شورتکات Chatgpt برای آیفون‌ها، دستیاری باهوش و سریع

اگر به دنبال یک دستیار قدرتمند و سریع برای آیفون خود هستید، شورتکات Chatgpt یک انتخاب عالی برای شما خواهد بود.

مدت زیادی نیست که شرکت Open AI با معرفی Chatgpt شیوه تعامل ما با دستگاه‌هایمان را متحول کرده است. Chatgpt ابزاری کارآمد و بی‌نظیر برای پاسخ‌دهی به سؤالات مختلف، تأیید صحت مطالب و موارد پیشرفته‌تری همچون برنامه‌نویسی محسوب می‌شود.

اگرچه امکان استفاده از Chatgpt با کمک دو برنامه خاص موجود در اپ استور با نام‌های MacGPT و Petey وجود دارد، اما ظاهراً می‌توان به سراغ راه‌های دیگری برای بهره‌گیری از قدرت چت جی‌پی‌تی رفت. یکی از این روش‌ها استفاده از S-GPT است، میانبر یا شورتکات خاصی که ChatGPT را با ویژگی‌های اصلی iOS، iPadOS، macOS و watchOS ادغام می‌کند.

طراحی و توسعه شورتکات Chatgpt

S-GPT توسط Federico Viticci از شرکت MacStories ساخته شده و برای همه کاربران کاملاً رایگان است. برای استفاده از این شورتکات به یک حساب OpenAI نیاز خواهید داشت،‌ زیرا این برنامه از API شرکت OpenAI استفاده می‌کند. این میانبر از هر دو مدل ChatGPT 3.5 و ChatGPT4 به طور کامل پشتیبانی می‌کند. به طبع مدل جدیدتر این Chatgpt دارای ویژگی‌های بهتر و سرعت بالاتری در زمینه پاسخگویی به سؤالات مختلف است.

برای استفاده از این شورتکات Chatgpt، کاربران باید برنامه مربوطه را نصب کرده و حساب کاربری Chatgpt خود را در درون آن وارد کنند. پس از نصب این برنامه، یک شورتکات خاص به منظور دستیابی سریع به چت جی‌پی‌تی برای شما به وجود می‌آید که می‌توان به کمک آن‌ سوالات خود را از  ChatGPT پرسید. پاسخ این پرسش‌ها به شکل یک نوتیفیکشن برای شما به نمایش در می‌آیند.

امکانات مختلف شورتکات Chatgpt

به گفته توسعه‌دهنده شورتکات مذکور، این میانبر از جهات مختلفی با سایر میانبرهای موجود در دستگاه‌های اپل متمایز است. به عنوان مثال، اگر یک صفحه وب را با کمک S-GPT و از طریق برگه اشتراک سافاری به اشتراک بگذارید، شورتکات مدنظر سعی می‌کند کل محتویات آن صفحه را برای شما خلاصه کند!

یکی دیگر از ویژگی‌های خاص این شورتکات را می‌توان بررسی محتوای موجود در کلیپ بورد صفحه کلید تلفن همراه شما دانست. در واقع این امکان در اختیار شما قرار می‌گیرد تا با کمک شورتکات Chatgpt خیلی راحت متن نوشته شده توسط خود را از هرگونه اشتباه گرامری پاک‌سازی کنید.

برنامه‌ریزی روزانه به کمک چت جی‌پی‌تی

S-GPT می‌تواند با بررسی تقویم کاری موجود بر روی تلفن همراهتان به شما بگوید که در چه روزهای خاصی مشغله کاری بیشتری دارید و حتی در برنامه‌ریزی روزانه نیز به شما کمک کند. علاوه بر این، با کمک تکنولوژی موسوم به Live Text در آیفون‌ها اپل، می‌توان کل مفهوم ارائه شده در یک محتوای صوتی و یا ویدئویی طولانی را به سادگی خلاصه‌سازی کرد.

این امکان برای کلیه کاربران وجود دارد که از این شورتکات Chatgpt به منظور تهیه پلی لیست‌های مورد علاقه خود در برنامه‌های خاصی همچون اپل موزیک (Apple music) نیز کمک بگیرند. برای مثال می‌توانید از Chatgpt بخواهید ده آهنگ برتر سال ۲۰۰۰ را برایتان در یک پلی لیست جداگانه ذخیره‌سازی کند.

با توجه به ویژگی‌های گفته شده، جای تعجبی ندارد که این شورتکات توانسته است به یکی از محبوب‌ترین میانبرهای موجود در دستگاه‌‌های شرکت اپل تبدیل شود. قدرت چت جی‌پی‌تی روزبه‌روز در حال افزایش است و تعداد کاربران آن نیز از مرز چند صد میلیون عبور کرده‌اند. آینده به چت‌ جی‌پی‌تی تعلق دارد و هیچ چیز جلوی این امر را نخواهد گرفت. این موضوع لزوماً چیز بدی نیست و با کمک ابزارهای ویژه‌ای همچون شورتکاتی که به آن اشاره کردیم، امکان دستیابی به قدرت بی‌نظیر چت جی‌پی‌تی برای همه کاربران مبتدی و حرفه‌ای وجود دارد. نظر شما چیست؟ شما برای چه فرایند خاصی از این شورتکات استفاده خواهید کرد؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

تصاویر شورتکات Chatgpt بر روی آیفون

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید