با آپدیت جدید تلگرام و قابلیت‌های آن آشنا شوید

آپدیت جدید تلگرام بهبودهای بسیاری را در اختیار کاربران این پیام‌رسان بی‌نظیر قرار خواهد داد. این بهبودها شامل ویژگی‌های جدیدی مانند به اشتراک‌گذاری کلیه کانال‌های موجود در یک پوشه ، والپیپرهای سفارشی، ربات‌های بهتر، پیمایش سریع برای بخش پیوست‌ها و سایر ویژگی‌های جدید است.

با انتشار آخرین نسخه تلگرام، کاربران می‌توانند با یک لینک، کل پوشه‌های چت خود را به اشتراک بگذارند. این ویژگی برای دعوت از دوستانتان به منظور پیوستن به گروه‌ها، کانال‌های خبری و… کمک می‌کند. علاوه بر این، هر پوشه چت از چندین پیوند مختلف پشتیبانی خواهد کرد تا هر کاربری بتواند تنها پوشه‌های مدنظر خود را با سایر افراد به اشتراک بگذارد.

اکنون شما قادرید تا با استفاده از عکس‌ها و ترکیب رنگ‌های دلخواه، والپیپرهای سفارشی خودتان را ایجاد کنید. این والپیپرها در چت‌های شخصی قابل استفاده خواهند بود. برای اعمال آنها به سادگی می‌توانید از تنظیمات “Set Wallpaper” در منوی همبرگری در دستگاه‌های Android یا از طریق گزینه “Change Wallpaper” در iOS استفاده نمایید.

سایر ویژگی‌های آپدیت جدید تلگرام

آپدیت جدید تلگرام حتی برای ربات‌ها نیز امکانات بهتری را فراهم آورده است. حالا ربات‌ها می‌توانند برنامه‌های مختص وب (Web based apps) را میزبانی کنند و این برنامه‌ها در هر چتی قابل اجرا هستند. همچنین، تلگرام اعلام کرده که برنامه‌های وب موجود در یک گروه، برای کلیه اعضا قابل استفاده هستند.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، به‌روزرسانی تلگرام، پیمایش در بخش پیوست‌ها (attachments) را سریع‌تر می‌کند، با این آپدیت جدید تلگرام شما می‌توانید با سرعت بیشتری عکس‌های موجود در گالری خود را جستجو کنید و تصویر مدنظرتان را برای مخاطبانتان بفرستید.

در این به‌روزرسانی، پیشرفت‌های زیادی در رابط‌های مختلف نیز اعمال شده است. به عنوان مثال، رابط Send When Online با کمترین تأخیر برای کاربران فعال شده و اکنون کاربران می‌توانند گروه‌ها را بدون نیاز به افزودن عضو جدیدی فوراً ایجاد کنند. این ویژگی برای تنظیمات اولیه‌ی گروه و پین کردن پیام‌های مهم بسیار مفید است.

به علاوه، حالا در گروه‌هایی که دارای کمتر از ۱۰۰ عضو هستند و فعالیت زیادی دارند، می‌توانید ببینید که پیام‌های شما در چه ساعتی توسط سایر اعضای گروه خوانده شده‌اند. این مورد نیز برای مدیران گروه‌های مختلف دارای اهمیت است. یکی دیگر از ویژگی‌های موجود در آپدیت جدید تلگرام، انیمیشن‌های خاص مربوط به تصاویر پروفایل است که فعلاً فقط برای آیفون‌های دارای Dynamic Island فعال شده است.

منبع: فون آرنا

آپدیت جدید تلگرام آپ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید