شبکه HBO برای سریال The Last of Us از فیلمسازانی مانند یاسمیلا اوبانیچ و علی عباسی به عنوان کارگردان بهره می‌برد

The Last of Us

HBO به کارگردانی کارگردانانی از شرکت arthouse برای ساخت سریال‌ اقتباسی پرطرفدار خود از بازی ویدیویی تحسین شده The Last of Us ادامه می‌دهد. وادیس Quo نامزد اسکار، یاسمیلا اوبانیچ کارگردان آیدا و علی عباسی کارگردان فیلم Border آخرین فیلمسازانی هستند که به لیست کارگردانان این سریال اضافه می‌شوند.

Deadline گزارش می‌دهد که یاسمیلا اوبانیچ که درام جنگ بوسنیایی Quo vadis را هدایت می‌کنند، آیدا نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم بین المللی اسکار است و هم علی عباسی، کارگردان فیلم منحصر به Border  سوئدی هرسه به کارگردانی قسمت‌های مختلف سریال The Last of Us دعوت شده‌اند.

آنها پا به پای کانتمیر بالاگوف، کارگردان درام تحسین شده Beanpole روسی در سال 2020، قسمت‌های مختلف داستان را هدایت می‌کنند.

چرا این شبکه از کارگردانان مطرح برای The Last of Us استفاده می‌کند؟

HBO به وضوح چشم به راه‌کارهای کارگردانانی دارد، که بیشتر آنها ویژگی‌های تحسین برانگیز بین المللی را با خمیدگی داستانی ترکیب کرده‌اند، شاید برای اینکه این اثر یک سریال اقتباسی برپایه بازی ویدیویی است و نیاز دارد به عنوان The Last of Us اعتبار بیشتری بدهد.

بزرگترین مانعی که سریال The Last of Us با آن روبروست این است که این بازی ویدیویی از قبل داستان سینمایی داشت، به طوری که اقتباس برای مجموعه تلویزیونی فقط می توانست روایت را کپی کند. اما استخدام کارگردانان تحسین‌شده درام‌های بین المللی برنده جایزه می‌تواند به The Last of Us اعتبار و همچنین یک هویت سبک شناختی قوی بدهد. تنها سوال این است که آیا این کارگردانان برای تلوزیون هم مناسب هستند یا خیر.

The Last of Us توسط خالق چرنوبیل، کریگ مازین و نیل دروکمن ساخته شده، اقتباسی است که  از یک بازی Sony Playstation که در سال 2013 دنیای بازی‌های ویدیویی را فرا گرفت، ساخته‌شده و مرزهای داستانی بازی‌های ویدیویی سینمایی را جابجا کرده‌است.

The Last of Us داستانی دارد از دوران آخرالزمانی، با محوریت رابطه بین جوئل، قاچاقچی در این دنیای جدید و الی، نوجوانی است که ممکن است برای درمان بیماری همه‌گیر کشنده مهم باشد. جوئل،برای قاچاق دختر 14 ساله از یک منطقه قرنطینه استخدام می‌شود. آنچه به عنوان یک کار کوچک آغاز می‌شود، به زودی به یک سفر وحشیانه و دلخراش تبدیل می‌شود زیرا آنها از ایالات متحده عبور می‌کنند و برای بقا به یکدیگر وابسته هستند.

پدرو پاسکال و بلا رمزی قرار است به ترتیب در نقش جوئل و الی در این سریال بازی کنند، در داستانی که بیست سال پس از نابودی تمدن مدرن رخ می‌دهد. مزین، که سریال چرنوبیل، برنده جایزه امی را خلق کرد و پیش از این دنباله‌های Hangover را نوشته بود، به عنوان نویسنده و مجری در The Last of Us فعالیت می‌کند، جایی که در کنار Drakmann، نویسنده و مدیر خلاق  The Last of Us کارخواهدکرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید