اپ TikTok به دنبال اعمال تمهیداتی جهت جلوگیری از بن شدن است

اپ TikTok به دنبال اعمال تمهیداتی جهت جلوگیری از بن شدن است

اپ TikTok به دنبال اعمال تمهیداتی جهت جلوگیری از بن شدن است

در اوایل این هفته، یک کمیسیونر FCC در ایالات متحده از اپل و گوگل خواست تا اپ TikTok را از فروشگاه‌های اپ مربوطه خود حذف کنند. اکنون، شرکت مادر ByteDance به این وضعیت پاسخ داده و تأیید کرده است که برخی از کارمندان مستقر در چین می‌توانند به داده‌های کاربران TikTok در ایالات متحده دسترسی داشته باشند.

کمیسر اپ TikTok را یک “ابزار نظارتی پیچیده” نامید و گفت که این برنامه به عنوان ابزاری برای جمع آوری اطلاعات برای مقامات چینی عمل می‌کند. برندن کار، کمیسیونر FCC در نامه‌ای خطاب به اپل و گوگل نوشت: واضح است که TikTok خطر امنیت ملی غیرقابل قبولی را به دلیل جمع آوری گسترده داده‌های آن با دسترسی ظاهراً کنترل نشده پکن به آن داده‌های حساس ایجاد می‌کند.

ByteDance در پاسخ امروز خود تأیید کرد که برخی از کارمندان باید «به اطلاعات کاربران اپ TikTok ایالات متحده دسترسی داشته باشند». با این حال، در ادامه تصریح کرد که این کارمندان «معرض یک سری از کنترل‌های قوی امنیت سایبری و پروتکل‌های تأیید مجوز هستند که توسط تیم امنیتی مستقر در ایالات متحده ما نظارت می‌شود».

اپ TikTok دیگر برنامه ای برای جاسوسی ندارد

همانطور که رویترز اشاره کرد، ByteDance همچنین متعهد به ایجاد تغییراتی است که “به طور کامل از داده‌های کاربر و منافع امنیت ملی ایالات متحده محافظت می‌کند.” این شرکت گفت که در حال نهایی کردن «کنترل‌های پیشرفته جدید امنیت داده» با مشارکت اوراکل است.

ByteDance ماه گذشته داده‌های کاربران ایالات متحده را به سرورهای Oracle منتقل کرد، اما این شرکت همچنان از مراکز داده در ایالات متحده و سنگاپور برای پشتیبان گیری شکایت می‌کند. پس از نهایی شدن این توافق، TIkTok می‌گوید «داده‌های محافظت‌شده کاربران آمریکایی را از سیستم‌های خودمان حذف می‌کند و به طور کامل به سرورهای ابری Oracle واقع در ایالات متحده منتقل می‌شود».

TikTok در پاسخ امروز خود نوشت: “ما مشتاقانه منتظر ارتباط با اعضای کنگره برای بحث در مورد اصل نامه خود هستیم.”

مارشا بلکبرن، سناتور جمهوری‌خواه از تنسی در بیانیه‌ای به بلومبرگ گفت که پاسخ اپ TikTok «ترس ما را در مورد نفوذ تأیید می‌کند».

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید