شرکت سونی بالاخره بعد از مدت‌ها خبر از سوددهی فروش گوشی‌های اکسپریا داد

شرکت سونی - اکسپریا

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، طبق اعلام شرکت سونی حدود ۴۰۰,۰۰۰ از گوشی‌های سری اکسپریا به فروش رسیده است که برای این کمپانی رقم بسیار مناسبی به نظر می‌رسد. با گیگ‌تک همراه باشید.

در واقع سه ماهه اول هر سال میلادی هرگز برای سونی و گوشی‌های اکسپریا خوب نیست، چراکه در این زمان هیچ گوشی تازه‌ای معرفی نمی‌شود و در نتیجه فروش آن‌ها نیز تا حدودی پایین‌تر است. با این حال فروش ۴۰۰,۰۰۰ واحد در این مدت، نشان از سوددهی سونی در عرضه این دستگاه‌ها است که بالاخره نتیجه متفاوتی را از چند سال گذشته نشان می‌دهد.

با این حال از سال گذشته تا کنون ۲.۹ میلیون واحد گوشی اکسپریا توسط این کمپانی ژاپنی فروخته شده‌است که از رکورد ۳.۲ میلیون در سال ۲۰۱۹ مقداری کمتر ثبت شده، اما در کل پس از گذشتن یک سال کاملا منفی برای سونی، به نظر می‌رسد که آمار درخواست کاربران برای گوشی‌های جدید این سری به حدی مناسب رسیده است.

شرکت سونی در چه مرحله‌ای از سوددهی قرار دارد؟

در واقع اگر کمی بهتر بیان شود، از سال ۲۰۱۷ تاکنون سونی هرگز سودی را در بازار فروش گوشی‌های هوشمند نداشته است! به همین جهت یک حرکت رو به جلو از این کمپانی بسیار مهم شمرده می‌شود‌. طبق اعلام شرکت سونی در آخر سال اداری گذشته که مارچ ۲۰۲۱ (اواسط اسفند ۹۹) بوده است، مبلغی حدود ۲۵۴.۹۶ میلیون دلار سود از فروش گوشی‌های اکسپریا ثبت شده که رقمی عجیب پس از سال‌ها محسوب می‌شود.

با این حساب سود دهی کلی این شرکت در بازار گوشی‌های هوشمند از ۶۴۶.۱۳ دلار به ۶۸۰.۷۵ دلار رسیده است. اما آیا این یعنی تلاش سونی برای رسیدن به دوران اوج به پایان رسیده؟ جواب این سوال صد درصد منفی خواهد بود.

گرفتن مقداری سود جزئی در مقایسه با دیگر کمپانی‌های سازنده گوشی‌های هوشمند و نداشتن نوآوری در ساخت این دستگاه‌ها قاعدتا باعث شکست خوردن دوباره و دوباره شرکت سونی می‌شود‌. در حالی که ممکن است این روند به زودی تغییر کند.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید