تیک‌تاک پردرآمدترین اپلیکیشن موبایل جهان؛ PUBG در بازی‌ها پیشتاز است

تیک‌تاک پردرآمدترین اپلیکیشن موبایل جهان؛ PUBG در بازی‌ها پیشتاز است - tiktok b003064e1dfa4459bd31c37e7db390a1طبق یک گزارش مالی که به‌تازگی منتشر شده است، نرم افزار تیک‌تاک عنوان پردرآمدترین اپلیکیشن موبایل جهان را از آن خود کرده است. در صنعت بازی‌های موبایل نیز PUBG Mobile در صدر قرار گرفته است. با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری از این گزارش را با شما درمیان بگذاریم.

پردرآمدترین اپلیکیشن موبایل جهان

درآمد Apple store همچنان بیشتر از Play Store

با اوج‌گیری پاندمی کووید ۱۹، تعداد نصب نرم‌افزارهای موبایلی افزایش یافت. دلیل آن هم مشخص بود، زیرا مردم می‌خواستند اوقات فراغت حاصل از قرنطینه را به نحوی پر کنند. حال با گسترش واکسیناسیون تعداد نصب نرم‌افزارها در فروشگاه‌های گوگل‌پلی و اپ‌استور اندکی کاهش یافته است. این کاهش در ۲ سال گذشته به‌ترتیب ۱/۲ درصد و ۲/۱ درصد بوده است اما با این وجود، درآمد نرم‌افزارها افزایشی بوده است.

کاربران گوشی‌های هوشمند بین ماه‌های تیر تا شهریور، درمجموع ۳۳/۶ میلیارد دلار به‌صورت خرید درون‌برنامه‌ای در Play Store و App Store هزینه کرده‌اند. جالب است بدانید که این درآمد نسبت به سال گذشته که رقمی حدود ۲۹/۲ میلیارد دلار برآورد شده بود، ۱۵/۱ درصد افزایش را تجربه کرده است. این افزایش نسبت به همین سه ماهه در سال گذشته سرعت کمتری گرفته است، زیرا افزایش درآمد در سال گذشته حدود ۳۲ درصد جهش را نشان می‌داد.

اپ‌استور با درآمد چشمگیر ۲۱/۵ میلیارد دلار و افزایش ۱۳/۲ درصدی نسبت به سال گذشته، همچنان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. گوگل‌پلی نیز درآمد ۱۲/۱ میلیارد دلاری و افزایش ۱۸/۶ درصدی را تجربه کرده است. خبرهای خوب دیگری درباره گوگل وجود دارد که در همین نوشته با شما درمیان خواهیم گذاشت.

تیک‌تاک پردرآمدترین اپلیکیشن موبایل جهان در سه ماهه سوم ۲۰۲۱

داده‌های منتشر شده در گزارش مذکور نشان می‌دهند که در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱، تیک‌تاک پردرآمدترین اپلیکیشن موبایل جهان در فروشگاه‌های موبایل بوده است. این برنامه در مجموع به رکورد ۳ میلیارد نصب فعال رسیده است. این نخستین بار است که نرم‌افزاری بجز نرم‌افزارهای زیرمجموعه فیسبوک به چنین موفقیتی می‌رسد.

TikTok در اپ‌استور اپل در رتبه نخست قرار دارد اما در گوگل اوضاع متفاوت است. در گوگل‌پلی برنامه Google One پیشتاز است. البته این مورد مدیون نام‌نویسی کاربران این شرکت در سرویس فضای ابری اختصاصی آن است. Piccoma نیز با ۱۳۰ درصد رشد در رتبه دوم قرار گرفته است. یوتیوب و +Disney نیز در رتبه‌های بعدی پردرآمدترین اپلیکیشن موبایل جهان قرار گرفته‌اند. در تصویر زیر لیست کامل را می‌توانید مشاهده کنید.

تیک‌تاک پردرآمدترین اپلیکیشن موبایل جهان؛ PUBG در بازی‌ها پیشتاز است - gsmarena 002PUBG Mobile روی ابرها!

بازار بازی‌های موبایلی هم درحال گرم‌تر شدن است. کاربران ۷/۷ درصد در این زمینه نسبت به ۳ ماهه مشابه سال گذشته پول بیشتری پرداخته‌اند(حدود ۲۲/۴ میلیارد دلار). بیشتر این پرداخت‌ها مربوط به گوگل‌پلی با ۱۳/۱ میلیارد دلار و در iOS با ۹/۳ میلیارد دلار بوده است.

تیک‌تاک پردرآمدترین اپلیکیشن موبایل جهان؛ PUBG در بازی‌ها پیشتاز است - gsmarena 003

در سه ماهه گذشته، پابجی عنوان پردرآمدترین بازی موبایل را به خود اختصاص داده است. احتمال می‌رود تا کنون درآمد کلی این نرم افزار از مرز ۵ میلیارد دلار گذشته باشد(با در نظر گرفتن فروش آن در چین و Game for Peace). دیگر بازی Honor of Kings که در رتبه دوم قرار دارد و توسط بازی Genshin Impact تعقیب می‌شود. Genshin Impact تنها یکسال عمر دارد اما کاربران حدود ۲ میلیلارد دلار در آن پول خرج کرده ‌اند. Pokemon Go همچنان پرطرفدار و در رتبه چهارم و Roblox rounds نیز در رتبه پنجم پردرآمدها قرار دارد.

تیک‌تاک پردرآمدترین اپلیکیشن موبایل جهان؛ PUBG در بازی‌ها پیشتاز است - gsmarena 004

باتوجه به آنچه در این روزها به گوش می‌رسد، حالا تیک‌تاک گوی سبقت را در بسیاری از موارد از رقبا ربوده و به پردرآمدترین اپلیکیشن موبایل جهان هم تبدیل شده است. برای مشاهده اطلاعات بیشتر می‌توانید به متن کامل گزارش منتشر شده، که شامل اطلاعات میزان دانلود اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها نیز هست، مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید