مجموع کاربران ماهانه تیک‌تاک از مرز یک میلیارد نفر گذشت

تیک‌تاکشکی وجود ندارد که تیک‌تاک توجه بسیاری از کاربران گوشی‌های هوشمند را به خود جلب کرده است. علی‌رغم تمام موانع سیاسی که در برخی کشورها مانند ایالات متحده و هند بر سر راه این نرم‌افزار محبوب بوده است، حال TikTok اعلام کرده است که تعداد کاربران ماهانه این نرم‌افزار از یک میلیارد نفر گذشته است. حساب رسمی این شرکت در توییتر نوشت:

یک میلیارد نفر در تیک‌تاک!. تشکر از اجتماع جهانی‌مان.

تیک‌تاک و چالش‌ها

TikTok یک شرکت چینی است که به علت اتهام جمع‌آوری اطلاعات و همچنین جاسوسی از شهروندان آمریکایی، توسط دولت ایلات متحده به شدت مورد بازجویی قرار گرفته است. تیک‌تاک در دوره ریاست جمهوری ترامپ با ممنوعیت مواجه شد تا سرانجام با توافق با یک شرکت آمریکایی این ممنوعیت لغو شد. البته چند ماه بعد مشخص شد که پس از روی کار آمدن بایدن این توافق به هم خورده است.

مجموع کاربران ماهانه تیک‌تاک از مرز یک میلیارد نفر گذشت - tik tok 1

اینستاگرام و یوتیوب حالا رقیبی سرسخت دارند

پیش از این برنامه اینستاگرام در تابستان ۲۰۱۸ به چنین موفقیتی رسید و حال در تلاش برای حفظ موقعیت خود به عنوان یک شبکه اجتماعی محبوب است. با رشد تیک‌تاک با سیاست انتشار ویدئوهای کوتاه‌اش، هر دو برنامه یوتیوب و اینستاگرام ویژگی‌هایی مشابه ویدئوهای کوتاه TikTok با نام‌های Instagram Reels و YouTube Shorts را به کاربران خود ارائه دادند.

مجموع کاربران ماهانه تیک‌تاک از مرز یک میلیارد نفر گذشت - c03c6bf3 0ed1 4af8 a16a 961ee3ef945a

برنامه اینستاگرام برای ادامه رقابت به تلاش بیشتری نیاز دارد!

آدام موسری که عهده‌دار ریاست اینستاگرام است، در تیر ماه اذعان کرد که تیک‌تاک در حال تبدیل شدن به یک رقیب بسیار بزرگ برای این شرکت است. این کارآفرین آمریکایی گفت:

اینستاگرام باید تمرکزش را از روی این حقیقت که صرفا یک نرم‌افزار اشتراک تصویر باشد، بردارد. حال باید روی مواردی چون خلاقیت‌ها، ویدئو، فروشگاه و پیام‌رسانی تمرکز کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید