پتنت جدید سونی خبر از تغییر در نحوه کنترل بازی‌های موبایلی می‌دهد

پتنت جدید سونی نشان‌دهنده اهداف این شرکت به منظور تغییر دادن نحوه کنترل بازی‌های موبایل است. سونی همواره یکی از بزرگ‌ترین بازیگران عرصه بازی‌های ویدئویی بوده است. اهمیت این حوزه برای سونی بسیار بالا است، زیرا سودآورترین محصول این شرکت، کنسول بازی پلی استیشن محسوب می‌شود. این شرکت قصد دارد فعالیت خود را به سمتی فراتر از مرزهای کنسول‌های بازی گسترش دهد و حتی در زمینه بازی‌های موبایلی نیز به عملکرد خیره‌کننده خود ادامه دهد.

دلیل این توجه را می‌توان رشد بی‌نظیر صنعت بازی‌های موبایلی در سال‌های اخیر دانست. این صنعت با ارائه بازی‌های خاصی همچون فورت نایت به محبوبیت بسیار بالایی در بین سنین مختلف رسیده است. قطعاً وقتی پای درآمد بالا به میان بیاید، شرکتی همچون سونی نیز تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد. آمارهای مختلف نشان می‌دهد که میزان درآمد حوزه بازی‌های موبایلی حتی از بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی نیز پیشی گرفته است که خود یک خبر شگفت‌انگیز به شمار می‌آید. مجموع این عوامل، سونی را وادار به شرکت در صنعت بازی‌های موبایلی کرده است.

تمرکز اصلی پتنت جدید سونی

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند که پتنت جدید سونی رابطه‌ای مستقیم با بهبود کنترل بازیکنان در بازی‌های موبایلی دارد. فناوری مذکور بیشتر بر روی مواردی همچون پردازش سریع‌تر دستورات کنترلی بازیکنان، دریافت بی‌درنگ فعالیت‌هایی همچون فشار دادن دکمه‌های مختلف و حتی پیش‌بینی نحوه عملکرد افراد متمرکز است.

این سه عامل از مهم‌ترین مواردی به شمار می‌آیند که بهبود آن‌ها می‌تواند میزان کنترل کلی بازیکنان بر بازی‌های ویدئویی موبایلی را به شکل چشمگیری ارتقا دهد. در واقع پیشرفت در عوامل مذکور باعث می‌شود تا کاربران با خیال راحت‌تری به انجام بازی مدنظر خود بپردازند و دیگر نگرانی خاصی از بابت دقیق بودن روند کنترل شخصیتشان در بازی‌های مختلف نداشته باشند.

بخش دیگری از پتنت جدید سونی مربوط به استریم بازی‌های ویدئویی بر روی تلفن همراه هوشمند است. این یک خبر عالی برای افرادی است که دوست دارند از قدرت کنسول خود در محیط‌‌های مختلف بهره‌مند شود. امکان استریم تصاویر کنسول بر روی تلفن همراه تکنولوژی جدیدی نیست و مایکروسافت نیز با سرویس XCLOUD خود قبلاً دست به چنین کاری زده است.

کنسول دستی جدید سونی

چیزی که خبر انتشار پتنت جدید سونی را جذاب‌تر می‌کند، شایعات مربوط به کنسول دستی سونی است که فعلاً با اسم رمز Q lite شناخته می‌شود. بر طبق گزارشات، این کنسول دستی برای اجرا کردن بازی‌های مختلف به طور اختصاصی از قدرت پردازشی کنسول پلی استیشن 5 کمک می‌گیرد. این امر به چنین دستگاهی اجازه می‌دهد که در عین وزن پایین و طراحی ظریف، قدرت بیشتری از سایر کنسول‌های دستی (مانند نینتندو سویچ و یا استیم دک) داشته باشد.

سونی یک کمپانی مخصوص تولید بازی‌های موبایلی با نام Savage را به تازگی خریداری کرده است. همین امر نشان‌دهنده عزم جدی سونی به منظور حضور در بازار بازی‌های موبایلی است. این کمپانی یک پتنت دیگر را نیز به ثبت رسانده که به شخصیت‌های غیر قابل کنترل موجود در بازی‌های مختلف (NPCها) اجازه می‌دهد تا با محیط اطراف خود به طور کامل تعامل داشته باشند. چنین موضوعی باعث می‌شود تا کلیه بازی‌های ویدئویی دارای محیطی غنی‌تر نسبت به قبل باشند.

انتظاری طولانی برای معرفی کنسول دستی سونی

به هر حال به منظور درک بهتر فناوری‌هایی که در پتنت جدید سونی وجود دارند، راه زیادی باقی مانده است. معرفی کنسول دستی سونی می‌تواند برای طرف‌داران این شرکت و کلیه کاربران پلی استیشن ۵ خبری خوشحال‌کننده باشد. معرفی این کنسول باعث می‌شود تا سونی دیگر فشار خاصی را از سمت کمپانی‌هایی همچون نینتندو و VALVE حس نکند. البته، احتمالاً پس از معرفی این کنسول مایکروسافت نیز به پروژه Xcloud خود اهمیت بیشتری خواهد داد تا کاربران این شرکت نیز بتوانند تجربه بهتری از استریم بازی‌های موبایلی مختلف بر روی دستگاه‌های همراه داشته باشند.

پتنت جدید سونی
پتنت جدید سونی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید