گوشی Xperia 1 IV در بخش دوربین اصلی تفاوتی با نسل پیشین ندارد

گوشی Xperia 1 IV در بخش دوربین اصلی تفاوتی با نسل پیشین ندارد

شرکت سونی پیشتر بود که گوشی Xperia 1 IV را به عنوان نسل جدید پرچمدار خود معرفی کرد. این تلفن هوشمند همچنان از دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی بهره می‌گیرد و تغییری در ارتقا کیفیت دوربین به وجود نیامده است.

سونی در این مدل چند حسگر ۱۲ مگاپیکسلی به کار گرفته اما گفته می‌شود یکی از این لنزها قدیمی بوده و در دو نسل قبلی پرچمدار این شرکت مورد استفاده قرار گرفت. دو رسانه  ePrice و GSMArena تصمیم گرفتند بررسی عمیقی روی بخش دوربین پرچمدار جدید سونی داشته باشند اما به نتایج تعجب برانگیزی دست یافتند.

گوشی Xperia 1 IV سونی دوربین جدیدی ندارد

گوشی Xperia 1 IV در بخش دوربین اصلی تفاوتی با نسل پیشین ندارد

گفته شده سونی علاوه بر حسگرهای IMX، حسگر قدیمی IMX557 را هم مورد استفاده قرار داده که پیش از این در Xperia 1 II و Xperia 1 III مشاهده کردیم. به نظر رسیده سونی سعی کرده بهبود نرم افزاری ایجاد کند تا بتواند رضایت مخاطب را جلب نماید. حسگر مورد اشاره از نوع ۲۴ میلی‌متری با پیکسل‌های ۱٫۸ میکرومتری و فرمت اپتیکال 1/1.7 اینچی است.

به گزارش HWiNFO حسگر تله فوتو Xperia 1 IV از همان IMX650 بوده که در گوشی‌های  P30 و P30 Pro هوآوی به کار گرفته شد. حسگر ۴۰ مگاپیکسلی اپتیکال که در سال‌های پیش به کار گرفته می‌شد و اکنون کاربری چندانی ندارد. دوربین سلفی این گوشی IMX663 بوده که مشابه پیکسل 6 پرو گوگل است.

دقیق نمی‌توان نظر داد که چرا سونی چنین حرکتی انجام داده و قطعا برای آن باید پاسخ دقیقی داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید