مک بوک ایر بعدی احتمالاً یک ضعف اساسی دارد

تقریباً همه ما می‌دانیم که اپل در حال کار بر روی چند مدل جدید مک بوک ایر، از جمله مک بوک ایر 15 اینچی کاملاً جدید است. بسیاری از جزئیات در مورد این دستگاه‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است، اما یک تحلیلگر برجسته به تازگی برخی از جزئیات مهم در مورد این دستگاه‌ها را منشتر کرده است.

تحلیل‌های مختلف در مورد مک بوک ایر بعدی

مینگ چی کو، تحلیلگر شناخته‌شده اخبار اپل، با انتشار پستی در توییتر پیش بینی‌های مهم خود را در مورد لپ تاپ سبک وزن اپل به روز کرده است. در این پست جدید، کو فهرستی از ایده‌های خود را برای آنچه که انتظار دارد در مک بوک ایر جدید ببینیم، بیان کرده است.

یکی از خبرهای ناامید کننده مربوط به تراشه‌های مورد استفاده در مک بوک ایر بعدی، این است که پیش‌بینی‌شده بود این مدل از تراشه M2 Pro باشد، اما به نظر می‌رسد که این اتفاق رخ نخواهد داد. گمانه زنی‌های قبلی نشان می‌داد که تراشه M2 Pro در مدل 15 اینچی مک بوک ایر، بهره‌وری بیشتری نسبت به مدل 13 اینچی دارد، اما این خبر ناامید کننده نشان می‌دهد که این اتفاق رخ نمی‌دهد و احتمالاً مک بوک ایر بعدی از یک تراشه دیگر استفاده خواهد کرد.

به هر حال،  برخی منابع اظهار داشته‌اند که کو این ایده را رها کرده و معتقد است که تراشه M2 در مک بوک ایر 15 اینچی قرار خواهد گرفت و دو گزینه با مشخصات پردازنده مختلف ارائه خواهد شد. احتمالاً هر دو گزینه با تراشه M2 ولی با هسته‌های مختلفی عرضه می‌شوند، به صورتی که تفاوت‌هایی در قدرت و عملکرد آن‌ها وجود خواهد داشت (مشابه نسخه 13 اینچی مک بوک ایر). البته هنوز هیچ خبر رسمی خاصی از این موضوع منتشر نشده است و فقط اطلاعاتی که از منابع غیررسمی به دست آمده، در دسترس ما قرار دارند.

پیکربندی‌های مختلف مک بوک ایر بعدی

به نظر می‌رسد که مک بوک ایر 15 اینچی احتمالاً با دو گزینه پیکربندی مختلف M2 عرضه خواهد شد و تراشه M2 Pro در آن قرار نخواهد گرفت. به هر حال، باید توجه داشت که اپل همیشه در طراحی لپ‌تاپ‌های خود به دنبال توازن مناسب بین قدرت، عملکرد، وزن و ابعاد مناسب برای کاربران است. به همین دلیل، ممکن است اپل این تصمیم را برای اطمینان از کسب اعتماد کاربران نسبت به مک بوک ایر 15 اینچی گرفته باشد.

کو همچنین چند پیش‌بینی برای تراشه M3 اپل داشته است. طبق گزارش‌ها، این پردازنده در نیمه دوم سال 2023، (کمی جلوتر از M3 Pro و M3 Max) وارد چرخه تولید انبوه خواهد شد. انتظار می‌رود که M3 اولین تراشه مک 3 نانومتری اپل باشد که می‌تواند در مک‌بوک ایر، مک‌بوک پرو 13 اینچی، آی مک و مک مینی، بهبود عملکرد قابل‌توجهی را به کاربران ارائه کند.

با این حال، این بدان معناست که M2 در لپ‌تاپ‌های مک‌بوک ایر بعدی با استفاده از فرایند 5 نانومتری موجود ساخته می‌شود و به همین دلیل عملکرد آن نسبت به مدل‌های کنونی چندان افزایش نخواهد یافت. مطابق با گزارش‌هایی که منتشر شده، تراشه‌های M3 Pro و M3 Max برای مک بوک پرو 14 و 16 اینچی طراحی شده‌اند و انتظار می‌رود در نیمه اول سال 2024 وارد بازار شوند.

همچنین، کو به تأیید نام “MacBook Air” برای لپ‌تاپ 15 اینچی اشاره کرده است و انتظار می‌رود این دستگاه در سال 2023 با حجم فروشی بین 5 تا 6 میلیون دستگاه عرضه گردد. با توجه به اینکه مک بوک‌های مجهز به تراشه M3 در اوایل سال 2024 عرضه می‌شوند، این احتمال می‌رود که لپ‌تاپ مک بوک ایر 15 اینچی پیش از آن‌ها به کاربران ارائه شوند. به هر حال، هنوز خبر رسمی خاصی از سوی اپل در این مورد منتشر نشده است و باید صبر کرد تا اطلاعات بیشتری در دسترس قرار گیرد.

مک بوک ایر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید