اسپیس‌ ایکس: تلفن‌های هوشمند به صورت مستقیم به استارلینک متصل می‌شوند

Starlinkاستارلینک یک سرویس اینترنتی مبتنی بر ماهواره است که توسط اسپیس ایکس توسعه یافته و هدف آن ارائه دسترسی به اینترنت پرسرعت به مناطق دورافتاده و محروم است. این شبکه از مجموعه‌ای از ماهواره‌های کوچک و در مدار پایین زمین تشکیل شده است که با هم کار می‌کنند تا دسترسی به اینترنت پهن باند را فراهم کنند.

از سپتامبر ۲۰۲۲، این صورت فلکی از بیش از ۳ هزار ماهواره تشکیل شده است که در مجموع نزدیک به ۱۲ هزار ماهواره را مستقر می‌کند. این سرویس تا ژوئن ۲۰۲۲ بیش از ۵۰۰ هزار مشترک دارد، اما ایلان ماسک بیشتر می‌خواهد. ظاهرا اسپیس ایکس در حال کار بر روی این امکان است که کاربران بتوانند تلفن‌های هوشمند خود را مستقیماً به شبکه Starlink متصل کنند.

استارلینک اسپیس ایکس: انقلابی در اتصال تلفن‌های هوشمند با اتصال مستقیم ماهواره‌ای

استارلینکبرای استفاده از استارلینک اسپیس ایکس، کاربر باید تجهیزات خاصی مانند آنتن و گیرنده داشته باشد. با این حال، اسپیس ایکس در حال کار بر روی فناوری است که به کاربران اجازه می‌دهد تلفن‌های هوشمند خود را مستقیماً به شبکه استارلینک متصل کنند و نیازی به تجهیزات تخصصی نداشته باشند. با این کار دسترسی کاربران به اینترنت پرسرعت از فضا و استفاده از قابلیت های استارلینک آسان‌تر می‌شود.

اسپیس ایکس درخواستی را به کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) برای تجهیز برخی از ماهواره‌های نسل دوم استارلینک خود به سخت افزار مستقیم به سلول ارسال کرده است. این به کاربران امکان می‌دهد تلفن‌های هوشمند خود را مستقیماً به شبکه استارلینک متصل کنند و دسترسی به اینترنت پرسرعت از فضا را برای آنها فراهم کند.

اسپیس ایکس در حال حاضر ۳۵۰۰ ماهواره استارلینک نسل اول را به فضا پرتاب کرده است و مجوز FCC برای پرتاب ۷۵۰۰ ماهواره نسل ۲ دیگر را قبل از پایان دهه دریافت کرده است. با سخت افزار جدید مستقیم به سلول، این شرکت امیدوار است خدمات صوتی، پیام رسانی و مرور وب اولیه را با حداکثر سرعت تئوری تا ۱۸.۳ مگابیت در ثانیه در لینک پایین به کاربران ارائه دهد.

این اپلیکیشن گامی کلیدی به سوی هدف SpaceX برای ارائه خدمات برای گوشی‌های هوشمند از طریق T-Mobile است. در ماه آگوست، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد این دو شبکه داده را در تلاش برای از بین بردن مناطق مرده تلفن همراه در ایالات متحده به هم متصل کند.

شرکت‌های دیگری مانند AST SpaceMobile مستقر در تگزاس نیز در حال کار بر روی ارائه خدمات پهنای باند تلفن همراه مبتنی بر فضا هستند. با این حال، مجموعه بزرگ ماهواره‌های SpaceX و مشارکت آن با T-Mobile به آن مزیت قابل توجهی در رقابت برای ارائه دسترسی مطمئن به اینترنت از فضا می‌دهد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، اسپیس ایکس می‌تواند تا سال ۲۰۲۴ پوشش کامل و مداوم گوشی‌های هوشمند را با ۲۰۰۰ ماهواره مجهز نسل ۲ ارائه دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید