اولین پرچمدار اینفینکس با Thunder Charge در اواخر امسال عرضه می‌شود

اولین پرچمدار اینفینکس با Thunder Charge در اواخر امسال عرضه می‌شوداینفینیکس در اوایل این هفته سیستم شارژ ۱۸۰ واتی Thunder Charge آینده خود را معرفی کرد، اکنون این شرکت جزئیات بیشتری را در مورد آن فاش کرده است. برخلاف سیستم شارژ سریع ۱۶۰ واتی که سال گذشته دیدیم که فقط یک مفهوم بود، Thunder Charge اواخر امسال به بازار می‌آید و روی اولین گوشی پرچمدار اینفینکس که هنوز نامگذاری نشده است، انجام خواهد شد.

جزئیات سیستم شارژ ۱۸۰ واتی / Thunder Charge

هدف شارژر جدید ۱۸۰ واتی این است که باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی را تنها در چهار دقیقه به ۵۰ درصد شارژ برساند؛ به عنوان مثال Infinix Note 12 VIP در حالت Furious Mode با حداکثر سرعت شارژ می‌شود و در حالت Normal هم، همچنان سریع است و در عین حال دما را نیز پایین نگه می‌دارد.

اولین پرچمدار اینفینکس با Thunder Charge در اواخر امسال عرضه می‌شود - gsmarena 000 ۳

اینفینیکس جزئیات گسترده‌ای را در مورد سیستم Thunder Charge فاش کرده است. این سیستم شارژ از دو باتری 8C که به صورت سری به هم متصل شده‌اند استفاده می‌کند، به طوری که هر کدام فقط ۹۰ وات برق دارند؛ این مقدار زیادی است، بنابراین برای به حداقل رساندن تولید گرما، چندین لایه حفاظتی وجود دارد.

در ابتدا، اینفینیکس با تولیدکنندگان پیشرو باتری برای ایجاد یک طراحی چند الکترودی کار کرد که مقاومت داخلی باتری را بیش از ۵۰٪ کاهش می‌دهد. این دو باتری توسط سه پمپ شارژ با راندمان تبدیل ۹۹٪ تغذیه می‌شوند (بهترین چیزی که اینفینیکس تاکنون استفاده کرده است). این موارد گرمای تولیدشده را کاهش می‌دهند اما برای اطمینان از عملکرد ایمن کافی نیستند.

سیستم Thunder Charge دارای ۱۱۱ مکانیزم امنیتی نرم افزاری و سخت افزاری است. آن‌ها مراقب مواردی مانند دمای بالا، افزایش ولتاژ، تداخل الکترومغناطیسی و غیره هستند و اگر مشکلی پیش بیاید، فرآیند شارژ را متوقف خواهند کرد.

در این سیستم ۲۰ سنسور دما وجود دارد که پورت USB، تراشه‌های شارژ، باتری و سایر مکان‌های کلیدی را کنترل می‌کند. هدف سیستم Thunder Charge این است که دمای گوشی را زیر ۴۳ درجه سانتیگراد نگه دارد تا تخریب باتری را کاهش دهد.

اولین پرچمدار اینفینکس با Thunder Charge در اواخر امسال عرضه می‌شود - gsmarena 0000برای اطمینان از اینکه کابل شارژ می‌تواند بار را تحمل کند، Thunder Charge از یک تراشه رمزگذاری ویژه برای تأیید صحت کابل استفاده می‌کند. برای شارژ گوشی Infinix می‌توان از کابل‌های دیگر نیز استفاده کرد و همچنین می‌توان از شارژر Infinix برای شارژ سایر ابزارها استفاده کرد؛ با این حال، در این موارد قدرت به ۶٠ وات یا ۱٠٠ وات محدود می‌شود. USB Power Delivery برای بررسی قابلیت‌های کابل به سیستم مشابهی متکی است.

Thunder Charge گواهینامه سیستم شارژ سریع ایمن TÜV Rheinland را دریافت کرده است. اولین گوشی‌های مجهز به سیستم شارژ سریع ۱۸۰ واتی اینفینیکس در نیمه دوم سال جاری عرضه می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید