هوش مصنوعی بازسازی تصاویر گلکسی اس۲۳ اولترا فکر می‌کند که نوزادان به دندان نیاز دارند

هوش مصنوعی در حال حاضر نقش بزرگتری را در زندگی روزمره ما بازی می‌کند و این مطمئناً شامل پردازش عکس‌های گرفته شده با تلفن‌های هوشمند نیز می‌شود. برخی از بهترین گوشی‌های اندرویدی موجود در بازار از هوش مصنوعی برای افزایش وضوح و جزئیات استفاده می‌کنند و در بیشتر مواقع نتایج واقعاً چشمگیر هستند.

با این حال، این برداشت‌ها در مورد جدیدترین پرچمداران سامسونگ گاهی اوقات نادرست است. گلکسی اس۲۳ اولترا اخیراً خود را درگیر موضوعات جالبی کرده بود که حول محور «عکس‌های ثبت شده از ماه» می‌چرخیدند. نکته اصلی این است که گوشی‌های گلکسی از هوش مصنوعی برای تشخیص و قرار دادن ماه در جایی که به نظر آنها باید باشد استفاده می‌کنند.

اکنون که مدتی از آن بحث گذشته، می‌توانیم شاهد یک شکست کاملاً جدید باشیم: هوش مصنوعی بازسازی تصاویر سامسونگ به عکس‌های نوزادان دندان‌ اضافه می‌کند. این امر از یک طرف، کاملاً آزاردهنده است، در حالی که از سوی دیگر، به طرز عجیبی دقیق است و اگر این الگوریتم واقعاً اضافی نبود، به آن تبریک می‌گفتیم.

هوش مصنوعی

اما صبر کنید، اجازه دهید در مورد ویژگی بازسازی تصاویر توضیح دهیم. این هوش مصنوعی در برنامه گالری گوشی‌های هوشمند سامسونگ که روی One UI 5.1 (یا بالاتر) اجرا می‌شوند، قرار داده شده است. هدف از آن بهبود خودکار عکس‌های گرفته شده توسط کاربر از طریق حذف اعوجاج‌های لنز، انعکاس‌ها و سایر عیوب به طور کلی آزاردهنده است.

همانطور که گفته شد، این ویژگی به صورت خودکار هنگام تصویربرداری اعمال نمی‌شود، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که صرفاً هنگام عکس گرفتن با گوشی جدید گلکسی خود هیچ چیز عجیب و غریبی اتفاق نمی‌افتد.

این ویژگی به طور کامل توسط یک هوش مصنوعی اداره می‌شود، همانطور که برخی از کاربران آنلاین معتقدند، به نظر می‌رسد با ویژگی اصلاح دندان خود فریبندگی عجیبی دارد. دلیل این امر این است که این هوش مصنوعی اساساً یک نوزاد ۷ ماهه را به مجموعه کاملی از دندان‌های سفید و مرواریدی مجهز کرده است. این مورد توسط کاربری در توییتر با نام earcity در قالب چندین ویدیو ارائه و مستند شده است.

تکرار این نتایج توسط کاربران دیگران به این راحتی نبوده است، اما کاربر earcity که این ویدیو را به اشتراک گذاشته، ادعا می‌کند که این اتفاق در موارد متعددی رخ داده است. در حال حاضر، هیچ فردی از طرف سامسونگ در این مورد اظهار نظر نکرده است.

دیدن اینکه یک هوش مصنوعی عنصری که تاکنون وجود نداشته را به یک تصویر اضافه می‌کند، بسیار تأثیرگذار است، اما نه به قیمت این که احساس کنید در حال قدم زدن در یک دره عجیب و غریب هستید. ما هنوز در مرحله تکاملی با تغییرات ناگهانی هستیم، جایی که هوش مصنوعی هنوز در حال یادگیری است و البته به سرعت هم توسعه پیدا می‌کند. به عبارت دیگر: این موضوع احتمالاً در تغییرات بعدی این الگوریتم مورد توجه قرار خواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید