اسپاتیفای کارمندان خودش را اخراج می‌کند!

شرکت ها اخراج های عمده از چپ و راست را به عنوان نشانه ای از بهبود نیافتن مبارزات اقتصادی اعلام کرده‌‌‌اند. آخرین موردی که نیروی کار خود را کاهش داده اسپاتیفای است که این هفته اعلام کرد که تعداد کارمندان خود را تقریباً 6٪ کاهش می‌دهد.

مدیر عامل اسپاتیفای، دانیل اک، در یادداشتی در وب سایت این شرکت می‌نویسد که Spotify باید کارآمدتر شود زیرا سرعت فعلی آن در شرایط اقتصادی فعلی ناپایدار است. اک می‌گوید «مسئولیت کامل حرکت‌هایی را که امروز ما را به اینجا رسانده است» بر عهده می‌گیرد.

اسپاتیفای سرویس جذاب استریم موزیک

طبق گزارش CNBC، اسپاتیفای نزدیک به 10000 کارمند استخدام کرده است، به این معنی که این کاهش باعث کاهش حدود 600 کارمند خواهد شد. اک گفت که مکالمات انفرادی با کارمندان آسیب دیده انجام می شود و آنها می توانند انتظار مزایایی مانند میانگین 5 ماه حقوق کار، مراقبت های بهداشتی، حمایت از مهاجرت و موارد دیگر را داشته باشند.

Ek می نویسد: «و در حالی که معتقدم این تصمیم برای Spotify درست است، اما می دانم که با تمرکز تاریخی ما بر رشد، بسیاری از شما این را به عنوان یک تغییر در فرهنگ خود می‌بینید. اما همانطور که ما به عنوان یک کسب و کار تکامل پیدا می‌کنیم و رشد می کنیم، روش کار ما نیز باید به ارزش‌های اصلی خود وفادار بماند.”

در نتیجه، Spotify همچنین در حال تغییر ساختار کسب و کار خود به گونه‌ای است که ممکن است به اجرای کارآمدتر کارها کمک کند. کار مهندسی و محصول اکنون زیر نظر گوستاو سودرستروم خواهد بود، در حالی که کارهای تجاری زیر نظر الکس نورستروم خواهد بود، که هر دو مستقیماً به اک گزارش می دهند و به او کمک می‌کنند تا کارهای روزمره را اداره کند.

اسپاتیفای

داون اوستروف، که به عنوان مدیر ارشد محتوای Spotify خدمت می‌کرد، نیز شرکت را ترک می‌کند. اک Ostroff را مسئول تقویت تجارت تبلیغات Spotify و پیشروی محتوای پادکست آن کرده است.

“تقریباً از همه جهات، ما آنچه را که در سال 2022 در نظر داشتیم انجام دادیم و تجارت کلی ما به عملکرد خوبی ادامه می دهد. اما سال 2023 فصل جدیدی را رقم می زند. اعتقاد من این است که به دلیل این تصمیمات سخت، موقعیت بهتری برای آینده خواهیم داشت. ما اهداف بلند پروازانه‌ای داریم و هیچ چیز در تعهد ما برای دستیابی به آنها تغییر نکرده است.”

اعلام اخراجی‌های اسپاتیفای به دنبال مجموعه‌ای از اخراج‌ها از شرکت‌های بزرگی مانند گوگل، مایکروسافت، آمازون، متا و غیره است. هر یک از این شرکت ها حدود 10000 کارمند یا بیشتر را اخراج کرده اند و تعداد اخراجی‌های آمازون به 20000 نفر می رسد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید