بهترین روش های پیگیری گوشی سرقت شده + کدهای مخفی و ضروری!

بهترین روش های پیگیری گوشی سرقت شده

صادقانه بگویم تنها عکس‌العمل مناسب و کارامد شما برای مقابله با دزدیده‌شدن موبایلتان فقط آشنایی با روش های پیگیری گوشی سرقت شده است! به‌غیراز این مورد قطعاً کار دیگری از دست شما ساخته نیست.

یکی از تجربه‌های بسیار بد و ترسناک برای همگی ما در اصل تجربه دزدیده‌شدن موبایلمان است. افرادی که این تجربه را داشته‌اند معمولاً همیشه از ترس بسیار زیاد و ناتوانی خود در مقابله با دزدها تعریف می‌کنند. این اتفاق در سراسر جهان شایع است و مشکل اصلی هم عدم داشتن اطلاعات کافی شخص برای پیگیری و ردیابی گوشی خود است.

یکی از دوستان من تجربه این اتفاق ناخوشایند و ترسناک را داشت و این‌چنین تعریف می‌کرد: «من خیلی از دزدها می‌ترسم و به‌خاطر همین همیشه در خیابان حواسم به تمام وسایلم است. ولی باز هم هرچقدر مراقب باشی، اتفاق فقط در یک‌لحظه رخ می‌دهد و تو هیچ راهی به جز تسلیم‌شدن نداری!» دوستم بعدازاین اتفاق و تجربه ناخوشایند به دنبال یادگرفتن روش ‌های پیگیری گوشی سرقت شده و ردیابی آن‌ها رفت. الان دیگر از چیزی نمی‌ترسد و خیلی راحت می‌گوید: «دزدیده‌شدن گوشی امری عادی است و برای هرکسی در دنیا اتفاق می‌افتد. تنها راه‌حل این است که با تکنیک‌ها و روش‌های یافتن گوشی گمشده آشنا شوید. در غیر این صورت باید برای همیشه بی‌خیال گوشی خود شوید!»

فرقی نمی‌کند موبایل شما دزدیده شود یا حتی آن را گم کنید. حتی فرقی نمی‌کند که سیستم‌عامل موبایل شما اندروید یا IOS باشد! تنها راه یافتن مجدد موبایلتان فقط از طریق آشنایی با تکنیک‌های پیگیری گوشی است. خبر خوب برای شما هم این که پیگیری تمامی گوشی‌های هوشمند امکان‌پذیر است.

پس اگر خدای‌ناکرده این اتفاق بد برای شما رخ داد، اصلاً نگران و هراسان نشوید و فقط به فکر سلامت خود باشید. بعد از آن به‌راحتی می‌توانید از طریق روش‌ها و تکنیک‌های ذکرشده در ادامه این مقاله برای یافتن گوشی خود اقدام کنید.

در این مقاله از گیگ تک همراه من باشید تا جدیدترین و کاربردی‌ترین روش‌ های پیگیری گوشی سرقت شده را به شما یاد بدهم.

آیا ردیابی گوشی دزدیده شده امکان‌پذیر است؟

همگی ما بعد از تجربه یک اتفاق ترسناک معمولاً دست‌وپای خود را گم می‌کنیم و ترس زیاد تمام قدرت تفکر و عکس‌العمل ما را نابود می‌کند. اما همه ما به‌خوبی می‌دانیم که ترسیدن و بی‌خیال‌شدن راه‌حل هیچ مشکلی نیست. در شرایطی مانند دزدیده‌شدن موبایلمان، فقط دانستن تکنیک‌های ردیابی موبایل سرقتی راهگشای مشکل است.

افراد زیادی با نحوه ردیابی گوشی دزدیده شده آشنا نیستند و حتی از وجود چنین امکاناتی هم کاملاً بی‌خبر هستند. پس شما با یادگرفتن این روش‌ها علاوه بر خودتان می‌توانید در صورت نیاز به دیگران هم کمک کنید.

پس اگر سؤال شما هم این است: «آیا می‌توانم گوشی خود را پس از دزدیده‌شدن دوباره ردیابی و پیدا کنم؟!» باید در پاسخ بگویم: «بله!» حتی خبر بهتر این‌که فقط یک روش برای ردیابی گوشی دزدیده‌شده وجود ندارد، بلکه روش‌های مختلف بسیاری برای انجام این کار وجود دارد. اگر می‌پرسید: «چه روش‌هایی؟!» پس به شما پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

ردیابی گوشی دزدیده شده با گوگل‌مپس چگونه است؟

ردیابی گوشی دزدیده شده با گوگل مپ

استفاده از گوگل‌مپس قطعاً از ساده‌ترین و کاربردی‌ترین روش های پیگیری گوشی سرقت شده است. برای استفاده از این قابلیت در تلفن همراه خود باید حتماً موبایلتان اتصال اینترنت فعال داشته و گزینه موقعیت و تاریخچه مکانی روی دستگاه فعال باشد. شما با استفاده از این روش حتی می‌توانید گوشی خاموش خود را نیز ردیابی کنید، زیرا قبل از خاموش‌شدن گوشی برنامه Google Maps به‌صورت خودکار آخرین لوکیشن را ذخیره می‌کند.

در ادامه برای انجام این کار فقط کافی است تا مراحل زیر را انجام دید.

Setting> Google> Manage your google account> Data and personalization> Manage your activity controls> location history> On

با فعال‌کردن این گزینه دیگر خیالتان راحت است. در صورت بروز هرگونه اتفاق ناخوشایند به‌راحتی می‌توانید از طریق زیر برای ردیابی موبایل سرقتی خود اقدام کنید. فراموش نکنید که برای استفاده از این قابلیت باید حتماً اینترنت گوشی‌تان وصل و موبایل نیز به حساب کاربری گوگل متصل باشد.

  • به برنامه Maps وارد شوید.
  • گزینه Share location را انتخاب کنید.
  • سپس مدت‌زمان اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی خود را مشخص کنید. این عدد به‌صورت پیش‌فرض روی یک ساعت تنظیم شده است. اما شما می‌توانید این تنظیمات را به‌صورت دلخواه تغییر دهید.

آیا امکان ردیابی موبایل سرقتی با GPS وجود دارد؟

ردیابی گوشی سرقت شده باgps

بله! شما می‌توانید با فعال‌کردن این گزینه در موبایلتان به‌راحتی گوشی خود را ردیابی کنید. فرقی نمی‌کند سیستم‌عامل گوشی شما اندروید یا IOS باشد، استفاده از GPS یکی از بهترین و کاربردی‌ترین روش های پیگیری گوشی سرقت شده است.

برای گوشی‌های آیفون باید گزینه Find My Iphone را فعال و برای گوشی‌های دیگر با سیستم‌عامل اندروید گزینه Android Device Manager را فعال کنید. با فعال‌بودن این گزینه‌ها در موبایل شما به‌راحتی به موقعیت مکانی تقریبی گوشی خود دسترسی خواهید داشت. فراموش نکنید که برای استفاده از این قابلیت‌ها در موبایلتان باید حتماً جیمیل و اپل آیدی شما فعال باشد.

ردیابی گوشی دزدیده شده از طریق اپراتور ایرانسل نیز امکان‌پذیر است!

اگر خط گوشی شما از شرکت ایرانسل است، در صورت دزدیده‌شدن موبایل خود باید سیم‌کارت مفقودی خود را مسدود کنید. انجام این کار نیز از طریق تماس با شماره 700 یا 7033 (از خطوط ایرانسل) و یا شماره‌های 09377000000 و 09377033000 (از سایر خطوط) و یا مراجعه حضوری امکان‌پذیر است.

حال فقط کافی است تا بعد از گذشت پنج روز از مسدودشدن سیم‌کارت خود روند زیر را با یک خط دیگر انجام دهید.

  • کد *6101# را وارد کنید.
  • ارسال عدد 1 (تأیید قوانین)
  • ارسال عدد 1 (تأیید هزینه سرویس)
  • اپراتور سیم‌کارت مفقودشده را مشخص کنید: عدد 1 (ایرانسل) و یا عدد 2 (دیگر اپراتورها)
  • کد 15 رقمی IMEI (درج‌شده روی جعبه تلفن همراه) را ارسال کنید.

در نهایت نتیجه ردیابی بعد از 48 ساعت برای شما ارسال می‌شود. پس از دریافت نتیجه نهایی نیز می‌توانید برای ادامه روند قانونی کار اقدام کنید. حال اگر خط شما همراه اول بود، باید از طریق زیر اقدام کنید.

پیگیری گوشی سرقت شده از طریق اپراتور همراه اول

اگر شما از مشترکین همراه اول هستید، باید در مرحله اول خط خود را مسدود و از طریق زیر برای ردیابی گوشی دزدیده‌شده‌تان اقدام کنید.

  • شماره سریال گوشی خود را از طریق شماره‌گیری کد *111*2141# ارسال کنید.
  • کد 2141 را به شماره 111 (سامانه جامع پیامکی خدمات همراه اول) پیامک کنید.

سیستم ردیابی تا 10 روز پس از دزدیده‌شدن موبایلتان به ردیابی ادامه می‌دهد و در نهایت نتیجه را به اطلاع شما می‌رساند. همچنین برای اطلاع‌یافتن از وضعیت فعال یا غیرفعال بودن سرویس ردیابی نیز می‌توانید از همان طریق ذکرشده در بالا با اپراتورهای همراه اول در ارتباط باشید.

موبایل گمشده خود را از طریق اپراتور رایتل ردیابی کنید

اگر خط موبایل شما رایتل است، یکی از بهترین روش های پیگیری گوشی سرقت شده در اصل سوزاندن خط رایتل موبایل‌تان است. برای سوزاندن یا مسدودکردن خط رایتل خود می‌توانید به‌صورت حضوری و یا غیرحضوری این کار را انجام دهید.

روند مسدودکردن خط موبایل برای تمامی اپراتورها معمولاً مشابه است. در این حالت نیز فقط کافی است تا کد 15 رقمی IMEI موبایل خود را به شماره 6101 ارسال کنید. پس از انتخاب بازه زمانی مفقودشدن موبایلتان و پرداخت هزینه ردیابی در نهایت نتیجه برای شما ارسال می‌شود.

بهترین روش پیگیری گوشی سرقت شده: سامانه کشوری همیاب 24

سامانه کشوری همیاب 24 تحت حمایت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، کلانتری‌ها، اصناف موبایل و کامپیوتر سراسر کشور است. کمک‌گرفتن از این سامانه در اصل یکی از بهترین و عالی‌ترین روش های پیگیری گوشی سرقت شده است.

شما با ثبت کد IMEI در سامانه همتا پس از گم‌شدن موبایلتان در اصل روند ردیابی گوشی خود را فعال می‌کنید. هم‌زمان این سامانه با اطلاع‌رسانی به اپراتورهای مخابراتی در سراسر کشور از خریدوفروش و یا خارج‌شدن موبایلتان از مرز جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این شما با واردکردن کد IMEI موبایل، تبلت یا هر کالای دیجیتال دیگر در این سامانه می‌توانید از رجیستر‌بودن و سرقتی‌نبودن کالا‌ی خریداری‌شده دست‌دوم مطمئن شوید.

گوشی سامسونگ و قابلیت منحصربه‌فرد برنامه Dropbox!

استفاده از این برنامه برای گوشی‌های سامسونگ به‌عنوان آخرین راه‌حل به‌حساب می‌آید. اگر می‌خواهید تا این برنامه پس از دزدیده‌شدن گوشی موبایلتان قابل استفاده باشد، باید از همان اول این برنامه را دانلود و روی گوشی خود نصب کنید.

پس از دانلود و نصب این برنامه باید از قسمت تنظیمات گزینه Camera Upload را فعال کنید. در این صورت وقتی که سارق با گوشی شما عکس بگیرد، این عکس به‌صورت اتوماتیک به پوشه دراپ باکس‌تان انتقال می‌یابد و شما می‌توانید چهره یا موقعیت مکانی سارق را شناسایی کنید.

این موارد از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌های پیگیری گوشی سرقت شده هستند که قطعاً شما از یکی از این روش در نهایت نتیجه می‌گیرید. البته امیدوارم که هیچ‌وقت این اتفاق ناگوار برای شما رخ ندهد، ولی همیشه داشتن اطلاعات کافی در این زمینه و آگاهی از نحوه برخورد صحیح با این اتفاقات می‌تواند تا اندازه زیادی به شما در کنترل شرایط کمک کند.

چگونه می‌توان از عواقب ناخوشایند پس از دزدیده‌شدن گوشی جلوگیری کرد؟

طبق ضرب‌المثل معروف که همیشه «پیشگیری بهتر از درمان است»، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با انجام تکنیک‌های هوشمندانه قبل از دزدیده‌شدن موبایلتان حداقل کار را برای سارق دشوار کنید. برای مثال حتماً گوشی خود را در سامانه همتا به نام خود رجیستر کنید تا درصورت بروز وقایع ناگوار یا حتی گم‌کردن گوشی‌تان، شخص دیگری توانایی تغییر مالکیت یا استفاده از خط شما را نداشته باشد.

همچنین برای جلوگیری از دسترسی راحت سارق به اطلاعات گوشی‌تان حتماً قفل صفحه‌نمایش را فعال کنید و اصلاً از رمزهای ساده و قابل پیش‌بینی استفاده نکنید. علاوه بر این فراموش نکنید که تمامی تنظیمات ذکرشده در این مقاله را همین الان روی گوشی خود فعال کنید. از قدیم گفتند که احتیاط شرط عقل است!

انجام این کارها فقط در هنگام ردیابی گوشی دزدیده شده کاربردی نیست، بلکه اگر زمانی گوشی خود را هم در جایی گم کردید به‌راحتی می‌توانید از این روش‌ها خیلی سریع آن را پیدا کنید.

 

در این مقاله از گیگ تک تلاش کردیم تا روش‌های پیگیری گوشی سرقت شده را به‌صورت کامل و جامع به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم که نهایت استفاده را از آن برده باشید. آیا شما روش‌های دیگری برای ردیابی گوشی دزدیده شده بلد هستید؟! به نظر شما کدام یک از این روش های پیگیری گوشی سرقت شده نسبت به بقیه مفیدتر و کاربردی‌تر است؟ حتماً نظرات و اطلاعات خود را با ما در قسمت کامنت به اشتراک بگذارید. نظرات شما برای ما ارزشمند هستند.

همچنین فراموش نکنید که این مقاله مفید و کاربردی را برای تمامی دوستان و آشنایان خود بفرستید. قطعاً دانستن اطلاعات گفته‌شده در این مقاله برای همه ضروری و کاربردی است.

منبع: https://www.digitaltrends.com/mobile/how-to-find-a-lost-cell-phone/

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید