این طراحی عجیب مشکل لپ‌تاپ‌های گیمینگ را حل می‌کند

تمام لپ‌تاپ‌های گیمینگ با یک مشکل مشترک روبه‌رو هستند؛ خنک‌کنندگی قطعات مهم به شکل مناسب. شرکت Compal از تایوان با طرح خلاقانه‌ای سعی در حل این مشکل خاص دارد. طرح جدید این لپ تاپ، کل قدرت سخت افزاری را به داخل یک لولای ثانویه در پشت دستگاه منتقل می‌کند.

این طراحی منحصر به فرد به کاربر اجازه می‌دهد تا از یک صفحه شناور شبیه به Surface Laptop Studio یا iPad Pro و یک صفحه کلید بسیار خاص استفاده کند. با توجه به این طراحی، دریچه‌های مربوط به فن لپ تاپ نیز به هیچ وجه مسدود نخواهند شد و در نتیجه لپتاپ و قطعات درون آن به شکل بسیار مناسبی خنک باقی می‌مانند.

طراحی ویژه مخصوص لپ‌تاپ‌های گیمینگ

این طراحی منحصر به فرد کمک می‌کند تا سازندگان لپ تاپ‌هایی بسیار نازک‌تر و ظاهری شیک‌، اما قدرتمند‌تر طراحی کنند. همانطور که می‌دانید برخی از لپ تاپ‌های پرقدرت دارای شاسی‌های بزرگ و ضخیم هستند، این طراحی جدید به سازندگان اجازه می‌دهد تا لپ تاپ‌های گیمینگ خود را را با شاسی‌هایی بسیار نازک و با ظاهری شیک طراحی کنند. به علاوه، این طراحی همچنین می‌تواند به خنک کنندگی مناسب‌تر و عملکرد بهتر لپ تاپ کمک کند.

یکی از مزایای بارز این طرح، کاهش حرارت تولید شده توسط قطعات مهمی همچون CPU  و GPU است. در واقع، این طرح منحصر به فرد مانع از گرم شدن دستگاه شما می‌شود. این مزیت را در تبلت‌های خاصی مانند Asus ROG Flow Z13 نیز مشاهده کرده‌ایم. با بهره‌گیری از این طرح، دیگر مهم نیست که قطعات درون دستگاه تا چه میزان افزایش دما خواهندداشت، زیرا هنگام استفاده از دستگاه، شما تغییری در دمای آن مشاهده نخواهید کرد. برای لپ‌تاپ‌های گیمینگ قدرتمند، کاهش دمای سطحی یک چالش عمده و مشکلی پایدار است که تجربه بازی را برای کاربران ناخوشایند می‌کند.

طرح Compal تاکنون فقط یک نوع کانسپت مفهومی محسوب می‌شود و جزئیات دقیقی در مورد پیکربندی این لپ تاپ به ما ارائه نشده است. بنابراین، نمی‌دانیم که این لولای ثانویه به چه صورتی طراحی شده و چه ابعادی دارد. علاوه بر این، مشخص نیست که این لولای ثانویه باید چقدر ضخیم باشد. اما همان‌طور که اشاره شد، اگر این لولای ثانویه به اندازه کافی ضخامت نداشته باشد، طراحی منحصر به فرد مذکور قابل استفاده نخواهد بود و در نتیجه تغییری در میزان کاهش دمای لپ‌تاپ مشاهده نمی‌شود.

استفاده از این طرح‌ در لپ‌تاپ‌های جدید

این طرح برنده جایزه طراحی iF شده و به عنوان یک مفهوم منحصر به فرد برای لپ‌تاپ‌های گیمینگ شناخته شده است. Compal یک شرکت قدرتمند است که با بسیاری از شرکت‌های معتبر لپ تاپ همکاری می‌کند، از جمله Dell، Lenovo و Apple. بنابراین، احتمالاً در آینده شاهد طراحی‌های جدیدتری از این شرکت‌ها با الهام از این مفهوم خواهیم بود. این طرح می‌تواند به عنوان یک نوآوری در زمینه طراحی لپ تاپ شناخته شود و به سازندگان کمک خواهد کرد تا لپ تاپ‌هایی با ظاهری شیک و قابل حمل و در عین حال با کارایی بالا طراحی کنند.

منبع: دیجیتال ترندز

لپ‌تاپ‌های گیمینگ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید