ایلان ماسک 9.2 درصد از سهام توییتر را خرید!

ایلان ماسک

میلیاردر ایلان ماسک، مدیر عامل اسپیس ایکس و تسلا، اخیرا سه میلیارد دلار سهام توییتر را خریداری کرده است که معادل 9.2 درصد از این شرکت رسانه‌های اجتماعی یا 73،486،938 سهام توییتر است.

این خبر از بایگانی اوراق بهادار ایالات متحده می‌آید و به گفته بی بی سی، این خرید که ظاهرا در ۱۴ مارس اتفاق افتاد اکنون منجر به جهش ۲۵ درصدی سهام توییتر در معاملات بازار شده است. با این خرید ایلان ماسک، او اکنون دارای سهم بیشتری از توییتر نسبت به بنیانگذار اصلی سایت و مدیر عامل شرکت جک دورسی است که در حال حاضر ۲.۲۵ درصد مالکیت دارد.

Elon Musk seeks netizens' help for 'SNL skit ideas', prompts hilarious  replies | Trending News,The Indian Express

ایلان ماسک در توییتر

پروفایل رسمی ایلان ماسک که یک کاربر معمولی و پرکار توییتر است، در حال حاضر بیش از ۸۰ میلیون دنبال کننده دارد. او از این پلتفرم نه تنها برای به اشتراک گذاشتن دیدگاه‌های خود در مورد رویدادهای جاری و بروزرسانی افراد در مورد آنچه شرکت‌هایش در حال انجام است، استفاده می‌کند، بلکه برای تعامل با طرفداران، که اغلب کاربران تسلا هستند، استفاده می‌کند و به‌طور منظم میم‌های خنده‌داری را به اشتراک می‌گذارد.

این کار تصویری را ایجاد کرده است که برخلاف افرادی مانند بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و جف بزوس، بنیانگذار آمازون، یک «نوع میلیاردر» متفاوت و سرگرم کننده و قابل درک از ایلان ماسک می‌سازد. قابل ذکر است که این میلیاردر از توییتر برای به اشتراک گذاشتن نظرات خود در مورد موضوع آزادی بیان استفاده کرده است و از سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، از جمله توییتر، در رابطه با آن انتقاد کرده است.

What Prompted Elon Musk To Change His Name To 'Elona' On Twitter. Check  Details

اولین موفقیت این میلیارد ۵۰ ساله از طریق تأسیس x.com بود که بعدا به PayPal تغییر نام داد و به قیمت ۱.۵ میلیارد دلار به eBay فروخته شد. در حال حاضر ماسک به عنوان مدیر عامل شرکت خودروهای الکتریکی تسلا و سازنده هوافضا SpaceX شناخته شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید