کره جنوبی به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد هزینه‌های فروشگاه برنامه اپل و گوگل را دور بزنند

 هزینه‌های فروشگاه برنامه اپل و گوگلاپل و گوگل مدتی است که در مورد هزینه فروشگاه برنامه‌های خود مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. ایالات متحده، اتحادیه اروپا و انگلیس همگی در حال بررسی احتمال نقض چندین قانون ضد هزینه‌های فروشگاه برنامه اپل و گوگل هستند اما کره جنوبی اولین کشوری است که اقدامی انجام داده است.

South Korea lets developers bypass Apple and Google app stores fees

هزینه‌های فروشگاه برنامه اپل و گوگل

مون جائه این، رئیس جمهور این کشور و حزبش دیروز لایحه‌ای را تصویب کردند که توسعه دهندگان کره‌ای را از هزینه‌های فروشگاه برنامه اپل و گوگل (App Store و Google Play Store) و همچنین هزینه تراکنش‌های درون برنامه‌ای آزاد می‌کرد. هزینه‌های فروشگاه برنامه اپل و گوگل معمولا ۳۰ درصد هستند، اما هر دو شرکت برای توسعه دهندگان کوچک این مقدار را به ۱۵ درصد کاهش دادند. با این وجود، درآمد برنامه‌های تلفن همراه در سال ۲۰۲۰ در مجموع ۱۱۱ میلیارد دلار بوده است و بخش خوبی از آن مستقیما به اپل و گوگل اختصاص یافته است.

Südkorea geht gegen Dominanz von Google und Apple auf App-Markt vor

البته، دو شرکت مستقر در ایالات متحده از قانون جدید کاملا راضی نیستند. اپل می‌گوید این موضوع یک خطر برای مصرف کننده ایجاد می‌کند زیرا قانون حریم خصوصی را تضعیف می‌کند، امنیت پرداخت‌ها و مدیریت خریدها بسیار سخت‌تر می‌شود، در حالی که ممکن است مسائل مربوط به کنترل والدین ایجاد شود.

از سوی دیگر، گوگل هزینه دستگاه و ثبات مالی هر دو طرف (خود و توسعه دهندگان) را دلیل این هزینه‌ها عنوان کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید