تلگرام، برگزارکننده مکالمه‌های ویدئویی گروهی

تلگرام

تلگرام قابلیت برگزاری مکالمات ویدئویی را در زوم (zoom) ایجاد خواهد‌کرد. با توجه به همه گیرشدن کرونا و قرنطینه‌های خانگی، تمام دنیا مجبور به پذیرفتن جلسات مجازی شده‌اند، ادامه این جلسات به همین شکل خسته‌کننده شده‌ و به مشکلی اساسی برای افراد تبدیل شده‌است.

در این بین، هنوز شرکت‌ها و خدماتی هستند که برای رقابت تلاش می‌کنند و سعی دارند شرکت‌های پیشرو در این زمینه را پشت سر بگذارند. این رقابت تنها بین Google، Facebook و Microsoft  نیست. بلکه بیشتر تمرکز روی سرویس‌های ارائه دهنده خدمات مجازی است که قصد ورود به این بازار را دارند.

چه زمانی این قابلیت به تلگرام اضافه می‌شود؟

تلگرام در ماه آینده قصد ورود به این بازار را دارد و ایده‌های جدیدی را می‌خواهد منتشر کند. در واقع تلگرام سال گذشته تمایل داشت که ویژگی مکالمه ویدئوی را به خدمات خود اضافه کند، درست زمانی که اولین موج قرنطینه خانگی و دورکاری شروع شده‌بود و درحال صدمه زدن به مردم جهان بود.

خوشبختانه یا متاسفانه، این شرکت خواست تا از سیل شرکت‌های بزرگ برای ارائه خدمات و ویژگی‌های چنینی، دوری کند اما به نظر می‌رسد اکنون بهترین زمان برای ایفای نقش تلگرام در این زمینه است.

تلگرام

برخی ویژگی های این قابلیت تلگرام:

برخی منتقدان بر این باورند که قابلیت مکالمات ویدئویی این برنامه هیچ گاه هم تراز با zoom نخواهد‌‌ بود. آن‌ها تلگرام را به دلیل اضافه کردن بعد ویدئویی به چت صوتی مسخره کردند و بر این باورند که این موضوع مثل این است که کلاب هاوس در زوم مکالمه ویدئویی ایجاد کند.

اگر این ویژگی بخواهد به تلگرام اضافه شود باید قابلیت‌هایی مثل قطع صدای حضار هنگام سخنرانی و امکان صحبت برای سخنرانان تا زمانی‌که دوباره میکروفون موقت به شرکت کنندگان داده شود، به این برنامه اضافه شود.

گرچه تمام این ویژگی‌ها را zoom و دیگر نرم‌افزار ها می‌توانند اضافه کنند اما چیزی که قطعا تلگرام را منحصر‌به‌فرد می‌کند، ویژگی های امنیتی آن به دلیل رمزنگاری و سایر موارد مثل سرعت و حذف پارازیت‌ها خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید