اسمارتفون آیفون تا سال ۲۰۳۲ بیش از ۶۰۰۰ دلار خواهد شد

اسمارتفون آیفون تا سال ۲۰۳۲ بیش از ۶۰۰۰ دلار خواهد شد

بازار گوشی‌های هوشمند Mozillion می‌گوید تا سال ۲۰۳۲ ممکن است بیش از ۶۰۰۰ دلار برای گوشی‌های پریمیوم همچون اسمارتفون آیفون باید بپردازیم.با قیمت بیش از ۹۹۹ دلار گوشی‌های هوشمند پنج تا شش سال پیش غیرقابل تصور بودند، اما اکنون این قیمت برای گوشی‌های پرچمدار قابل قبول است، زیرا آنهایی که دارای مشخصات دوربین پیشرفته مانند سونی Xperia 1 IV یا فناوری جدید مانند صفحه نمایش تاشو هستند، قیمت بیشتری دارند. بازار گوشی‌های هوشمند Mozillion می‌گوید تا سال ۲۰۳۲ ممکن است بیش از ۶۰۰۰ دلار برای گوشی‌های پریمیوم همچون اسمارتفون آیفون باید بپردازیم.

آیفون ایکس ۲۰۱۷ اپل اولین گوشی بود که با قیمت ۹۹۹ دلار به فروش رسید و با وجود این قیمت، موفقیت آمیز بود، بنابراین جای تعجبی نداشت که شرکت‌های دیگری مانند سامسونگ مدتی بعد از آن پیروی کنند. این یک حرکت تاثیرگذار بود و شرکت‌های چینی چون اوپو که به تولید گوشی ارزان می‌پرداختند تصمیم گرفتند شگرد اپل را پیش گیرند.

موزیلیون افزایش قیمت گوشی‌های هوشمند در دهه گذشته را تجزیه و تحلیل کرد و بر اساس آن، این شرکت پیش‌بینی‌هایی را در رابطه با افزایش بیشتر قیمت گوشی‌های هوشمند در ده سال آینده ارائه کرده است.

سال ۲۰۲۳ برای خرید یک اسمارتفون آیفون باید ۶۰۰۰ دلار پرداخت

اسمارتفون آیفون تا سال ۲۰۳۲ بیش از ۶۰۰۰ دلار خواهد شد

قیمت آیفون‌های پرچمدار از ۱۹۹ دلار در سال ۲۰۱۲ برای آیفون ۵ به ۱۰۹۹ دلار برای آیفون ۱۳ پرو مکس افزایش یافته است که افزایش ۴۵۲ درصدی را نشان می‌دهد. اگر این روند ادامه یابد، آیفون 2032 می تواند 6069 دلار قیمت داشته باشد.

با کمال تعجب، پرچمداران موتورولا و هواوی در لیست گوشی‌هایی قرار دارند که بیشترین افزایش قیمت را در ده سال گذشته داشته‌اند. با فرض ادامه روند فعلی افزایش ۲۲۱ درصدی، گوشی‌های رده بالای هواوی می‌توانند در سال ۲۰۳۲ با قیمتی بیش از ۳۳۰۰ دلار به فروش برسند.

قبل از اینکه ایالات متحده هواوی را در لیست سیاه قرار دهد، گوشی‌های آنها 30 درصد ارزان‌تر از دستگاه‌های رقیب بود، اما اکنون که این شرکت در پیدا کردن قطعات با مشکل مواجه است، کمبود دستگاه‌های آن در بازار وجود دارد که منجر به افزایش قیمت شده است.

قیمت گوشی‌های گران‌قیمت موتورولا از ۲۹۹.۹۹ دلار در سال ۲۰۱۲ به ۹۹۹.۹۹ دلار در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است که ۲۳۳ درصد گران‌تر می‌شود و در صورت تداوم این نرخ، قیمت گوشی‌های پریمیوم این برند تا سال ۲۰۳۲ بیش از ۳۳۳۳ دلار خواهد بود.

سامسونگ با افزایش تقریباً ۱۸۴ درصدی برای بهترین و خاص‌ترین گوشی‌های خود در رتبه چهارم قرار دارد. قیمت گوشی‌های پریمیوم نوکیا در دهه گذشته کمترین افزایش را داشته است و فقط ۵۵ درصد. سونی با افزایش ۱۰۰ درصدی و وان پلاس با افزایش ۵۰ درصدی مواجه خواهد شد.

البته این گزارش قطعی نیست و نمی‌دانیم آیا چنین خواهد شد یا خیر. تنها باید منتظر ماند تا مشخص شود برنامه دقیقا چیست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید