استارلینک در حال تست اینترنت رومینگ جهانی است؛ اتصال به اینترنت از هر نقطه‌ای روی زمین!

طبق پیامی که برخی از کاربران استارلینک دریافت کرده‌اند، استارلینک سرویس اینترنت ماهواره‌ای جدیدی را آزمایش می‌کند و ادعا می‌کند این سرویس امکان می‌دهد «تقریباً از هر نقطه‌ای از زمین به اینترنت متصل شوید».

شرکت متعلق به SpaceX آن را «سرویس رومینگ جهانی» می‌نامد و می‌گوید که ماهیانه ۲۰۰ دلار علاوه بر کیت Starlink پایه که ۵۹۹ دلار قیمت دارد باید هزینه اضافی بپردازید.

این سرویس از «پیوندهای بین ماهواره‌ای استارلینک (معروف به لیزرهای فضایی) برای برقراری ارتباط در سراسر جهان استفاده می‌کند. استارلینک در پیام خود به کاربرانش می‌‌گوید که باید انتظار سرویسی داشته باشند که «سرویس معمولی استارلینک با سرعت بالا، با تأخیر کم همراه با دوره‌های کوتاه اتصال ضعیف یا قطع کامل اتصال» اما این موضوع «به مرور زمان به طرز چشمگیری بهبود خواهد یافت».

استارلینک

هنوز مشخص نیست که Starlink چگونه به وعده خود مبنی بر ارائه اینترنت رومینگ جهانی با قابلیت اتصال از هر کجا عمل خواهد کرد. استارلینک همچنان در انتظار تایید مقررات در کشورهای مختلف از جمله هند، پاکستان و کامبوج است. با وجود این، PCMag گزارش می دهد که Starlink سرویس رومینگ جهانی را به برخی از کاربران خارج از مناطق تحت پوشش شرکت مانند گرینلند ارائه می دهد.

در حالی که Starlink در حال حاضر به کاربران اجازه می دهد کاربران دیش‌های ماهواره خودشان را جا به جا کنند، سرویس رومینگ جهانی به نظر می رسد ممکن است با محدودیت های کمتری همراه باشد.

برای مثال، طرح 135 دلاری موجود در ماه Starlink RV، به کاربران این امکان را می‌دهد که خودروی کاروان خود را به سخت‌افزار Starlink برای دسترسی به اینترنت در حین سفر مجهز کنند و در عین حرکت هم به اینترنت پر سرعت دسترسی داشته باشند. اما این قابلیت فقط در بخش‌های خاصی از جهان در دسترس است و دسترسی به این اینترنت مانند مشتریان خانگی در اولویت نیست و در نتیجه سرعت کمتری دارد.

در همین حال، افزونه قابل حمل ماهانه 25 دلاری که علاوه بر اشتراک 110 دلاری برای مشتریان خانگی قرار می گیرد، تنها به کاربران اجازه می دهد که دیش خود را در صورت سفر تنها در داخل قاره خودشان با خودشان ببرند. همچنین طرح دریایی بسیار گران استارلینک با قیمت ۵۰۰۰ دلار در ماه برای کاربرانی که خواهان دسترسی به اینترنت در دریا هستند وجود دارد.

استارلینک در حال تست اینترنت رومینگ جهانی است؛ اتصال به اینترنت از هر نقطه‌ای روی زمین! - Jul 8 Starlink Maritime service launched by Elon Musks SpaceX after FCC authorisation

طرح جدید استارلینک به نام سرویس رومینگ جهانی چیزی شبیه به طرح اینترنت برای خودروی کاروان مشتریان است که در عین حرکت به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند.

هنوز نمی دانیم که آیا استارلینک به کاربرانی که برای این طرح ثبت نام می کنند، اولویت دسترسی به اینترنت را می دهد یا خیر، و همانطور که توسط Starlink اشاره شده است، کاربران خارج از ایالات متحده باید اطمینان حاصل کنند که کیت استارلینک با قوانین و مقررات محلی مطابقت دارد و همچنین عوارض گمرکی و مالیات واردات را بپردازند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید