چراغ هوشمند WiZ به امنیت خانه شما کمک می‌کند

کمپانی WiZ در حال راه‌اندازی یک ویژگی جدید در چراغ‌ هوشمند خود برای امنیت خانه و شرکت‌هایی که از سیستم روشنایی هوشمند استفاده می‌کنند می‌باشد. این شرکت قرار است با اضافه کردن حسگر حرکتی Wi-Fi در چراغ‌های هوشمند خود، از آن‌ها برای نظارت بر خانه و اماکن مختلف استفاده کند.

چراغ هوشمند WiZ چگونه عمل می‌کند؟

WiZ Home Monitoring که با یک دوربین امنیتی داخلی جدید 70 دلاری همراه شده است، می‌تواند زمانی که در منزل نیستید، به شما در مورد مزاحمان و سارقین احتمالی که قصد ورود به خانه را دارند هشدار دهد. این چراغ هوشمند می‌تواند با استفاده از ویژگی منحصر به فرد SpaceSensing WiZ، هشدارهای لازم را برای کاربر ارسال کند. درواقع این قابلیت تغییرات در قدرت سیگنال Wi-Fi ناشی از حرکت برای روشن یا خاموش کردن چراغ‌ها را تشخیص می‌دهد و پس از آن، این سیستم می‌تواند در صورت شناسایی حرکت، هشداری را به برنامه WiZ ارسال کند. در همین حین، دوربین جدید اضافه شده به آن می‌تواند به شما نشان دهد که چه اتفاقی در حال رخ دادن می‌باشد.

کیت WiZ Home Monitoring Starter، که شامل سه لامپ هوشمند تمام رنگی WiZ A19 و یک دوربین می‌باشد، از تاریخ 15 ژوئن امسال با قیمت 159.99 یورو دسترس خواهد بود. این سیستم هنوز در ایالات متحده آمریکا قیمت گذاری نشده است. همچنین اگر هم اکنون لامپ یا چراغ هوشمند WiZ را در اختیار دارید، می‌توانید دوربین امنیتی جدید آن را با قیمت 69.99 دلار که معادل 89.99 یورو می‌باشد در اواخر این ماه تحویل بگیرید. لازم به ذکر است که برای فعال شدن قابلیت SpaceSense این سیستم حداقل دو لامپ مورد نیاز است.

WiZ

سنجش حرکات در محیط با استفاده از سیگنال‌های وای فای، یک فناوری محیطی بسیار مفید برای امنیت خانه‌های هوشمند است و چراغ هوشمند WiZ اولین سیستمی نیست که از آن استفاده می‌کند. درواقع Hex by Origin Wireless نیز یک سیستم امنیتی هوشمند است که از فناوری تشخیص حرکات بر اساس سیگنال‌های وای فای استفاده می‌کند. این ابزار با استفاده از روترهای Wi-Fi Linksys می‌تواند به خوبی حرکات مختلف در محیطی که در آن نصب شده است را تشخیص دهد.

با این حال، در میان تمام ابزارهای امنیتی حال حاضر، چراغ هوشمند WiZ یک راه حل فوق العاده ساده از دیدگاه سخت افزاری است. شاید این چراغ نتواند به اندازه یک سیستم امنیتی کامل که سنسورهای روی در و پنجره را شامل می‌شود قوی باشد، اما از آن‌جایی که بیشتر مردم می‌دانند چگونه یک لامپ را وصل کنند، تنظیم و نصب آن برای عموم مردم بسیار آسان‌تر از سیستم‌های امنیتی مشابه است.

در چراغ هوشمند WiZ هیچ آژیر خطری وجود ندارد. اما در عوض، کاربران می‌توانند چراغ را به ‌گونه‌ای تنظیم کنند که زمانی که بر اثر یک حرکت مشکوک در خانه، زنگ هشدار آن فعال می‌شود، به سرعت و به شکل نامنظم شروع به چشمک زدن کند و با این کار، مهاجمان و سارقین را بترساند.

WiZ

درحال حاضر ویژگی Home Monitoring این سیستم رایگان است و در برنامه تازه راه‌اندازی شده WiZ V2 در دسترس می‌باشد. کاربران همچنین می‌توانند با تنظیماتی که در این سیستم وجود دارد، تمرکز و نظارت چراغ‌ها را بر روی یک نقطه خاص از خانه یا محیط کاری خود تنظیم کنند. به عنوان مثال می‌توانید با استفاده از این قابلیت، مچ هم اتاقی خود را هنگام خوردن خوراکی‌هایتان زمانی که شما در منزل نیستید بگیرید.

این چراغ هوشمند تنظیم و قابلیت‌های شخصی سازی فراوانی دارد که می‌توانند در موقعیت‌ها و مکان‌های مختلف کاربردهای زیادی داشته باشند. کاربران می‌توانند چراغ را به‌گونه‌ای تنظیم کنند که در زمان‌های مشخصی روشن و یا خاموش شوند. همچنین در قابلیت شبیه سازی حضور، این سیستم به‌گونه‌ای تنظیم می‌شود که زمانی که شخصی وارد خانه می‌شود، بدون نیاز به فشار دادن کلید دستی، لامپ‌ها به شکل خودکار روشن خواهند شد.

کمپانی تولید کننده چراغ هوشمند WiZ که متعلق به شرکت Signify است، مدعی شده است که 80 تا 90 درصد چراغ‌های موجود و تمامی محصولات جدیدش از قابلیت SpaceSense پشتیبانی می‌کنند و همچنین با Home Monitoring سازگار خواهند بود. این موضوع شامل همه چراغ‌های برند Connected by WiZ می‌شود.

هنگام راه‌اندازی چراغ هوشمند WiZ، برای استفاده از ویژگی‌های نظارت بر خانه، به دوربین داخلی جدید این کمپانی نیاز خواهید داشت. WiZ همچنین مدعی شده است که این شرکت قرار است به زودی محصولات بسیار زیاد دیگری برای کنترل خانه‌های هوشمند و امنیت آن‌ها تولید کند و دوربین جدید آن‌ها، تنها یکی از محصولات امنیتی این شرکت می‌باشد.

دوربین داخلی WiZ با کیفیت 1080p تصاویر را ضبط و پخش می‌کند و یک میدان دید 120 درجه‌ای دارد. دید در شب مادون قرمز، تشخیص حرکت مبتنی بر تصاویر و ضبط صدای دو طرفه از دیگر قابلیت‌های این سیستم امنیتی جدید می‌باشند. همچنین علاوه‌بر تمامی این موارد، میکروفون داخلی موجود در این دوربین می‌تواند با تشخیص صداهای بلند ناگهانی مانند شکستن در و یا شیشه پنجره خانه، اعلان و هشدارهای لازم را برای کاربران ارسال کند.

کاربران می‌توانند فیلم‌های ضبط شده توسط این دوربین را به دو روش کارت microSD داخلی به صورت محلی، یا بر روی سیستم ابری اختصاصی WiZ ذخیره کنند. سیستم ابری این کمپانی به صورت دوره‌های 30 روزه می‌باشد و درحال حاضر اطلاعاتی درباره قیمت خرید اشتراک آن منتشر نشده است. این شرکت مدعی شده است که تمام فیلم‌های ذخیره شده بر روی فضای ابری اختصاصی آن و حتی حافظه محلی کارت SD رمزگذاری می‌شوند و این فیلم‌ها، فقط از طریق برنامه WiZ در دسترس خواهند بود.

درحال حاضر شاید دوربین این چراغ هوشمند از نظر سخت افزاری نسبتاً ابتدایی به نظر برسد، اما در این جا ویژگی‌های نرم افزاری فوق‌العاده آن مد نظر ما هستند. اگر این سیستم امنیتی بتواند آنچه که وعده داده است و از آن انتظار می‌رود را به طور کامل ارائه دهد، سادگی و قیمت پایین آن، این سیستم را به یک راه حل امنیتی بسیار مفید و کاربردی، برای اماکن مختلف به ویژه آپارتمان‌ها و خانه‌های کوچک‌تر تبدیل می‌کند. در صورت موفقیت این سیستم، انتظار می‌رود در آینده نزدیک در تمامی خانه‌های هوشمند، شاهد حضور پررنگ آن باشیم.

منبع: theverge

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید