسات خام را که در روز سفر رخ داده است، زنده کنیم.
نکاتی برای عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند که باید بدانید - ultra wide gimbal vivo x60 pro plus 20210821 153344
نکاتی برای عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند که باید بدانید - ultra wide gimbal vivo x60 pro plus 20210821 192326
برای مثال هنگام استفاده از تلفن هوشمند vivo X60 Pro+ ، با استفاده از گیمبال فوق عریض ۴۸ مگاپیکسلی می‌توان زاویه دید فوق العاده ۱۱۴ درجه را ثبت کرد. این میزان معادل یک دوربین فول فریم با لنز ۱۴ میلی متری است. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که حتی بیشتر از دید خود را در یک قاب قرار دهید و تثبیت کننده تغییر سنسور ثبات را برای وضوح ایجاد می‌کند.
یکی دیگر از راه‌های عالی برای ثبت بیشتر صحنه، ایجاد تصاویر پانوراما در عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند است. اکثر گوشی‌های هوشمند قادر به ایجاد پانوراما هستند و معمولا راحت‌تر از انجام آنها با دوربین DSLR یا دوربین بدون آینه است. X60 Pro+ می‌تواند با چسباندن تصاویر HDR و حتی تصاویر صحنه‌های شبانه به یکدیگر، یک عکس پانوراما با جزئیات روشن‌تر، پر جنب و جوش و دامنه دینامیکی گسترده ایجاد کند. به دلیل فناوری پوشش ZEISS T* در این دستگاه، مجبور نیستیم نگران بازتاب‌های ناخواسته در عکس باشم.
نکاتی برای عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند که باید بدانید - pano night vivo x60 pro plus 20210821 203816
نکاتی برای عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند که باید بدانید - pano night iphone pano night 5508

جزییات را فراموش نکنید

عکاسی از راه دور ممکن است واضح ترین حالت در تعطیلات به مکان‌های ناآشنا باشد. بنابراین عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند با این روش، اطلاعات بسیار جدیدی را نشان می‌دهد که ما می‌خواهیم بعدا در یک تصویر ضبط و به اشتراک بگذاریم. با این حال، به راحتی می‌توان در دام عکس‌های عریض و از دست دادن جزئیات دقیق افتاد. عکس‌هایی با فریم کوچک می‌توانند تصاویر قوی‌تری تولید کنند، زیرا شلوغی یا حواس پرتی کمتری وجود دارد و تمرکز بیشتری روی یک موضوع خاص وجود دارد.
به این فکر کنید که در ساحل اقیانوس یا دریاچه هستید. شما می‌توانید از کل منطقه از جمله آب، ساحل، قایق‌ها، مردم، درختان، ساختمان‌ها و هر چیز دیگری که در چشم انداز است، عکس بگیرید. سپس، می‌توانید عمیق‌تر به آنچه در صحنه توجه شما را جلب می‌کند، بپردازید. هنگام راه رفتن در لبه آب، ممکن است متوجه صخره‌های رنگ روشن در ساحل یا نحوه از بین رفتن رد پا در ماسه شوید. اینها قطعات کوچکی از جزئیات هستند که داستان کلی تعطیلات شما را هدایت می‌کند و در عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند باید تشخیص داده شده و  ضبط شود.
این موضوع در عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند یک لیست نیست که شما از قبل آن را نوشته باشید، بیشتر به دنبال احساسات خود در مورد اینکه در این مکان چگونه هستید، باشید. چه می‌شنوید؟ چه بویی می‌آید؟ به نظر شما چه چیزی برجسته است که انگار با آن ارتباط برقرار کرده‌اید؟ این‌ها را جدا کنید و شروع به ترسیم یک تصویر بهتر از هر عکس با زاویه دید وسیع کنید.
نکاتی برای عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند که باید بدانید - 2x vivo x60 pro plus 20210814 111744
نکاتی برای عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند که باید بدانید - 5x vivo x60 pro plus 20210819 193813
برای ما که مدتها است از تلفن هوشمند استفاده می‌کنیم، شاید استفاده از آن عادی باشد. اکنون، به عنوان مثال، با گوشی X60 Pro+ علاوه بر دو دوربین زاویه واید، هم یک لنز ۵۰ میلی متری و هم یک لنز ۱۲۵ میلی متری (معادل فول فریم) روی این گوشی وجود دارد. توانایی زوم اپتیکال در چنین فواصل کانونی واقعا تغییر دهنده است که متناسب با موقعیت قابل تغییر است.
یکی دیگر از فناوری‌های قابل توجهی که اکنون در X60 Pro+ نشان داده شده، Pixel Shift Ultra HD Imaging است. ممکن است از نوعی تغییر پیکسل بر روی دوربین با بدنه بزرگ در بالای سه پایه استفاده کرده باشید، اما اکنون می‌توانید آن را همیشه در هر مکانی که گوشی خود را می‌آورید در دسترس داشته باشید. عکسبرداری Pixel Shift Ultra HD به صورت دستی کار می‌کند و از لرزش طبیعی دست برای تغییر پیکسل‌های سنسور در حالی که هشت عکس به طور موازی گرفته می‌شوند، استفاده می‌کند. نتیجه نهایی یک تصویر واحد با جزئیات، وضوح و رنگ‌های پیشرفته است زیرا هر پیکسل دارای اطلاعات RGB دقیق تری است. این همه عمق اضافی برای عکس باعث می‌شود خاطرات با بالاترین کیفیت حفظ شوند.
نکاتی برای عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند که باید بدانید - pixel shift 100mp vivo x60 pro plus 20210821 162111
نکاتی برای عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند که باید بدانید - pixel shift ultra wide vivo x60 pro plus 20210819 191721

ماجراجویی را دنبال در عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند دنبال کنید

در عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند، ممکن است فرصت‌هایی پیش بیاید که در فضای شهری نباشید. برای مثال خیره شدن به ستارگان درخشان آسمان تاریک یکی از موقعیت‌ها است یا اگر برای کاری زود بیدار شده‌اید و خورشید درحال طلوع است، همچنین غروب آفتاب در اوقات فراغت در مکانی زیبا، تجربه شگفت انگیز دیگری است. بله همه، این‌ها نیاز به فداکاری برای برنامه بیداری و زمان خواب دارند، اما با نگاهی به چندین سفر که انجام داده‌اید، نشان خواهد داد که ارزشش را داشت.
در طول این دوره‌های کم نور یا بدون نور، عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند به طور سنتی مشکل داشته است. اکنون، با سنسورهای بزرگتر، اپتیک بهتر و پردازش پیشرفته، عکس‌های کم نور در دستگاه‌های رده بالا مانند X60 Pro+بهتر از همیشه به نظر می‌رسند. با یک مدل کاهش نویز که به تازگی تنظیم شده، تن‌های طبیعی و کیفیت تصویر بالای صحنه‌های شب، دقیق‌تر نشان دهنده آنچه در تعطیلات رخ داده، است.
نکاتی برای عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند که باید بدانید - ultra wide night vivo x60 pro plus IMG 20210822 201704
نکاتی برای عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند که باید بدانید - extreme night vision vivo x60 pro plus IMG 20210822 202830

در لحظه زندگی کنید

در نهایت، مهم است که زمینه را در نظر داشته باشید که در آن عکس‌های تعطیلات سال‌ها مشاهده خواهند شد. مطمئنا بسیاری از بهترین عکس‌ها با نورپردازی چشمگیر، نماهای عالی و ترکیب بندی کامل با افتخار در شبکه‌های اجتماعی یا در قاب عکس روی دیوارها نمایش داده می‌شوند، اما حتی عکس‌های فوری نیز قدرت نوستالژی را دارند. غیر معمول نیست که عکس‌های تعطیلات که بیشترین تأثیر شخصی را دارند.
آنچه سعی می‌کنیم بگویم این است که برای عکاسی کردن همیشه لازم نیست کارهای عجیب و غریب انجام دهید. حقیقت این است که ثبت لحظات واقعی با vivo X60 Pro+ باعث می‌شود حتی عکس‌های کاملا یهویی نیز شگفت انگیز به نظر برسند.
اگر برای گذراندن تعطیلات به مکانی برای ریلکس شدن می‌روید، اجازه ندهید یک دوربین بزرگ تعطیلات شما را خراب کند. عکاسی در تعطیلات با گوشی هوشمند هیچ بند دوربینی نیاز ندارد و یا وزن بیشتری برای جابجایی نیاز ندارد. می‌توانید به گوشی‌های‌تان تکیه کنید تا عکس‌های برجسته‌ای بگیرید در حالی که ذهن شما درست در جایی که باید قرار دار: در حالت تعطیلات.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید