گوگل، سرویس Stadia را در ژانویه تعطیل می‌کند

گوگل، سرویس Stadia را در ژانویه تعطیل میکندگوگل، سرویس Stadia را تعطیل می‌کند و قرار است این سرویس بازی‌های ابری تا ۱۸ ژانویه ۲۰۲۳ (۳ بهمن ۱۴۰۱) برای گیمرها فعال بماند.

نقاط ضعف سرویس استیدیا البته به خوبی مستند شده است و علیرغم تمجید اولیه از قابلیت‌های استریم این سرویس در زمان راه‌اندازی در سال ۲۰۱۹، عرضه آهسته و مشکل‌ساز گوگل نتوانست همگام با علاقه مصرف‌کننده پیش رود. میزان ناکامی‌های سرویس Stadia زمانی مشخص شد که این شرکت اعلام کرد که استودیوهای ساخت بازی شخص اول، کمتر از ۱۴ ماه پس از راه اندازی، از ادامه کار منصرف شده و با گزارش‌های بعدی ادعا می‌شود که پلتفرم استریم اهداف خود را برای کاربران فعال ماهانه صدها هزار نفر از دست داده است.

و در حالی که گوگل همچنان اصرار داشت که سرویس استیدیا به تدریج با شروع سال 2021 به‌روزتر می‌شود، گزارش‌ها ادعا می‌کردند که پلتفرم استریم بازی خود را از اولویت خارج کرده و تمرکز خود را تا حد زیادی به فروش فناوری زیربنایی سرویس‌های شخص ثالث تغییر داده است.

و اکنون، با نزدیک شدن به سه سالگی سرویس Stadia در ماه نوامبر، گوگل بالاخره این سرویس را کنار گذاشته است. فیل هریسون، نایب رئیس و مدیر کل Stadia در یک پست وبلاگ جدید با اعلام این خبر نوشت: «در حالی که رویکرد سرویس Stadia برای پخش بازی‌ها برای مصرف‌کنندگان بر پایه یک فناوری قوی ساخته شده بود، اما آنقدر که ما انتظار داشتیم در بین کاربران مورد توجه قرار نگرفت. ما تصمیم سختی گرفته‌ایم که سرویس استریم استیدیا خود را متوقف کنیم.”

گوگل، سرویس Stadia را در ژانویه تعطیل می‌کند - google stadia logoدر حالی که فعالیت‌های مصرف‌کنندگان از Stadia در ژانویه متوقف می‌شود، هریسون می‌گوید گوگل به ارائه فناوری پخش بازی خود به شرکای صنعتی ادامه می‌دهد. او توضیح داد: «پلتفرم فناوری زیربنایی که Stadia را تقویت می‌کند در مقیاس ثابت شده است و از بازی فراتر می‌رود. «ما فرصت‌های روشنی را برای اعمال این فناوری در سایر بخش‌های Google مانند یوتیوب و گوگل پلی و تلاش‌های واقعیت افزوده (AR) خود می‌بینیم و همچنین آن را در دسترس شرکای صنعتی خود قرار می‌دهیم، که با جایی که آینده بازی را می‌بینیم هماهنگ است. هدایت کرد.”

با توجه به اخبار امروز، گوگل می‌گوید تمام خریدهای پلتفرم Stadia که از طریق Google Store انجام شده‌اند و همچنین تمام خریدهای بازی و محتوای اضافی که از طریق فروشگاه Stadia انجام شده است، بازپرداخت خواهد کرد. انتظار دارد که “اکثریت” بازپرداخت‌ها تا اواسط ژانویه ۲۰۲۳ انجام شود و جزئیات بیشتر از طریق مرکز راهنمایی آن در دسترس است.

هریسون گفت: “برای تیم استیدیا، ساختن و حمایت از Stadia از پایه با همان علاقه‌ای که بازیکنان ما به بازی دارند، تقویت شده است و بسیاری از اعضای تیم استیدیا این کار را در بخش‌های دیگر شرکت پیش خواهند برد. ما از کار نوآورانه تیم بسیار سپاسگزاریم و مشتاقانه منتظریم تا با استفاده از پایه و اساس فناوری استریم استیدیا، تاثیر خود را در سراسر بازی و سایر صنایع ادامه دهیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید