سیستم عامل Chrome ( قابلیت متنوع تقسیم صفحه نمایش )

قابلیت متنوع تقسیم صفحه نمایش با سیستم عامل Chrome

اهمیت مدیریت پنجره‌ها در سیستم عامل Chrome در حال افزایش است. دو نیم کردن صفحه نمایش برای دو پنجره ممکن است برای اکثر افراد مفید باشد، اما بیش از یک راه برای برش صفحه وجود دارد و یک commit جدید در Chromium Gerrit ممکن است نشانه‌ای از تشخیص گوگل باشد.

این commit در ابتدا نشان داده که یک ویژگی جدید #partial-split به کاربران این امکان را می‌دهد تا «گزینه snap کردن پنجره‌ها را به یک سوم برای نمای تقسیم‌شده فعال کنند». اگر دستگاه‌های ChromeOS بیشتری با نمایشگرهای اولتراواید داشته باشیم، برای کاربران Chromebook و Chromebox که به یک صفحه وصل می‌شوند می‌تواند رنج آور باشد اما حتی در نسبت تصویر ۱۶:۹، سه پنجره قابل استفاده روی یک نمایشگر کار دشواری است.

سیستم عامل Chrome ویژگی جدیدی دریافت می کند

قابلیت متنوع تقسیم صفحه نمایش با سیستم عامل Chrome

با این حال، توضیحات بعداً به‌روزرسانی شد و به این صورت بود که «دو پنجره را به 2/3 و 1/3 ببندید برای نمای تقسیم‌بندی،» این امر برای افرادی که فیدها را در یک طرف اجرا می‌کنند و از طرف دیگر کار می‌کنند، کمی منطقی‌تر است.

برخلاف تقسیم بی‌طرفانه که در آن هر پنجره فضای مساوی دارد، فعال کردن یک تقسیم جزئی ترجیح فضایی را به یک پنجره بر پنجره دیگر می‌دهد. البته، ترکیب‌های بیشتر با نمای تقسیم‌بندی عالی خواهد بود، اما مانند هر چیز دیگری در زندگی، ما با گام‌های ابتدایی شروع می‌کنیم.

حال باید منتظر ماند بزودی گوگل این ویژگی را فعال سازد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید