به احتمال زیاد iOS 17 در مرکز کنترل آیفون تغییراتی ایجاد می‌کند

طبق گزارش‌های منتشر شده، در اولین رویداد بزرگ اپل در سال 2023، شاهد رونمایی از iOS 17 خواهیم بود. کنفرانس بزرگ توسعه دهندگان شرکت اپل که با نام مختصر WWDC شناخته می‌شود، رویدادی است که هرساله در کالیفرنیای آمریکا به منظور نمایش نرم‌افزارها و فناوری‌های جدید این کمپانی برگزار می‌شود. اپل قرار است از تاریخ 5 ژوئن تا 9 ژوئن امسال این رویداد بزرگ را برگزار کند و از فناوری‌های جدید خود رونمایی کند. علاوه‌بر iOS 17، یکی از این فناوری‌ها به احتمال زیاد هدست واقعیت مجازی جدید VR/AR اپل خواهد بود که ظاهرا قرار است با نام Reality Pro در بازار عرضه شود.

پیش از این و در سال‌های گذشته، توسعه دهندگان شرکت اپل در رویداد WWDC بیشتر تمرکز خود را بر روی نرم‌افزارهای جدید می‌گذاشتند و از محصولات سخت افزاری به ندرت رونمایی می‌شد. به همین منظور می‌توانیم انتظار به روزرسانی جدیدی از تمامی سیستم عامل‌های محصولات اپل از جمله IOS را داشته باشیم. اکنون اطلاعاتی منتشر شده است که می‌تواند به ما بخشی از تغییراتی که IOS 17 قرار است همراه با خود به دستگاه‌های آیفون اضافه کند را نمایش دهد. یکی از این تغییرات بزرگ می‌تواند مربوط به قسمت مرکز کنترل گوشی‌های آیفون باشد.

IOS 17

تغییرات iOS 17

طبق مقاله‌ای که اخیرا در وب سایت MacRumors منتشر شده است، نسخه جدید سیستم عامل iOS می‌تواند تغییرات عمده‌ای را در بخش مرکز کنترل گوشی‌های آیفون ایجاد کند. این اطلاعات برای اولین بار توسط یکی از اعضای ناشناس انجمن این وب سایت منتشر شده است. فردی که این اطلاعات را فاش کرده است، در گذشته نیز توانسته بود جزئیات مربوط به داینامیک آیلند (Dynamic Island) را چندین ماه پیش از عرضه گوشی آیفون 14 در سپتامبر سال گذشته پیش بینی نماید.

این منبع ناشناس در وب سایت MacRumors ادعا کرده است که iOS 17 می‌تواند دارای یک مرکز کنترل بازسازی شده باشد. که این موضوع نشان می‌دهد اپل به دنبال تغییراتی در طراحی این بخش از گوشی‌های آیفون خود است. لازم به ذکر است که آخرین به روزرسانی و تغییر در قسمت مرکز کنترل گوشی‌های آیفون، مربوط به سال 2017 می‌باشد که همراه با عرضه iOS 11 منتشر شد. با این حال، کمپانی اپل نه تنها در این بخش، بلکه در بیشتر قسمت‌های گوشی‌های آیفون، در چندسال اخیر تغییرات بزرگ و قابل توجهی را اعمال نکرده است. به همین منظور انتظار می‌رود که اپل در iOS 17 شرایط نسبتا جدیدی را برای کاربران خود فراهم کند.

درحال حاضر، اکثر متخصصان انتظار دارند که کمپانی اپل در نسخه 17 از سیستم عامل iOS، تغییرات بزرگی را اعمال کند. به طور کلی iOS 17 عمدتا باید بر روی ویژگی‌های جدید Carplay و اپ استورهای شخص ثالث که به یکی از قوانین اتحادیه اروپا تبدیل شده است و اکنون کاملا الزامی می‌باشد تمرکز کند. همچنین پیش بینی می‌شود که اپل در نسخه جدید iOS گوشی‌های آیفون خود، ویژگی‌های جدیدی برای iMessage، ویجت‌های Lock Screen و مرکز اعلان‌ها نیز برای کاربران ارائه کند.

با این حال به نظر می‌رسد که بیشتر تغییراتی که همراه با iOS 17 ارائه می‌شود، تنها کیفیت رابط کاربری گوشی‌های آیفون را ارتقا می‌دهد و مشکلات کنونی در نرم افزارهای آن را برطرف می‌کند. درواقع تا به این جا، تنها تغییر بزرگ و معناداری که امسال در پیش رو خواهیم داشت مربوط به اپل واچ جدید WatchOS 10 خواهد بود.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید