مؤثرترین راهکارهای حذف تبلیغات موبایل (معرفی 3 اپلیکیشن )

موثرترین راه‌کارهای حذف تبلیغات موبایل

امروزه در هنگام استفاده از اینترنت در انواع مرورگرها، برنامه‌ها و … تبلیغات زیاد و آزاردهنده‌ای را مشاهده می‌کنیم. در این مقاله به معرفی مؤثرترین راهکارها برای حذف تبلیغات موبایل به شیوه‌ای آسان می‌پردازیم.

مطمئناً شما نیز بارها هنگام استفاده از مرورگر خود و یا دیگر برنامه‌ها از مشاهده تبلیغات کلافه شده‌اید. با آنلاین شدن کلاس‌ها و امتحانات، خیلی از ما هنگام پاسخ‌دادن به سؤالات امتحانی از روش‌های مختلف تقلب استفاده کرده‌ایم. یکی از امتحانات ما بسیار سخت و حفظی بود و برای هر سؤال زمان پاسخ‌دهی مشخصی تعیین شده بود. با شروع امتحان من پاسخ سؤالات را در گوگل جستجو می‌کردم، برای یکی از سؤالات حتماً باید یک فیلم را تماشا می‌کردم. در همین لحظه یک فیلم تبلیغاتی پیش از شروع فیلم اصلی که پاسخ سؤال من در آن بود، پخش شد؛ یک فیلم تبلیغاتی دیگر نیز به دنبال آن.

ازآنجایی‌که پاسخگویی به هر پرسش دارای زمان محدودی بود، وقت نسبتاً زیادی از من گرفته شد. آنجا بود که برای اولین‌بار و به‌طورجدی به دنبال راه حلی برای مسدودکردن این‌گونه تبلیغات مزاحم گشتم.

خوشبختانه امروزه برنامه‌های مختلفی برای مسدودکردن تبلیغات مزاحم ساخته شده‌اند، همچنین گوشی‌ها نیز مجهز به گزینه‌هایی برای این کار شده‌اند. در ادامه این مطلب به معرفی راهکارها و برنامه‌های کاربردی برای جلوگیری از نمایش تبلیغات در موبایل می‌پردازیم.

چگونگی حذف تبلیغات موبایل (راهکار کاربردی)

در ابتدا به معرفی 3 راهکار آسان برای حذف تبلیغات موبایل می‌پردازیم. در این دو روش نیازی به دانلود و استفاده از برنامه‌های جانبی نیست، با تغییر دادن تنظیمات گوشی می‌توانید این کار را انجام دهید.

1. تنظیمات مرورگر گوشی برای حذف تبلیغات موبایل

اولین جواب در پاسخ به سؤال چگونگی حذف تبلیغات موبایل، ایجاد تغییرات در تنظیمات مرورگر موبایل است. این کار در گوشی‌های اندروید ساده است و به‌صورت زیر انجام می‌شود:

 • ابتدا مرورگر دستگاه خود را اجرا کنید، سپس منوی آن که در قسمت بالایی صفحه موبایل در سمت راست است را انتخاب کنید.
 • در این منو، تنظیمات (Settings) را لمس کنید تا صفحه آن باز شود.
 • اکنون گزینه Advanced را انتخاب کنید و در آن عنوان Block pop-ups را پیدا کنید و آن را فعال کنید.

هنگامی‌که گزینه Block pop-ups در موبایل فعال شود، دیگر هنگام استفاده از مرورگر هیچ‌گونه تبلیغاتی مزاحم کارتان نمی‌شود و حذف تبلیغات موبایل به‌خوبی انجام شده است.

2. تنظیمات مرورگر گوگل کروم برای حذف تبلیغات موبایل

با ایجاد تغییرات در تنظیمات گوگل کروم نیز می‌توانید برای حذف تبلیغات موبایل خود اقدام کنید. برای این کار به‌صورت زیر عمل کنید:

 • اولین قدم اجرا کردن گوگل کروم در گوشی‌تان است.
 • سپس گزینه منو را انتخاب کنید و بخش تنظیمات (Settings) آن را لمس کنید.
 • در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، به انتهای آن بروید و گزینه Site Settings را پیدا و انتخاب کنید.
 • در این بخش نیز عنوان Pop-ups را پیدا و آن را روی حالت Blocked قرار دهید. (البته معمولاً این قابلیت به‌صورت پیش‌فرض توسط سازندگان بدین صورت تنظیم شده است.)

در این صورت دیگر هنگام استفاده از مرورگر کروم، تبلیغات نباید مزاحم شما شوند اما در برخی موارد نیز دیده شده که همچنان تعداد کمی از تبلیغات نشان داده می‌شوند.

3. استفاده از تنظیمات Private DNS

این گزینه در گوشی‌های Android 9.0 Pie و بالاتر قابل‌استفاده است. برای مسدودکردن تبلیغات از مرورگر خود و حتی برخی برنامه‌ها، مراحل زیر را انجام دهید:

 • به قسمت تنظیمات گوشی خود وارد شوید و در گروه Network and Connectivity، گزینه Private DNS را انتخاب کنید. (همچنین می‌توانید در قسمت جستجوی تنظیمات، مستقیماً Private DNS را تایپ و جستجو کنید.)
 • اکنون صفحه‌ای برایتان باز شده است که دارای 3 گزینه Off، Automatic و Private DNS provider hostname که شما مورد آخر را انتخاب می‌کنید. اکنون ستونی برای شما ایجاد شده است که بتوانید نام ارائه‌دهنده میزبان DNS خود را وارد کنید.
 • در این ستون عبارت «adguard.com » را بنویسید (بدون علامت نقل قول) و ذخیره کنید.

در نتیجه این تغییرات گوشی شما دیگر از سرور DNS AdGuard استفاده می‌کند که از نشان‌دادن تبلیغات در آن جلوگیری می‌کند. البته باید بگویم که ممکن است جای خالی تبلیغات همچنان نشان داده شود. همچنین با استفاده از این قابلیت، امکان دسترسی به بعضی از سایت‌ها مانند Chartbeat را نخواهید داشت.

در ادامه این مطلب به معرفی برترین برنامه‌های کاربردی برای حذف تبلیغات موبایل می‌پردازیم.

کدام برنامه‌ها برای حذف تبلیغات موبایل بهتر هستند؟

اپلیکیشن‌های حذف تبلیغات موبایل

در ادامه معرفی راهکارهای مناسب برای راحت شدن از شر تبلیغات هنگام استفاده از مرورگر، تعدادی از برنامه‌های کاربردی را نیز به شما معرفی می‌کنیم.

برنامه‌های مسدودکنندهٔ تبلیغات، از نمایش کلیه آگهی‌ها در تلفن همراه شما جلوگیری می‌کند که شامل تبلیغات در برنامه‌ها (مانند اسپاتیفای یا یوتیوب)، سایت‌ها، بازی‌های مختلف و … است.

1. پرکاربردترین اپلیکیشن حذف تبلیغات موبایل: Adblock Plus

برای استفاده از برنامه Adblock Plus، اگر گوشی شما روت شده باشد به راحتی می‌توانید آن را دانلود و نصب کنید. این برنامه تبلیغات را در گوشی شما مسدود می‌کند. با این حال، مشکل اینجاست که گوشی بیشتر افراد روت نشده است. درنتیجه نصب و استفاده از این برنامه برای این افراد مراحل پیچیده‌تری خواهد داشت که در ادامه آن را توضیح می‌دهیم.

برای این کار پس از نصب برنامه، لازم است تنظیمات آن را به‌صورت دستی مشخص کنید (در گوشی‌های روت شده این تنظیمات به‌صورت خودکار اعمال می‌شوند).

 • برنامه را باز کنید و گزینه Configure را که در قسمت بالایی صفحه در سمت راست است را لمس کنید. در این قسمت تنظیماتی که به پروکسی ربط دارند، نشان داده می‌شود که باید آن‌ها را بنویسید.
 • سپس به قسمت Wi-Fi گوشی خود وارد شوید و نام شبکه اینترنتی که به آن وصل هستید را لمس کنید (چند ثانیه انگشت خود را نگه دارید).
 • در صفحه‌ای که برایتان باز شده است، گزینه Modify Network را انتخاب کنید.
 • در صفحه جدیدی که برایتان باز شده است گزینه Show Advanced Options را لمس کنید تا تنظیمات پروکسی برایتان قابل‌دسترسی شود.
 • اکنون حالت Manual (دستی) را در قسمت Proxy Settings فعال کنید. حال باید بتوانید تنظیماتی را که پیش‌تر از برنامه رونوشت کردید، در این قسمت اعمال کنید.
 • در نهایت تغییرات را ذخیره کنید.

اکنون می‌توانید بدون مزاحمت تبلیغات از مرورگر خود استفاده کنید.

2. مسدودکردن تبلیغات مزاحم با استفاده از برنامه Adguard

از جمله کاربردی‌ترین برنامه‌ها برای حذف تبلیغات موبایل است. البته باتوجه‌به نوع خدماتی که ارائه می‌دهد (جلوگیری از نمایش تبلیغات)، در فروشگاه google play store موجود نیست.

درواقع می‌توانید نوع بدون کرک این برنامه را در پلی‌استور پیدا و نصب کنید اما نسخه کامل آن را می‌توانید از وب‌سایت خود نرم‌افزار یعنی Adguard دانلود و نصب کنید.

با استفاده از این برنامه علاوه بر جلوگیری از نمایش تبلیغات، می‌توانید مقدار مسدود شدن تبلیغات در هر برنامه را نیز مشخص کنید. همچنین محیط امنی را برای فعالیت شما در اینترنت فراهم می‌کند و اجازه ردیابی فعالیت‌هایتان در اینترنت را به کسی نمی‌دهد. این برنامه در دو حالت می‌تواند عمل کند: پروکسی HTTP و VPN

مزایای استفاده از این برنامه عبارت‌اند از:

 • ذخیره باتری و data
 • مسدودکردن تبلیغات مختلف در گوشی اندروید
 • حفظ حریم شخصی کاربر

3. برنامه Free Adblocker Browser برای جلوگیری از نمایش تبلیغات

برنامه Free Adblocker Browser رایگان است و طرز استفاده از آن آسان است. هنگام استفاده از این برنامه، با انتخاب گزینه Shield، در قسمت پایین در سمت چپ گوشی خود می‌توانید تعداد تبلیغات مسدود شده را ببینید.

این نرم‌افزار انواع pop ups، بنرها و تبلیغات ویدئویی را در مرورگر شما مسدود می‌کند. علاوه بر این‌ها، مانع شما در برابر ورود به سایت‌هایی با خطرات ویروس‌ها، فیشینگ، بدافزارها و … می‌شود. از دیگر مزایای آن این است که مصرف باتری کمی دارد.

4. مسدودکردن تبلیغات مزاحم با استفاده از Firefox Focus

Firefox Focus یا مرورگر Lite AdBlock، یک مرورگر ناشناس است که انواع تبلیغات، کدهای سرزده، ردیاب‌ها و غیره را که می‌توانند اطلاعات شما را به سایت خود ارسال کنند، مسدود می‌کند. علاوه بر این‌ها این مرورگر گذرواژه‌ها، کوکی‌ها و دیگر اطلاعات را ذخیره نمی‌کنند.

با استفاده از این مرورگر که سطح ایمنی بالایی دارد و حریم شخصی شما را حفظ می‌کند، می‌توانید با اعتماد زیادی از موزیلا استفاده کنید. درواقع موزیلا از این مرورگر شخصی حمایت می‌کند، در نتیجه می‌توانید سرعت زیاد و عملکردی قابل‌قبول از آن انتظار داشته باشید.

مزایای استفاده از Firefox Focus عبارت‌ است از:

مسدودکردن تبلیغات، مسدودکردن ردیاب‌ها، سرعت زیاد و مصرف پایین باتری

با تبلیغات مزاحم موبایل خود خداحافظی کنید

با تبلیغات مزاحم موبایل خداحافظی کنید

راهکارهای مختلفی برای حذف تبلیغات از موبایل وجود دارد که از جمله آن‌ها ایجاد برخی تغییرات در تنظیمات گوشی و یا مرورگرتان است. همچنین برنامه‌های کاربردی زیادی نیز بدین منظور ساخته شده‌اند که کارایی قابل قبولی ارائه می‌کنند.

سامسونگ اولین شرکتی بود که شروع به تولید برنامه‌هایی بدون هرگونه تبلیغات، برای گوشی‌های ساخت خود کرد. البته این برنامه‌ها در حال حاضر فقط در کشور کره جنوبی قابل استفاده هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این اقدام سامسونگ، می‌توانید مقاله «حذف تبلیغات از اپلیکیشن‌های اختصاصی سامسونگ آغاز شد» را از وبسایت گیگ تک مطالعه کنید، کافی است بروی آن کلیک کنید.

شما برای خلاص شدن از تبلیغات موبایل خود از چه روشی استفاده می‌کنید؟ در قسمت کامنت‌ها تجربه خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید. اگر مطالب این مقاله برایتان مفید بوده است، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید