Spotify پشتیبانی از HomePod را نادیده می‌گیرد، اما دوباره پشتیبانی از AirPlay 2 را اضافه می‌کند

با وجود اینکه اپل در سال ۲۰۲۰ قابلیت پشتیبانی اسپیکرهای HomePod و HomePod mini از سرویس‌های پخش موسیقی شخص ثالث را اضافه کرده، اما Spotify هنوز به صورت بومی از آنها پشتیبانی نمی‌کند. در نتیجه، Spotify را نمی‌توان با سیری در HomePod کنترل کرد.

Spotify

مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ، به این موضوع در خبرنامه خود در این آخر هفته اشاره کرد و گفت که Spotify شکایات زیادی در مورد عدم پشتیبانی از HomePod دریافت نکرده است. در سال ۲۰۲۰ پستی در وب‌سایت جامعه Spotify در مورد پشتیبانی بومی از HomePod منتشر شده بود که تا به امروز بیش از ۵۸۰۰ نفر موافق این کار بوده‌اند. اما با وجود اینکه اپل APIهای لازم را در دسترس Spotify قرار داده، باز هم این سرویس پخش موسیقی تصمیمی برای ایجاد این تغییر ندارد.

در سال ۲۰۱۹، Spotify در شکایتی که به اتحادیه اروپا ارائه کرده‌ بود، اپل را به رفتارهای ضدرقابتی متهم کرد. در کنار این شکایت، اسپاتیفای وب‌سایتی با عنوان «Time to Play Fair» راه‌اندازی کرد و در آن مدارکی از اقدامات نادرست اپل از جمله ممانعت از پشتیبانی بومی Spotify از HomePod ارائه کرده است. با این حال، نزدیک به سه سال است که Spotify می‌تواند بدون هیچ اقدامی از سوی اپل از HomePod پشتیبانی کند، اما همچنان از این کار سر باز زده است.

Spotify همچنین بارها وعده یک بروزرسانی برای اپلیکیشن آیفون و آیپد خود را با پشتیبانی از AirPlay 2 داده است، اما تاکنون موفق به ارائه آن نشده است. این اپلیکیشن از نسخه اصلی AirPlay پشتیبانی می‌کند، اما هنوز پشتیبانی از AirPlay 2 را که در سال ۲۰۱۸ با پیشرفت‌هایی مانند بافر کمتر و پشتیبانی از HomePodهای استریو معرفی شد، در دستور کار خود قرار نداده است.

Spotify به گورمن گفته که «به پشتیبانی از AirPlay 2 در آینده متعهد می‌ماند» و «در مسیری قرار دارد تا در نهایت این امر را ممکن کند». این شرکت یک بازه زمانی قطعی برای آن ارائه نداده نیست. Spotify از سال ۲۰۲۱ قول پشتیبانی از AirPlay 2 را داده است، بنابراین کاربران مدت زیادی است که منتظر آن هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید