نگاهی به طراحی Xperia 1 V

در عرض ده روز آینده، سونی قصد دارد از گوشی جدید خود یعنی Xperia 1 V پرده برداری کند. این دستگاه با طراحی مشابه به مدل های قبلی، حدود دو ماه پیش به صورت پنهانی معرفی شد، اما حالا به دلیل لو رفتن یک بیلبورد تبلیغاتی، اطلاعات کاملی از ظاهر این گوشی داریم. این گوشی به طور اتفاقی در یک بیلبورد ظاهر شده است. در این بیلبورد می‌توان شاهد قرارگرفتن دوربین‌های سه گانه مارک وان به شکل عمودی و وجود لنزهای بزرگتر بود.

تصویری از این بیلبورد در سایت Reddit منتشر شده که نشان می دهد شعار جدید Xperia 1 ” one for all light” خواهد بود. در بخشی از این بیلبورد نوشته شده است «مارک وان جدید به نسل نوین سنسورهای سونی مجهز می‌شود».

لنزهای جدید Xperia 1 V Xperia 1 V

گزارش‌های قبلی نشان می داد که سونی می‌خواهد از سنسور IMX989 در دوربین اصلی این گوشی بهره ببرد، اما شاید این تصمیم تغییر یافته و سونی قصد دارد از سنسور IMX858 استفاده کند. در حال حاضر تنها پلتفرمی که از تکنولوژی جدید LN2 با MCSS (سیستم همگام‌سازی چند دوربینی) پشتیبانی می‌کند، لنز IMX858 است.

روش کار تکنولوژی LN2 به معماری جدید حسگر CMOS وابسته است.  در این تکنولوژی، به جای استفاده از فتودیودها و ترانزیستورهای مختلف روی یک بستر و صفحه، آنها بر روی یکدیگر قرار گرفته‌اند. این موضوع دامنه دینامیکی را گسترش می‌دهد و موجب می‌شود تا نور بیشتر و نویز کمتری به دوربین وارد گردد، آن هم بدون اینکه بر عملکرد کلی دوربین گوشی تأثیر بگذارد.

سونی عادت به افشای مشخصات تلفن‌های خود، پیش از معرفی آن‌ها ندارد. از این رو، برای دریافت جزئیات بیشتر درباره این گوشی، باید منتظر عرضه رسمی Xperia 1 V در تاریخ 11 ماه می باشیم.

منبع: gsmarena

نگاهی به طراحی Xperia 1 V - Xperia 1 V

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید